PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106425}

Zły dotyk

Mysterious Skin
7,4 11 777
ocen
7,4 10 1 11777
7,2 16
ocen krytyków
Zły dotyk
powrót do forum filmu Zły dotyk

Film niezły! Pokazuje ciekawą historię chlopaka, sprzedającego sie za pieniądze. Najwięcej do myślenia daje pewnego rodzaju determinizm - chłopak był w młodości molestowany przez swojego trenera. Trudno wyrwać mu się z zachowań, które zostały mu "imprintowane". Elementy since fiction, które pojawiają się w filmie, troche psują jednak klimat filmu.

ocenił(a) film na 9
fafic

w sumie zgadzam się ze wszystkim oprócz science fiction. otórz motyw rzekomego porwania briana przez kosmitow pokazuje, jak jego psychika zadzialała sobie z faktem pedofilii. Neil trenera pamiętał zawsze i skończyło sie to na prostytuowaniu się, Brian natomiast wszystko zapomniał i przeksztalcił to w bajke o kosmitach ( nawet gdy Avelyn próbowała go "uwieśc" :) on odrzucil jej "zaloty" :) gdyz myslał, że jest jeszcze prawiczkiem i najwyraźniej chciał, aby tak zostało )

przynajmniej ja tak to odbieram :)
pozdrawiam

w00cash1234

Co do tego uwodzenia ... ja to odebrałam w ten sposób że ona uzyła tych smaych słów co on wtedy usłyszał i sytuacja była analogiczna on to odczuł i się wystraszył

w00cash1234

Watpię, czy zachowanie Avelyn można by nazwać "uwodzeniem". Według mnie, ona była w młodości tak samo wykorzystywana seksualnie jak chłopcy i stąd to natarczywe zagranie, potrzeba jakiegoś kontaktu fizycznego.

ocenił(a) film na 8
gabik_t

Dokładnie tak samo zinterpretowałam tą scenę... Wracając do samej historii, warto też zatrzymć się na chwilę i zastanowić - jak łatwo można dziecko ''zepsuć'', nie chodzi mi tylko o pedofilię ale też o różne inne zachowania.

fafic

Wyrwać się z imprintowanych zachowań - no tak, ale... Czy nie każdy tak ma, że jest się taki? To jakim sie jest, co się lubi, jakim mówi sie językiem, to że jest się katolikiem, nienawidzi się żydów, jest się heteroseksualnym, nie lubi się warzyw, uwielbia czytać książki, pić kawe i bawić się z psem, a binladen jest be a USA cacy... Wszystko to zostało wyuczone, wytresowane, wychowane - imprintowane (co kolwiek to znaczy hehe).

użytkownik usunięty
razu_pewnego___

no akurat orientacja seksualna nie jest "wychowaniem". tak samo to, co się lubi jeść - na to wychowanie też nie ma wpływu.

ocenił(a) film na 9
fafic

Fafik,
proponuję obejrzeć film zanim się o nim coś napisze. Tu nie ma elementów s-f - to projekcje chłopca tuszujące faktyczne wydarzenia.
pozdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones