PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827207}

Wojna królów

Jan Žižka
5,7 1 476
ocen
5,7 10 1 1476
Wojna królów
powrót do forum filmu Wojna królów

a może by tak Trylogię husycką Sapkowskiego? a?

Kwa

Mógłby to być spoko serial.. ale w naszym kraju raczej nie przejdzie, za dużo w nim krytyki kościoła.
A kogo byś widział/a w roli Szarleja?

Dolek_2

Dnt thnk, żeby. Nawet nie w kontekście Talibanu, ale jakiejś paździerzowej przaśności, która nie pozwala robić w PL dobrych produkcji, a patrząc na chybione decyzję ASa (vide megadupowy Witcher), także i inne produkcje fmowe jego twórczości naznaczone będą bylejakością i żenadą, niszcząc piorunujący potencjał. Ad rem, nie wiem, czy obecnie w PL posiadamy takich aktorów... Ew jako Szarleja widzę Krzysztofa Globisza i Jana Frycza.

Kwa

Obydwu wymienionych aktorów bardzo lubię ale każdy z nich musiałby mieć jakieś 20 lat mniej. Trzeba by poszukać wśród rówieśników Deląga, który w "Zrodzonych do szabli" pokazał, że i wiek i kostium dawnej epoki mu służy (wiem 2 wieki różnicy). Tyle, że za wysoki i za przystojny. Niestety, wrzuciłem w google "polscy aktorzy 40+" i wypadły same opatrzone po różnych komediach i innych badziewiach pajace. Oni chyba są już tak dobierani na rekrutacji do szkoły filmowej, że ubierzesz w kontusz lub pancerz i wygląda toto jak miś na Krupówkach. Proszę sobie obejrzeć "Crimen" z Lindą. Tam to rycerze-rabusie mieli gęby rycerzy-rabusiów a nie żigolaków. Pomijam Więckiewicza, bo ten z gęby wygląda na granatem oderwanego od flaszki.

HamiIkar

Dodam, że Andrzej Chyra by się nadał ze względu na pewne podobieństwo gry do Henryka Talara (młodszy o 20 lat Talar byłby idealny zarówno głosowo jak fizycznie). Musiałby jednak nabrać formy bo coś stetryczał ostatnio, przynajmniej w "Krakowskich paszczurach" ;-)

HamiIkar

Mr Barkas, musiałam od razu, bo nik itd. Reszta next tone, bowiem nagle stał się 1.06.

Kwa

tone=time

HamiIkar

Tak, Crimen ja znam, no jakby nie?! Niestety, facet po Psach nigdzie już zagrać nie może, choć, wbrew samemu Lindowi, podobało mnie się, kiedy grał Strzemińskiego. Może dlatego, że mam stosunek do Strzemińskiego.
Anyway, ja się z Panem Barkasem zgadzam na 100.
Z Talarem mam problem, bowiem był uprzejmy wziąć udział w SŁUCHOWISKU. A jego ja - wbrew plures - nie cenię. Idea słuchowiska jest pomijanie natręctw narracyjnych, które niezbędne są w formie pisanej, lecz w przypadku oddziaływania na inne zmysły, nie uchodzi. Wszystkie "- wykrzyknął Antoni.", czy "- zaśmiał się sardonicznie", pomijane są, bo aktor ma to zagrać. Niestetyż zgniło mnie to w sluchowisku.

Kwa

Przywołując Crimen nie chodziło mi nawet o Lindę tylko ogólny casting aktorów odgrywających różne postacie. Oni mieli twarze, gęby nawet, współcześni mają buźki. Frycz, Bista, Lubaszenko, Globisz, WALCZEWSKI! (no musiałem). Obecnie nie ma kim zastąpić takich pereł. Chrzanowska, niezbyt ją kojarzę z innych ról ale jako Ula była idealna. Oglądałem Crimen po latach i ciary szły po plecach w scenie rozstania. Co do Talara to ja go kojarzę z jego bardzo dawnych ról (jeszcze sprzed Wiedźmina, gdzie zagrał kaprala zbójcerzy ;-) i odnoszę się do jego warunków sprzed ćwierć wieku. Był idealny do ról mafiosów, psychopatów. Niewysoki, krępy o niepokojącym głosie. Wypisz wymaluj Szarlej. Jakby Chyra trochę przypakował to by się nadał. Nie musiałby się zmieniać jak Collin Farrel do North Water.

HamiIkar

Tak, zrobiłam to! Potwierdzam, Crimen rządzi. Do bandy dodałabym Herdegena, jak już jedziemy w dream teamy. Ten byłby rewe i Pomurnikiem i Szarlejem i Hornem i Raabem... A Bielau widzi mi się, jak Kubrickowski Barry Lindon. Nijaki.

Kwa

Czytałem w zeszłym roku. Jakie to było dobre, jak ja się wczułem w tamten klimat. Do dziś pamiętam rzeź mnichów obwołanych potem męczennikami, ale nie tylko.

Popow85x2

Albo sceny powołania do życia i ujawnienia się Samsona Miodka...

Kwa

No było tego więcej, dużo więcej :)

Kwa

W wersji audio jak H. Talar prowadził egzorcyzm i wyzywał demona xD
Polecam kto nie słuchał :D

Dolek_2

Zgadza się, ale Rainmar mnie b. rozczarował w ver słuchowiskowej

Popow85x2

A ja przeczytałam jakieś 15 lat temu i nie pamiętam prawie nic :( Niby się dobrze czytało, a później pustka w głowie.

ladywhitesnake

Trzeba przeczytać ponownie;). Ewentualnie z braku czasu polecam rewelacyjne słuchowisko z aktorami i klimatycznym podkładem muzycznym.

Kwa

Nie mówcie głośno bo jeszcze netflix albo inny amazon usłyszy i zmasakruje kolejne uniwersum : )

Kwa

Nie mówcie głośno bo jeszcze netflix albo inny amazon usłyszy i zmasakruje kolejne uniwersum : )

Kwa

"a może by tak Trylogię husycką Sapkowskiego? a?" lepiej nie.... bo się za to zaraz złapie jakiś amazon albo netflix i będzie kupa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones