PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007696}

The Battle at Lake Changjin II

Zhang Jin Hu Zhi Shui Men Qiao
4,5 22
oceny
4,5 10 1 22
Zhang Jin Hu Zhi Shui Men Qiao
powrót do forum filmu Zhang Jin Hu Zhi Shui Men Qiao

Dotychczas filmy z Dalekiego Wschodu docierały do nas z pewnym opóźnieniem, a większość produkcji z tego kręgu kulturowego pozostaje dla nas nieznana. Mamy wyjątki, filmy bardzo dobre, które spodobały się na świecie, takie jak "Przyczajony Tygrys- Ukryty Smok", "Dom latających Sztyletów", "Ip Man", czy obsypany nagrodami i przychylnymi recenzjami "Hero" z 2002 roku, który otworzył oczy ludziom i zapoczątkował modę na filmy z Dalekiego Wschodu podobnie jak Gladiator, który rozbudził zainteresowanie starożytnością.
Przodują tutaj produkcje chińskie, ale dynamicznie rozwija się również kino koreańskie czego najlepszym przykładem jest nagrodzony Oscarem w najważniejszej kategorii Parasite. Filmem koreańskim który zwrócił moją uwagę był obraz pod tytułem "Braterstwo Broni" z 2004 roku, pokazujący dziś niemal zupełnie zapomnianą Wojnę Koreańską. To bardzo ciekawy konflikt, szczególnie zważywszy na to, że obecnie Zimna Wojna powraca. Tym bardziej interesujące wydają się więc ostatnie chińskie superprodukcje o tej wojnie. Niestety nie wiem kiedy takie filmy jak ten, "Zhang Jin Hu Zhi Shui Men Qiao", notabene film drugi z serii, będą dostępne w Polsce. Nie wiem na ile pomogą popularne serwisy streamingowe, wszak są to filmy o wyraźnym wydźwięku propagandowym, co z kolei sprawia że wydają się tym bardziej intrygujące, ale ludzie odpowiedzialni za dobór treści i dystrybucję mogą je zablokować. Ciekaw jestem Waszych opinii i sugestii oraz pomocy.

Lucas207

Filmy po czasie docierają do Polski i jest dostępny choćby film - Poświęcenie - o wojnie koreańskiej, film jest dostępny zresztą na Youtube z angielskimi napisami i nie jest zdejmowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones