PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608593}

Yuma

6,3 76 236
ocen
6,3 10 1 76236
5,2 14
ocen krytyków
Yuma
powrót do forum filmu Yuma

Film zrobił na mnie do złudzenia podobne wrażenie, co podobne stylem "Disco Polo". Spodziewałem się czegoś poważniejszego, bardziej opartego na realiach tamtych lat, przedstawiającego z większą dokładnością Polskę u progu kapitalizmu. Tymczasem co dostajemy? Kaszankę. Klimat lat dziewięćdziesiątych udało się jako tako poczuć tylko na początku, z powodu wszechobecnej biedy ukazanej na ekranie. Dalej jest tylko gorzej - dbałość o szczegóły z tamtych lat jest mizerna. Same sceny przekraczania granicy, dziecięca łatwość kradzieży, jak i błyskawiczne przeistoczenie się chłopca o aparycji Cherubina ,w rekina biznesu który trzęsie miastem - żenada. Sama fabuła od biedy ujdzie, mimo że jest niewyobrażalnie naiwna. Ja niestety jestem rozczarowany. Fakt, przemytnictwo było chlebem powszednim w tamtych latach, i temat ma duży potencjał do ekranizacji, ale tutaj został potraktowany wyjątkowo po macoszemu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones