PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186758}
6,9 72
oceny
6,9 10 1 72
Wybrańcy Bogów umierają młodo
powrót do forum filmu Wybrańcy Bogów umierają młodo

Polecam

ocenił(a) film na 7

Jeden z ciekawszych i smutniejszych dokumentów dotyczących Krzysztofa Komedy. Pierwsza połowa poświęcona jest komponowaniu muzyki filmowej, w drugiej zaś przyjaciele Komedy odtwarzają okoliczności dramatycznego wypadku, któremu uległ artysta. Pojawiają się również obszerne wspomnienia z odwiedzin w szpitalu, kiedy Komeda odchodził, lub bardziej obrazowo „leciał przez ręce”.

Największe wrażenie zrobił na mnie notatnik, w którym na wpół sparaliżowany Komeda próbował pisać, porozumiewać się ze znajomymi. Patrząc na te ślady można prawie bezpośrednio odczuć bezwład jego ręki, jak pozbawiony zdolności manualnych, gasł na oczach swoich bliskich. W żadnym innym dokumencie o Komedzie jego umieranie nie było tak namacalne jak w tym.

„Wybrańcy bogów umierają młodo” polecam.

filipmosz

Zgadzam się z przedmówca i mam pytanie: czy możesz mi podać tytuł melodii, która leci na końcu dokumentu? Śpiewa i gra na pianinie młody chłopak w centrum miasta, byłabym bardzo wdzięczna :)

ocenił(a) film na 8
kasia_ostr

to kołysanka z filmu "Dziecko Rosemary" :-)

Maargo

dziekuje :) a imie tego chłopaka? bardzo podobało mi się jego wykonanie ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones