PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1156}

Zabić księdza

To Kill a Priest
6,7 8 971
ocen
6,7 10 1 8971
6,7 6
ocen krytyków
Zabić księdza
powrót do forum filmu Zabić księdza

Męczeńska śmierć kapelana Solidarności wydała określone owoce. Adresaci Jego kazań nie ustali w walce o wolność, godność i prawdę. Prawda do końca się jeszcze nie przebiła, jest jednak od jakiegoś czasu nadzieja, idą właściwe reformy... Film powstał cztery lata po śmierci księdza. Kto go zabił? Wg. Agnieszki Holland, funkcjonariusz bijący się z myślami, ktoś komu może trzeba nawet współczuć, no bo mu się rodzina sypie. Zbrodnia została prawie że spenalizowana, by nie powiedzieć usprawiedliwiona, przecież ten Harris miał taką robotę.... Ludzie powinni wiedzieć że księdza Jerzego zamordował komunistyczny system, podobnie jak trzech kolejnych księży Nabielaka,Suchowolca i Zycha. A bezpośrednim sprawcą bezlitosny zimnokrwisty bydlak. Oglądajmy ten film jako ciekawostkę nakręconą przez sympatyczkę tamtego systemu.

ocenił(a) film na 9
Winnetou28

"Oglądajmy ten film jako ciekawostkę nakręconą przez sympatyczkę tamtego systemu"... dawno się już tak nie uśmiałem.

ocenił(a) film na 5
Skandal

Używając tego zwrotu nie miałem na myśli tylko okoliczności wychowywania się reżyserki w określonych warunkach. Jej publiczne zaangażowanie, podpisywanie petycji czy innych żałosnych inicjatyw w obecnych chwilach w moich oczach jest przejawem jakiejś sympatii. Bo jeśli bronię publicznie któregoś z układów z czasów komuny to coś jest na rzeczy. Ale cieszę się że wywołałem uśmiech u Ciebie. Ja śmiałem się serdecznie ostatnio na Ambasadzie.

Winnetou28

Sympatyczka systemu.........(!?) Ty na kilometr roztaczasz cierpką woń zjełczałego komucha.

ocenił(a) film na 5
K_W900L

A wystarczy chociaż minimum wiedzy. A i tego brakło. Nie poddawaj się. Powoli.Zacznij od komiksów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones