PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110982}

Zbrodnia i kara

Crime and Punishment
4,6 936
ocen
4,6 10 1 936
Zbrodnia i kara
powrót do forum filmu Zbrodnia i kara

Jak można nakręcić film na podstawie książki wyrzucając kluczowe postacie i zmieniając fabułę?Mam wrażenie że reżyser nie przeczytał książki...Jak ktoś nie potrafi to nie powinien brać się za takie dzieło...

Rastanb

Dokładnie. Mineło już mnóstwo czasu odkąd czytałam książkę, ale wciąż pamiętam sporo rzeczy i to co reżyser i aktorzy zrobili z tym filmem to jakaś rzeź i totalna profanacja wspaniałej książki. nie pamietam kiedy ostatni raz widziałam tak fatalną, pełną sztucznych, wymuszonych gestów grę i tak puste, nic nie znaczące dialogi. pomijam już to co zrobiono z fabułą...

ocenił(a) film na 3
Rastanb

Obejrzałam ten film właściwie przez przypadek ze względu na to, że istnieją dwie ekranizacje "Zbrodni i kary" z tego samego roku i zawiodłam się, chyba jak większość. Przede wszystkim nie rozumiem idei przeniesienia akcji do współczesnej Moskwy. Zwykle coś takiego robi się w celu zaznaczenia uniwersalności filmowanego dzieła, ale w tym przypadku to zdecydowanie nie wyszło. Podczas czytania powieści brutalność Petersburga, wszędzie panujący brud i bieda zrobiły na mnie chyba nawet większe wrażenie, niż zbrodnia Raskolnikowa. W filmie jest to zupełnie zignorowane, jedyny brud objawia się tym, że Raskolnikow ma bałagan w pokoju. W ogóle główny bohater jest beznadziejny. U Dostojewskiego jest fascynujący człowiek, a u Golana facet o twarzy przygłupa.

Poza tym Sonia, zadowolona z siebie prostytutka ze świętymi obrazkami w mieszkaniu. Ani słowa o tym, że jest nieszczęśliwa, a sprzedaje się dla utrzymania rodziny. No i brak Swidrygajłowa, który moim zdaniem był bardzo ciekawą postacią, a opis jego snów i samobójstwa to majstersztyk.

Właściwie mogłam tego nie oglądać. Straciłam dwie godziny, żadnych wyższych uczuć nie doświadczyłam, niczym się nie zachwyciłam.

użytkownik usunięty
CompleteUnknown

Fabuła całkowicie przekłamana, polecam zapoznać się z oryginalną powieścią Dostojewskiego bo ten film to jakaś parodia...

ocenił(a) film na 1

plus mega sztuczna gra aktorów ! dno

ocenił(a) film na 2
CompleteUnknown

Rodion miał taki typowy uśmiech szaleńca, lepiej wyglądał po ogoleniu głowy.. Wg mnie ten film to porażka, chociażby ze względu na tak małą rolę jaką zagrała Sonia w życiu Rodiona, w ogóle kilka faktów zostało pomylonych... Szkoda się wypowiadać. Mam nadzieję, że ekranizacja z 1970 będzie lepsza, jutro biorę się za tą wersje...

TheProphet

I jak Ci się podobała ta wersja z 1970?

ocenił(a) film na 2
ellia2

nie wziąłem się :P zabrakło czasu jakoś :x

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones