PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751728}
4,2 588
ocen
4,2 10 1 588
Woodshock
powrót do forum filmu Woodshock

Za jednym z portali filmowych: "Surrealistyczny dramat z Kirsten Dunst w roli głównej. Film opowiada o dziewczynie, która po śmierci bliskiej osoby uzależnia się od silnych leków. Od tej pory balansuje na granicy świadomości i snu."

ocenił(a) film na 6
pogodno_2

Opis mylący i absolutnie nieprawdziwy.

Julian_Mach

Taki cytat znalazłam na portalu, którego nie da się "wkleić". Ale tutaj jest tak: http://film.interia.pl/wiadomosci/news-woodshock-kirsten-dunst-w-innym-wymiarze, nId,2466043

ocenił(a) film na 6
pogodno_2

Masz rację, wszystko się zgadza oprócz interpretacji filmu. Postaram się ja przeprowadzić w najbliższym czasie, tym bardziej że siostry - autorki milczą.

Julian_Mach

Interpretacja to trochę siostra gustu, więc każdy może to odebrać po swojemu ;)

ocenił(a) film na 6
pogodno_2

Jeszcze raz przyznam Ci rację, jednak tym razem tylko częściowo. W moim przekonaniu interpretacja powinna być przede wszystkim w miarę bezstronna i opierać się na wiedzy i doświadczeniu. Oczywiście gust odgrywa tu dość znaczącą rolę (nie będziemy przecież zajmować się czymś, co według jest szmirą), jednak dociekanie przesłania to coś w rodzaju dochodzenia, w którym detektyw stara się zrozumieć klasyczny dylemat "co autor miał na myśli". Zdarza się też taka kuriozalna sytuacja, gdy interpretator doszukuje się w dziele więcej, niż autor chciał powiedzieć. Obawiam się, że tak będzie w moim przypadku, bo choć film oceniłem tylko na "6", to obejrzałem go już trzy razy.

Julian_Mach

Faktycznie, nietypowe zestawienie: ocena i ponowne seanse. Sama jestem ciekawa odbioru tej dziwnej opowieści ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones