PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39735}

Zakole rzeki

Bend of the River
6,8 440
ocen
6,8 10 1 440
Zakole rzeki
powrót do forum filmu Zakole rzeki

Klasyczny western

ocenił(a) film na 8

Prosta fabuła,niezły klimat i brak nudy. Ten klasyk świetnie się ogląda.

ocenił(a) film na 8
iza198444

Oglądałem ten western w wersji koloryzowanej. Może ciut sztucznie, ale na pewno świetnie ukazuje piękno Dzikiego Zachodu (Oregon i daleki Zachód). I to jest ogromny plus filmu. Fabuła - w sumie całkiem dobra. Przewidywalna, ale jednak ciekawa. Stewart trochę staro i lękliwie wypada, ale jeszcze może być. Za to piękna Julia Adams. Prześliczna kobieta. I to jest drugi plus.

srick.pl

"koloryzowany" to ty jesteś :)
film powstał w technicolorze i nic nie trzeba tu było "koloryzować"

ocenił(a) film na 8
tisoc

Masz rację. To był Technicolor. Ale chodzi mi o fakt, że już na wstępie wersji którą oglądałem pojawia się napis o poprawkach w stosunku do oryginalnej wersji. Przypuszczam, że nastąpiła jakaś rekonstrukcja cyfrowa obrazu. Tym bardziej, że wyrazistość plenerów naprawdę powala. Biorąc pod uwagę fakt, że western kręcony był w początkach lat 50-tych, a prezentuje się nie gorzej od niejednego współczesnego obrazu to daje do myślenia.

srick.pl

technikolor dawał naturalny, wyrazisty ale zbyt mocno nasycony kolorami obraz....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones