PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219342}
6,2 885
ocen
6,2 10 1 885
Witajcie w życiu
powrót do forum filmu Witajcie w życiu!

Ale ich nakręcono, jak gładko się dali omamić. Frajerzy! itd.
W pierwszej chwili też tak pomyślałem.
Ale czy jesteśmy od nich lepsi? Manipulacja przecież polega na tym, by osoba uwierzyła w nasze dobre intencje i nie czuła się oszukana.
Czy my też często nie jesteśmy skutecznie omotani, jak te biedne "mrówki" z Amwaya.
Pierwszy przykład. PRL. Spotkania z głowami partii. Byli wtedy ściągani studenci, którzy tak rewelacyjnie robili klakę, że nastrój udzielał się wszystkim. Robotnicy, chłopi i inni patrzyli na uroczystości oniemiali, klaskali i cieszyli się. Propaganda (teraz można by to nazwać socjotechniką) w najczystszej postaci.
A politycy dzisiaj. Ile razy uwierzyliśmy w piękne słowa, zaufaliśmy wizerunkowi. Specjaliści uczą ich, jak dobrze wypaść, co i jak mówić. I to działa.
Idziemy dalej. Reklama. No to już jest temat rzeka. Ale weźmy tak teraz popularne reklamy sieci komórkowych, gdzie za smsa można wygrać samochód. Ostatnio wyczytałem w GW, że jedna z sieci zastrzega sobie możliwość wysłania 15 smsów dziennie w celach nakłonienia do dalszej gry. Cały czas oczywiście zwiększamy swoje szanse na wygraną :)
Że o lotto nie wspomnę. Prawdopodobieństwo trafienia szóstki to 1 do 13983816.

Tak więc po obejrzeniu nie śmiejmy się z tam obecnych. Bo śmiejemy się tym samym z siebie. Pochylmy się raczej nad swoim zachowaniem i spróbujmy wyczuć, gdzie kończy się uczciwa konkurencja czy merytoryczna polemika, a zaczyna się manipulacja.

Jeśli przychodzą wam do głowy, gdzie jeszcze jesteśmy tak skutecznie manipulowani - piszcie.

ocenił(a) film na 4
piotrowy

Ja mam doskonały przykład.

Obejrzałeś film, ewidentnie tendencyjny i jesteś dogłębnie przekonany, że wszystkie osoby, które wstępują do Amwaya są omamione szybkim nierealnym sukcesem, bogactwem, od takie właśnie "biedne mrówki"...

piotrowy

Dalej werbują. Rok temu byłam na spotkaniu w sprawie pracy. Po sprawdzeniu firmy w necie, okazało się, że pod inną nazwą w Polsce, kryje się Amway. Tym razem nie bawią się w sprzedaż bezpośrednią, ale w internetową. Idą z duchem czasu. Nie dałam się złapać na szczęście.

użytkownik usunięty
piotrowy

Bo ludzie to idioci i w sumie niczego sie nie nauczyli po 20 lat od 1989.
Śmieją się z tej firmy a dzisiaj dają sobie wciskać reklamy i telefony od naganiaczy, kupują ten szit i robią dobrze wszystkim obcym tylko nie rodakom. Efekty widać, banki obżarte i korporacje spasione .Motto polaczka: ważne by sąsiad nie miał lepiej ode mnie.

ocenił(a) film na 10
piotrowy

SMSy wysyłane do radia czy telewizji za ileś tam złotych z VATem a mogą wygrać jakiś badziew za kilkaset złotych i wiara w to ze będzie uczciwe losowanie. Czasem gdy jestem u brata to jest włączony telewizor i jestem zszokowany że w każdej przerwie reklamowej są reklamy leków. No a lek na to żeby nie mieć zimnych nóg czy coś podobnego to brak mi słów. Telegry jawne wyłudzanie od starszych i mniej rozgarniętych ludzi pieniędzy moim zdaniem to powinno być zakazane. Wszelkiego rodzaju ubespieczenia te dobrowolne i przymusowe a ZUS to mistrzostwo swiata bije wszystkich na głowe nawet tych z tego filmu. Pozostało mi jeszcze kilkadziesiąt lat do emerytury a już zostałem trzy razy o których wiem okradziony z emerytury :)

jaczylion0

O tak, ZUS, reformy emerytalne i skok na kasę z OFE, żeby zamknąć budżet. A później mówią, że tak jest lepiej dla wszystkich.

ocenił(a) film na 6
piotrowy

znam z pozoru rozsądnego człowieka który niedawno wstąpił do amway, teraz omijam go szerokim łukiem bo non toper pieprzy mi o swoim biznesie życia. DEBIL !!!

Boskigrom

Wyzywając ludzi od"debili" nie mógłbyś zostać dystrybutorem Amway,bo tam preferuje się ludzi,kulturalnych oczywiście wyjątki są w każdej regule i to nie Amway robi złą robotę,tylko ludzie tacy jak TY!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones