PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11787}
6,4 2 364
oceny
6,4 10 1 2364
Wrota Europy
powrót do forum filmu Wrota Europy

W jaki sposób interpretujecie scenę w której Zosia wola "mama", po rozmowie z kobietą graną przez M.T. Wójcik?

Veraikon1

Hm, odreagowanie tego wszystkiego?

ocenił(a) film na 9
Veraikon1

Zosia miała wtedy problemy z mówieniem i z tego co słyszałam to ofiary wojny dosyć często tak miały, że przez traumę nie mogły mówić normalnie. Wydaje mi się, że chodziło o to, że ta kobieta to po prostu zauważyła i chciała jej pomóc, żeby sobie jakoś poradziła z tym "załamaniem", a słowo "mama" jest takie podstawowe. To tak jakby chciała ją nauczyć mówić od nowa. No i ten motyw z wykrzyczeniem krzywdy jest w sumie jeszcze cudowny i przemycony z sytuacją.

Niebieski_Ptak

Wydaje mi się też, że Zosia wołała "mama" ponieważ matka kojarzy się z miłością i ciepłem, czyli jest to zupełne przeciwieństwo tego, co doświadczyła podczas wojny z bolszewikami. P.S. film bardzo przejmujący, szczególnie w pamięć zapadają dwie sceny: koń samotnie wraca do dworu i zgwałcona sanitariuszka.

ocenił(a) film na 9
Veraikon1

Zgadzam się :)
Mi się jeszcze bardzo podobała scena, w której główna bohaterka powiedziała do Rosjanina "przecież jesteś człowiekiem" i ta, w której powiedziała, że pisanie dziennika jest dla niej jak rachunek sumienia.

ocenił(a) film na 8
Veraikon1

Bachleda-Curuś w tej scenie przeszła samą siebie. Szkoda tylko, że nie pokazali jej cycków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones