PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11757}
7,2 6 404
oceny
7,2 10 1 6404
7,2 12
ocen krytyków
Wojna światów następne stulecie
powrót do forum filmu Wojna światów - następne stulecie

jako narzędzie ogłupiające lud. Jestem wręcz oszołomiona aktualnością tego filmu. Pewnie sam Szulkin byłby zaskoczony, że jego wizja świata sprzed 40 lat w tak wielu punktach przystaje do naszej dzisiejszej rzeczywistości. Państwo, w którym propagandowe media wykorzystywane są do prostackiej manipulacji. I niezwykła przemowa głównego bohatera potępiającego bierność i obojętność społeczeństwa, poddawanie się władzy, konformizm. Za butelkę piwa (świetna scena z Januszem Gajosem).

Agatonik

niestety znow przegraliscie, hihi

ocenił(a) film na 8
Szybszy

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni

Agatonik

Tylko teraz jest ciekawiej i jednocześnie inaczej, bo każda siła ma SWOJE media. Czekam na dobry obraz w tym temacie, ale przy obecnej tendencyjności mogę się nie doczekać.

Agatonik

"Państwo, w którym propagandowe media wykorzystywane są do prostackiej manipulacji".

Masz w 100% rację. Obecnie w Warszawie Trzaskowski prowadzi w autobusach (!!!) tak żałosną i prostacką agitkę, że rzygać się chce.

ocenił(a) film na 8
_eFFcia_

Jaką? Pytam z ciekawości. Nie mieszkam w Warszawie.

Agatonik

Dokładnie to samo chciałam napisać. Film długo czekał na swoją kolej u mnie, ale jakby specjalnie Po 40 latach wydaje się jakby powstał dosłownie niedawno w odpowiedzi na to co się w naszym kraju dzieje.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Oczywiście można porównać treść Szulkinowskiej "Wojny światów" do żałosnej agitki TVP, lecz chcę wierzyć, że autorowi chodziło nie tylko o przedstawienie mechanizmów propagandy i życia pod czerwonym butem (nie ludzi z Czerwonej Planety), lecz o to, jak wypada jednostka w zderzeniu z molochem, jakim jest system bez wartości i uczuć. Że, tak jak u Orwella, ludzie systemu osiągają wtedy sukces, kiedy uciemiężony przez nich człowiek przestaje czuć, a zaczyna po prostu być robotem lub zwierzęciem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones