PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173264}

Wyspa

The Island
5,2 533
oceny
5,2 10 1 533
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

Zauważyłem, że na forum pod filmem znajduje się szereg mało pochlebnych opinii, zresztą sama ocena ogólna społeczności na portalu dla "Wyspy" chwały dla tego filmu z pewnością nie przynosi. Zastanawia mnie, dlaczego taka nagonka, skąd tyle negatywnych emocji i refleksji związanych z tą produkcją? To, że nie jest to film przygodowy jak z irracjonalnych przyczyn został umiejscowiony na portalu jest poza dyskusją. Ma pewne elementy dramatu, ale ja bym raczej skłonny był zapisać go do kategorii: thriller. Do "Wyspy" przystępowałem dwukrotnie. Raz w upalną lipcową noc 2012 roku, drugi raz w zimną styczniową noc 2014, w obydwu przypadkach transmisja na TVP 2 rozpoczynała się w okolicach północy. Pierwszym razem obejrzałem tylko połowę filmu i z niecierpliwością oczekiwałem na kolejną możliwość spotkania tego dzieła na łamach polskiej telewizji. Doczekałem się i nie mam poczucia zawodu czy straty czasu. Mocny, naprawdę mocny i momentami brutalny thriller, który ogląda się z przyjemnością z powodu ogromnej dawki emocji którą ze sobą niesie, gra aktorska także dobrej klasy. Tak jak nadmieniłem w tytule, pamiętna aura mrocznego kina początku lat osiemdziesiątych z niezapomnianymi produkcjami legendarnego studia Universal, także wpływa na moją bardzo przychylną ocenę.

ocenił(a) film na 7
poland7

Klimat the best! Niepowtarzalny

ocenił(a) film na 3
poland7

Film miał nominacje do Złotych Malin i wcale się temu nie dziwię. Film słabiutki, nie wiem co tam robił Caine.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones