PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848506}

Zaułek koszmarów

Nightmare Alley
6,7 21 989
ocen
6,7 10 1 21989
6,3 41
ocen krytyków
Zaułek koszmarów
powrót do forum filmu Zaułek koszmarów

MORAŁ FILMU

ocenił(a) film na 7

Świetny morał zawiera ten film.

ocenił(a) film na 8
Michas_17

Oj tak. Końcówka pięknie podsumowuje głównego bohatera.

ocenił(a) film na 7
znamir11

Zakonczenie jest ladna klamra z poczatku filmu. Stanton po znalezieniu tego czlowieka naszprycowanego opium mowi, ze nie jest taki. W ostatniej scenie jest dokladnie identyczny- pijany i szalony.

Michas_17

Co ciekawe adaptacja z 1947 posiadała optymistyczniejsze zakończenie. Dobrze, że ta wersja pozostała bliższa książce.

ocenił(a) film na 7
Burnham1

Dla mnie to zakończenie jest nienajgorsze - główny bohater dostał to na co zasłużył. Po tym jak załatwił ojca i jak celowo otruł tamtego kolesia i jak przedmiotowo traktował swoją kobietę, to zasługiwał na wszystko co najgorsze i właśnie na taki koniec, jaki go spotkał :).

ocenił(a) film na 7
introverder667

P.S. W końcu wiedział, które flaszki były z metanolem, a dodatkowo jego zachowanie po przyniesieniu flaszki (wzięcie notatnika) przekonują, iż zakładał, że notes nie będzie niepotrzebny przyszłemu nieboszczykowi.

introverder667

I dlatego dobrze, że zostali bliżej książki, w przeciwieństwie do wersji z 1947 roku, gdzie ukochana ratuje go z bycia dziwakiem. Główny bohater nie zasłużył na drugą szansę, ale producenci w latach 40 uważali, że po mimo tego powinien dostać happy end.

Michas_17

Jaki to morał?

ocenił(a) film na 7
carolotta

Nie wiesz jaki z tego morał?
Choćbyś nie wiem i jak orał,
choćbyś orał nie wiem jak
i tak wszystko wyjdzie wspak.
I choć myślisz, że już z górki,
skończysz podgryzając k***i.

ocenił(a) film na 5
reick

A nie, że Pycha kroczy przed upadkiem?

ocenił(a) film na 6
Michas_17

Trochę łopatologiczny i nie do końca przekonywujący.

ocenił(a) film na 8
Michas_17

Tak jest. Dobre kino!

ocenił(a) film na 2
Michas_17

Morał niby jaki? Nie morduj, nie zabijaj? Nie pij? Nie okłamuj? Nie bądź chytry? Nie bądź złym człowiekiem?

Żadnego morału tu nie ma, od zły trafił na złego/złych i tyle.
Już prędzej dopatrywałbym się tutaj, że historia zatoczyła koło, Uroboros, klątwy i inne takie...

ocenił(a) film na 3
MaMiX

Zgadza się, dla mnie tu też żadnego morału nie ma...

ocenił(a) film na 7
MaMiX

Pfff, "nie bądź złym człowiekiem" nie niesie żadnego przesłania, to żaden morał, ale za to Uroboros już jest git, bo to, wiesz, symbolika i jeszcze jakieś klątwy i inne takie, to jest głębokie, to musi być dobre...

ocenił(a) film na 3
Michas_17

Tu żadnego morału nie ma...

ocenił(a) film na 8
slobi

Dla mnie jest i to kilka. Przede wszystkim pycha nie popłaca...drugi to od sprytnego znajdzie się sprytniejszy. Są jeszcze inne.

ocenił(a) film na 3
cellfreak

Takie morały to można z co drugiego filmu wyciągnąć, oczywiście robiąc to na siłę:)

ocenił(a) film na 8
slobi

Prawda jest taka, że większość morałów tyczy się tych samych rzeczy. A prawie wszystkie filmy niosą ze sobą jakiś morał.
To co piszesz jest więc zgodne z prawdą ;)

Michas_17

Nie wiem jaki jeden główny morał zawiera ten film, bo można do niego przypisać chyba z 10 różnych morałów. W każdym razie główny bohater skończył w klatce, pracując jako dzikus, którego widzimy na początku filmu. Całkowicie się stoczył.

ocenił(a) film na 7
Michas_17

Słabo. Końcówka źle dobrana. Nieadekwatna też do kart które wyłożył. Już mogli zamknąć temat żeby sczezł w wagonie między klatkami. Piękny koniec ingrygi był z Panią Doktor , ale brakowało kilka zdań dopełnienia. Chociaż ta kobieta też była mocno sfiksowana.

ocenił(a) film na 7
Michas_17

Myślę, że śmiech głównego bohatera nie musiał być śmiechem rozpaczy, może szydził, ciesząc się w myślach, że zna mechanizm i rozp.. system. Może to zmienić morał lub morały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones