PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=387586}

Zaginiony diament

The Loss of a Teardrop Diamond
5,8 1 014
ocen
5,8 10 1 1014
Zaginiony diament
powrót do forum filmu Zaginiony diament

SPOILER

Właśnie obejrzałam, jestem pod głębokim wrażeniem i zachwytem aktorstwa Bryce, już tak mam od czasu, gdy obejrzałam Osadę i to się utrzymuje.
CO myślicie o zakończeniu tego filmu? Czy Jimmy na jakiś sposób jednak kochał Fisher? Bo mnie wydaje się, że taak...

ocenił(a) film na 5

cóż mnie to tez zastanawia, zwłaszcza, że był człowiekiem honoru, który raczej nie związałby się z kimś kogo nie kocha.
ale mogła to być taka 'braterska' miłość, gdzie tak jak to ujęła Fisher Jimmy mógłby się przyzwyczaić.

ocenił(a) film na 5
mp28

czy ja wiem. Już wcześniej brał pod uwagę związanie się z Fisher - pytał o zdanie swojego ojca. I mówił o tym raczej rzeczowo, że 'ona daje mu znać, że interesują ją bliższe stosunki' oraz to, że 'to by pewnie by się skończyło małzeństwem'.

No to musze obejrzeć ;D

ocenił(a) film na 3
Kinia _film

przewidywalne zakończenie. wszystko pachnie kiczem: od podania "uśmiercających" tabletek, po zazdrość głównej bohaterki.
nie polecam, chyba, że ma to być wysysacz szarych komórek i zjadacz czasu.

ocenił(a) film na 9
livdre

jak można wyssać coś, czego nie ma?....:-/
film fantastyczny, zdecydowanie polecam....:-)

ocenił(a) film na 9

SPOILER:
nie w jakiś, tylko w konkretny. W końcu to z nią wyszedł z balu..... a nie musiał.... miał alternatywę.

ocenił(a) film na 8
angel_falls

Mnie się wydaje, że mogły też przeważyć względy finansowe. Mógł się związać z Vinnie, a jednak tego nie uczynił - sama Vinnie podała powód. Fisher nie kochał, ale wiedział, ze ona zapewni przyszłość i godne życie jemu i jego rodzinie. Takie to gorzkie i smutne i dla niego i dla samej Fisher - która nie mogła znaleźć dla siebie miejsca w życiu i ciągle od czegoś uciekała. Ona się łudziła, że przy Jimmym znajdzie stabilizację, ale nie wiem, czy on wytrwałby w swojej uczciwości i przy jakiejś okazji nie zaliczył skoku w bok.

ocenił(a) film na 9
praedzio

oj, chyba nie zrozumiałaś filmu... On kochał Fisher, ale to była droga....:-)

ocenił(a) film na 8
angel_falls

Możliwe, oglądałam z angielskimi napisami, więc mogło mi co nieco umknąć. Jednak odwrócenie twarzy w finałowej scenie nie wyglądało mi na przejaw uczucia. A wyciągnięcie ręki i zatrzymanie Fisher - to raczej zgoda na transakcję. Ale ja może jestem cynikiem. Poza tym to Tennessee Williams - tu nic nie jest proste.

ocenił(a) film na 9
praedzio

a jednak cały czas podkreślał, że ją lubi. Oboje byli zero-jedynkowi, nie szli na kompromisy. Moim zdaniem, to nie była transakcja, ale poddanie się z jego strony po walce i próbie wyparcia tego uczucia. W jego mniemaniu, nie miał jej nic do zaoferowania. Ona była bogata on biedny. Jednak prawdziwy diament, to nie przedmioty, ale przymioty....

ocenił(a) film na 8
angel_falls

Angel falls, to chyba Ty nie zrozumiałaś :>

ocenił(a) film na 9
coolhanded

znowu? dramat...:-(

angel_falls

Też tak rozumiem ten film - może to nie jakaś szalona miłość, ale jakieś ciepło, więź, na którą nie dawał sobie wcześniej zgody - raz przez względy finansowe, dwa przez różnice klasowe, trzy przez może nieco zbyt wyrafinowane i wyzwolone zachowanie Fisher. W sumie to można nawet odebrać jego gest na koniec jako wyraz, że to on chce decydować o relacji, pozostać niezależny przy pannie "wszystko mi wolno". Oczywiście nic nie jest proste, więc i inne interpretacje pasuję, jak to u Williamsa. Ale ja wybieram moją :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones