PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11956}

Zawód: Reporter

Professione: Reporter
7,5 9 433
oceny
7,5 10 1 9433
7,6 15
ocen krytyków
Zawód: Reporter
powrót do forum filmu Zawód: Reporter

Przecież długie ujęcia to środki wyrazu dla oddania atmosfery stanu człowieka znużonego życiem - jest to zresztą zaakcentowane w filmie niejako wprost w momencie, gdy bohater opowiada dziewczynie historię ślepca odzyskującego wzrok i przerażonego /zmiennością/ i /szybkością/ wydarzeń tworzących życie. W pewien sposób "Zawód: reporter" zgodny jest w swej idei z obrazem "Czyż nie zabija się koni". Jest to bardzo dobry film, posiadający niewątpliwie płynny i konsekwentny rytm. Z pewnością nie nudzi, a wręcz przeciwnie - intryguje...

ocenił(a) film na 9
herbatnik

Ten film jest bardzo niedoceniany, a przecież pokazuje znakomicie człowieka, który chciałby całkowicie odmienić swoje życie, odciąć się zupełnie od przeszłości, swojego zawodu, rodziny. Jak ma taką możliwość to sie nie waha, przecież film ma wciągającą akcję, widzimy jak bohater desperacko próbuje odnależć się w nowej roli, jak zaczyna rozumieć, że tak naprawdę nie da się uciec. Jak zwykle u tego reżysera pojawić się musi w filmie zjawiskowa kobieta, jak zwykle musi być trochę ironii, no jak można się nudzić oglądając to dzieło? Też tego nie rozumiem.

ocenił(a) film na 4
herbatnik

Dla ludzi nie interesującymi się szybkim życiem może być ok... ale ja nie dałbym rady jeszcze raz go zobaczyć. Nie lubię filmów z tego okresu - przypominają mi filmy drogi - nie ma w nich konkretnego celu... Może jakbym był pasjonatem czytania słowników ortograficznych to by mi się spodobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones