PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108799}

Wynalazek

Primer
6,5 14 162
oceny
6,5 10 1 14162
7,4 11
ocen krytyków
Wynalazek
powrót do forum filmu Wynalazek

Dziurawy scenariusz i sposób realizacji mający na celu ukryć jak najwięcej przed widzem, zwyczajnie się nie
sprawdzają i utrudniają odbiór filmu.
Schemat jest tak, że na początku nie wiemy nic, a potem wszystko jeszcze bardziej się miesza. Sami musimy się
domyślić, do czego służy maszyna i co robią główni bohaterowie. Film nie pomaga, bo cała akcja dzieje się gdzieś za
kulisami, a sami dowiadujemy się wszystkiego z poszatkowanych dialogów bohaterów przeprowadzanych cały czas w tym
samym miejscu.
Moim zdaniem twórcy przesadzili z tajemniczością, na czym zwyczajnie ucierpiała fabuła, bowiem przez niewiedzę widz
traci bardzo wiele smaczków. Kolejny film z gatunku "super pomysł, ale gorzej z wykonaniem"

Cry_Wolf_

Mam wrażenie, że z ten film świetnie nakręciłby Christopher Nolan - przecież świetnie radził sobie z podobnymi projektami (Memento, Prestiż, Incepcja) opowiadając skomplikowaną fabułę w prosty sposób (a to trzeba umieć :P)

ocenił(a) film na 9
Cry_Wolf_

hahhahahahahahhaahahah

ocenił(a) film na 7
Cry_Wolf_

Niestety zrobił, ale mu to nie wyszło...
A film się nazywa Interstellar haah :D

ocenił(a) film na 3
Armach2

Interstellar to jeden z najlepszych filmów Sci-fi , jak incepcja.
Jeżeli twierdzisz ,że ten film to niewypał strzel sobie w łeb :)

ocenił(a) film na 6
Sean12

https://www.youtube.com/watch?v=plm_zFqDv8M

ocenił(a) film na 7
Sean12

Interstella jest strasznie overrated. Wytłumacz co w nim takiego dobrego?

ocenił(a) film na 3
Sean12

Interstellar jest największą uber-szmirą jaka powstała w gatunku sci-fi. Ha tfu!

użytkownik usunięty
Cry_Wolf_

W pełni się zgadzam!
Pomysł bardzo dobry, wykonanie beznadziejne. Oglądanie filmu było katorgą.
Te lakoniczne wypowiedzi w stylu "resztę sam sobie wydedukuj"...
Zgadzam się również, ze Nolan zrobiłby to milion razy lepiej, ergo: z oglądania filmu byłaby większa przyjemność.
A tak... niestety spierniczyli film... myśleli, że wyjdzie świetnie, a wyszło jak wyszło...

heh... jak to zwykle awangarda :P

ocenił(a) film na 8
Cry_Wolf_

Wykonanie, jak na budżet filmu, jest świetne. Fabuła zrozumiała, jeżeli ogląda się uważnie.

ocenił(a) film na 8
Cry_Wolf_

"Sami musimy się domyślić, do czego służy maszyna i co robią główni bohaterowie"
Jak dla mnie, to wielka zaleta tego filmu :)

aklekot

otóż to

ocenił(a) film na 8
Cry_Wolf_

Według mnie bohaterowie wyjaśniają wszystko najdokładniej jak tylko są w stanie. Eksperymentują i badają zachodzące zjawiska. Przez część filmu wręcz prowadzą widza za rękę dokładnie i precyzyjnie opisując co, jak i dlaczego. Zaistniałe zjawisko owocuje wieloma liniami czasowymi a fabuła staje się po prostu wyjątkowo złożona.

wizua

kurczę, musiałbym toto jeszcze raz obejrzeć, żeby móc się teraz odnieść do twojej wypowiedzi :P

ocenił(a) film na 8
Cry_Wolf_

Co tu komentować.. obejrzałeś ten bardzo zawiły film jeden raz, bez skupienia, bezmyślnie czytając dialogi i oczekujesz, że wszystko zrozumiesz. Komentarz o Nolanie robiącym zawiłe filmy w prosty sposób świetnie obrazuje dlaczego Avengers ma taki boxoffice.

Noizebeat

Aż Awengers... jestem pod wrażeniem. Zawsze mogłeś mnie przypisać do Transformersów, albo Kevina...

Cry_Wolf_

heh dokladnie... "nie zrozumiales? Idz na szybkich i wscieklych" - uwielbiam takie komentarze filmwebowych krytyków od siedmiu boleści... żeby było adekwatnie: "pewnie go bili w liceum".

Cry_Wolf_

Kevin to za cięzkie dzieło nawet jak dla Ciebie...

ocenił(a) film na 3
Noizebeat

Aha, czyli mam rozumieć, że według Ciebie dobry film to taki, który muszę oglądać po ileś tam razy żeby go w końcu zrozumieć? Nawet jeżeli przy pierwszym seansie czułem znużenie nieciekawą fabułą i zażenowanie grą aktorską i realizacją? Musiałbym być masochistą i naprawdę mieć masę wolnego czasu, a na to mało kto sobie może pozwolić ;)

Komentarz o Nolanie jest bardzo trafny- reżyser ten potrafi świetnie wprowadzić widza w zasady jakie panują w wykreowanym przez niego świecie ("Incepcja") w interesujący i przystępny sposób, bez suchego gadania i kompletnego braku popychania akcji do przodu ("Wynalazek"). Do tego potrafi wykreować świetny klimat ("Memento"), którego "Wynalazek" po prostu kompletnie nie ma...

Dobra, nie mam co się wysilać, wracam do moich Avengersów ;) (Mój ulubiony argument, porównywanie każdego filmu do blockbustera :D Swoją drogą, Avengers to naprawdę dobry blockbuster który przynajmniej może się pochwalić wyrazistymi bohaterami (Loki), czego "Wynalazek" nie oferuje ;) )

ocenił(a) film na 5
Noizebeat

Takie cholerne arcydzieło, człowieku to jest 80 minut dialogu. Nie lubie mieć podawanego wszystkiego na tacy, ale nie lubię też kiedy bohaterowie są ustalani w tak niekompetentny sposób że potem ktoś mówi o kimś a ja myślę tylko "Że kto?". Podczas oglądania tego filmu zdarzały się sceny, które miały coś pokazać a ja musiałam się domyślać, że "oh, pewnie chcieli pokazać to i to", więc zbytniego wrażenia to na mnie nie robiło, przepraszam. Weźmy na przykład scenę z początku filmu, gdzie puszczają te tabletki na tę maszynę. Przez chwilę widać na tle krawata że coś tam niby się unosi, ale trzeba się dokładnie przyjrzeć, bo nie dość, że nagrywamy BIAŁE tabletki na tle BIAŁEJ koszuli to jeszcze z jakiegoś powodu przechodzimy do wyświetlacza kamery, którą bohaterowie nagrywają eksperyment. Dżizas, tak bardzo by bolało zrobić w tym momencie, nie wiem, zbliżenie? Pod innym kątem może żeby było na ciemniejszym tle? Żeby było faktycznie widać co się dzieje?

ocenił(a) film na 7
Cry_Wolf_

Film z nakładem 7 000 $ Nolan by nie dał rady.... Film nie należy do gatunku filmów oczywistych.

ocenił(a) film na 7
dora_kg

"Following" Nolana - budżet 6 000 $
http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=following.htm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones