PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791446}
6,7 49 192
oceny
6,7 10 1 49192
5,3 31
ocen krytyków
Zabawa zabawa
powrót do forum filmu Zabawa zabawa

Dużo tu się wytyka błędów temu filmowi, ale dla mnie to opowieść o nałogu... I dużo można by było w filmie dodać lub odjąć, ale czy o to chodzi? Jak dla mnie film genialnie pokazuje problem z nałogiem. Równie dobrze mógły to być hazard, narkotyki, jedzenie czy seks... Dobrze pokazano współuzależnienie, bezradność bliskich osób czy współpracowników. Film dotyka sedna, czyli pokazuje wprost zmaganie bohaterów z pytaniem dlaczego piją oraz trudnośc w wejscie w 1 krok czyli przyznanie sie przed samym sobą, że ma sie problem. Dobrze, że bohaterkami są kobiety, bo gdzieś w naszej świadomości alkoholik kojarzy sie nam z facetem. Może ten fim pomoże jakiejś kobiecie zmagającej się z nałogiem lub osobie ktora ma w swoim otoczeniu przyjaciółkę, mamę, szefową lub córkę - alkoholiczkę.

ocenił(a) film na 6
zygfryd33

Zgadzam się z tym co piszesz, że problem alkoholizmu został dobrze przedstawiony. Jednak kompletnie nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem że współuzależnienie bliskich zostało wystarczająco ukazane, a co dopiero dobrze. To było tło - ok, ale bardzo słabo oddane moim zdaniem. Jedynie córka lekarki miałam wrażenie, ze to jakoś mocniej przeżywa. Reszta zachowywała się w miarę zdrowo, okazywała pomoc, ale nie zawalała swoich planów przez to, nie wylewała alkoholu, nie naciskała i ja nie bardzo widziałam cierpienia bliskich. Fakt mężczyźni rzadziej wpadają we współuzależnienie w sumie. Ale np matka uczennicy mogła ja kontrolować, sprawdzać, wykazywać nadmierna opieke, wracać się itp. Tak moim zdaniem wygląda współuzależnienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones