PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97038}
7,4 2 014
ocen
7,4 10 1 2014
Zerwany
powrót do forum filmu Zerwany

Zerwany

ocenił(a) film na 10

No nie wiem jaki aktor mógłby zagrać tak tragiczną postać?
Film porusza temat o którym mało się wie.
Oglądałam ten film jako matka 15-latka i serce mi krwawiło... bo tak naprawdę kto tak naprawdę
wychowuje te nieszczęśliwe dzieci... młodzież... chłopców...
To się nie ogląda jak fikcję... Takie tragedie istnieją... więc darujmy sobie krytykowanie, że coś... ktoś... że coś ie tak...

Film na 10 punkt.

ocenił(a) film na 7
Mimoza40

Szczerze to ten film trochę samą swoją formą mnie przygnębił. Trudny film, nie wszystko było w nim dla mnie zrozumiałe. Wiesz może co miało oznaczać te drzewo które główny bohater okręcił sznurówką żeby na koniec do niego wrócić ?

ocenił(a) film na 10
natan_

Nie wiem jak inni odbierają scenę z drzewem ale istnieje taki przekaz, podanie...
że przytulanie brzozy regeneruje umysł i ciało... nie wiem czy w tym przypadku to miał na myśli autor filmu,
ale ja tak to odebrałam.
A tu link na potwierdzenie mych słów:
http://jejpsyche.pl/przytulanie-brzozy-regeneruje-umysl-i-cialo

ocenił(a) film na 7
Mimoza40

A to ciekawe z tą brzozą. Może również spróbuję takiej terapii. :) Dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 7
natan_

Moim zdaniem nie chodziło tylko o regenerowanie umysłu i ciała, ale raczej o swoistą odskocznie, od świata otaczającego bohatera.
Sznurek był symbole poprzedniego życia i przypomniał o szczęśliwym okresie życia, (podobnie było z osobą matki, którą wspominał w najtrudniejszych momentach).
Ostatnie słowa ,,Jesteś? Bo ja nie wiem" podkreślają tragiczną sytuacje w której znalazł się chłopak, a wypowiedziane przy drzewie obwiązanym sznurkiem, maja dać nadzieję bohaterowi i widzowi, że jest jeszcze szansa. To tak z grubsza, bez rozwodzenia się;p
Są to moje własne przemyślenia, nie wsparte o żadne źródło, więc nie gwarantuję, że o to chodziło.

ocenił(a) film na 10
boian

Po kolejnym obejrzeniu tego fragmentu z brzozą i sznurówką, zauważyłam, iż gdy powtórnie chłopak odnalazł swoją brzozę ze sznurówką, okazało się, że sznurówka była
wyżej... czyli brzoza urosła... czas biegnie...

ocenił(a) film na 7
Mimoza40

Dokładnie, czas biegnie, a wspomnienie matki "żyjącej" w w/w przedmiotach nadal istnieje.

Mimoza40

Witamy w prawdziwym świecie.

ocenił(a) film na 8
natan_

Myślę, że drzewo było dla niego symbolem utraconej matki.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones