PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33486}

Zeszłego roku w Marienbadzie

L'année dernière à Marienbad
7,6 4 619
ocen
7,6 10 1 4619
8,4 19
ocen krytyków
Zeszłego roku w Marienbadzie
powrót do forum filmu Zeszłego roku w Marienbadzie

Pytanie + anegdota

ocenił(a) film na 10

Może ktoś wie jak nazywa się ta gra , w którą grali aktorzy zapałakmi i kartami ? Przy okazji jest bardzo dobra :)

A teraz anegdota z historii filmu francuskiego J Płażewskiego.

W Paryżu popełniono morderstwo. Aresztowano podejrzanego. Ten bronił sie że ma alibi. Był w kinie. "A na jakim filmie?". "Zeszłego roku w Marienbadzie". "A oczym to jest?". Aresztowanego skazano.

A sam film 10/10

jamesbond007

Super anegdotka...

Ta gra nazywa się NIM (jest wiele różnych rodzajów, tu mamy do czynienia dokładnie z grą o nazwie Marienbad... na czym polega,to już wiesz..)

Justyna_0288

tu można w nią zagrać :

http://www.archimedes-lab.org/game_nim/nim.html#

ocenił(a) film na 10
Justyna_0288

Dzieki za odpowieź :), wreszcie się dowiedziałem.

ocenił(a) film na 10
jamesbond007

Ale w tą grę przegrywa zawsze ten co zaczyna:P Chyba, że ten drugi zrobi błąd...
Frajda jest tylko wtedy, gdy gra się z niewtajemniczonym:P

Lambro

Nieprawda, gracz rozpoczynający również ma szansę wygrać, nawet jeżeli jego przeciwnik wie jak grać. Wszystko zależy od tego jaki jest początkowy stan gry ;)

ocenił(a) film na 10
czaplinho

Ponoć jest kilka wersji tej gry. Stan początkowy tu jest taki sam 7-5-3-1. Jak dobrze opanowałem grę to zawsze wygrywałem z komputerem kiedy zaczynał, a na odwrót nigdy:)

Lambro

Podstawowa wersja to taka, że jest dowolna ilość stosików i dowolna ilość kamyczków na każdym stosiku. W każdym ruchu można ściągnąć ile się chce kamyczków, ale tylko z jednego stosiku. Rzeczywiście, jeżeli zaczyna się ze stosikami 7-5-3-1 to gracz rozpoczynający, o ile wie jak grać, zawsze wygrywa :)

ocenił(a) film na 10
czaplinho

Dowolna ilość stosików i kamyczków musi być naprawdę pasjonujące! Bo wersja 7-5-3-1 nudzi się wraz z nauczeniem... Nowa dyscyplina olimpijska powinna z tego się narodzić :P

jamesbond007

Nie przesadzajmy. Główny zarys fabularny łatwo opisać.

ocenił(a) film na 8
jamesbond007

Nie wiem czy historyjka jest prawdziwa, ale brzmi kapitalnie! :))

ocenił(a) film na 10
jamesbond007

Kapitalne!

ocenił(a) film na 10
jamesbond007

Pyszna anegdota!

ocenił(a) film na 10
jamesbond007

Hahah, piękne podsumowanie tego filmu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones