PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11833}

Wyścig Armatniej Kuli

The Cannonball Run
6,9 4 927
ocen
6,9 10 1 4927
Wyścig Armatniej Kuli
powrót do forum filmu Wyścig Armatniej Kuli

ale i tak fajnie się je ogląda, z sentymentem. Tamto kino miało w sobie coś specyficznego, urzekającego, ze chce się do tych filmów wracać

ocenił(a) film na 4
alert_fur_Cobra

Dokładnie. Może już teraz tak nie rajcuje, ale zawsze miło jest zobaczyć to czarne Lambo ;)

ocenił(a) film na 10
lia_7

Właśnie, fajny relax, a te klasyki wśród aut robią wrażenie na motomaniakach!

ocenił(a) film na 8
alert_fur_Cobra

tamto kino niebyło tak ślepo zapatrzone w realizm.. pewne kwestie pozostawały umowne .. widz dawał twórcom filmu pewien kredyt zaufania w kwestii prawdopodobieństwa sytuacji.. dzisiejsze kino ślepo podąża w kierunku utopijnego realizmu który ciężko osiągnąć.

ocenił(a) film na 10
ArcyLado

Dokładnie. Przecież wiadomo, że kino to fikcja, a pokazana w dobry sposób daje niezapomniane efekty. Niektórzy się za bardzo napinają, wszędzie szukają "przesłania" itp Tacy maja chyba smutne życie:)

ocenił(a) film na 7
alert_fur_Cobra

Właśnie leci na Pulsie - rzeczywiście, przyjemne, lekkie kina. A do tego jaka obsada!

ocenił(a) film na 8
Harry_Jones

Dokładnie! Popieram!

ocenił(a) film na 7
alert_fur_Cobra

'coś specyficznego' - czyli charakterystyczny dla lat 70-80 klimat, po prostu coś wspaniałego. Mistrz Kierownicy ucieka 1-3, Death race (1975), Brudna Mary świrus Larry, Ekspres srebrna strzała, Trapista w Los Angeles... To są filmy które mają 'coś', podobnie jak Cannonball :)

ocenił(a) film na 7
Bruce_Lee

Używane samochody (1980), Grand theft auto (1977), the driver (1978)

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

Cóż napisać - sama prawda, klimat już dzisiaj nieosiągalny (niestety...)

ocenił(a) film na 8
alert_fur_Cobra

Leciał parę dni temu - rzeczywiście, lekki i przyjemny

ocenił(a) film na 10
Breganto

Oglądałem!

ocenił(a) film na 6
alert_fur_Cobra

Nie jest źle, choć mogło być jeszcze lepiej, nawet jeśli scenariusz nie był na miarę arcydzieła. Za długie przerwy w pokazywaniu niektórych bohaterów, humor nie zawsze śmieszy.

ocenił(a) film na 10
lukaku_1

Rozumiem, ale dla mnie najważniejszy jest bardzo pozytywny odbiór tego filmu. znam takie z idealną fabułą etc, itp, ale mi "nie leżą". A ten ogląda mi się z przyjemnością

alert_fur_Cobra

Spójrzcie na obecne polskie komedie, typu "Kac Wawa", "Ciacho", czy "Botox". O nich już po pierwszym seansie można było powiedzieć, że (zacytuję tu pierwszy komentarz) "nie sprostały próbie czasu".

ocenił(a) film na 10
mak65

Ale Botox to nie komedia:)

alert_fur_Cobra

Fakt, to tragedia ... artystyczna.

ocenił(a) film na 10
mak65

Dokładnie tak jak piszesz:)

ocenił(a) film na 6
alert_fur_Cobra

Swoją drogą film jak na dzisiejsze standardy mega niepoprawny politycznie: Raz, że promuje szybką jazdę samochodem (!), a dwa odzywki typu "jesteś zbyt żydowska, mamo", teksty rzucane do pań przez Burta Reynoldsa czy żarty o kolorze skóry Fenderbauma - dzisiaj by poleciały głowy za samo umieszczenie tego w scenariuszu.

ocenił(a) film na 10
adamcpdst

Niestety pewnie tak, ale na szczęście wtedy można było kręcić z większą swobodą co przysłużyło się filmowi:) Dzięki temu był bardziej naturalny

ocenił(a) film na 6
alert_fur_Cobra

Otóż to!

ocenił(a) film na 10
adamcpdst

Ostatnio znowu sobie na CDA obejrzałem 1 i dwójkę - kurde.... klimat już dzisiaj nieosiągalny niestety

ocenił(a) film na 6
alert_fur_Cobra

No cóż, trzeba oglądać póki nie usuną. :)

ocenił(a) film na 4
alert_fur_Cobra

Niestety, fur tam jak na lekarstwo, wyścigów, pościgów i popisów kaskaderskich też za wiele nie ma. Najlepszy jest doktorek i Roger Moore. Ujdzie, ale jak ktoś nie oglądał to niech nie ogląda, bo szkoda czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones