PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1186}
6,9 4 257
ocen
6,9 10 1 4257
Wielka wsypa
powrót do forum filmu Wielka wsypa

Mam pytanie: w filmie jest scena, gdy Branicki chowa klejnoty na tarasie hotelu Polonia. W
tym momencie pokazany jest panoramiczny widok na Warszawę nocą i neony m.in.
Panasonica. A przecież akcja toczy się wówczas jeszcze w 1982 r. Mam więc pytanie: czy
może ktoś się orientuje czy w tym czasie Panasonic miał już swoje przedstawicielstwo w
stolicy? Bo gdyby nie, to przecież reżyser nie musiał pokazywać współczesnej Warszawy
(początek lat 90.) albo mógł wmontować zdjęcia o dekadę wcześniejsze. Będę wdzięczny za
info, choć pytanie szczegółowe:). Ale jako kinomaniak mam prawo się czepiać szczegółów;)

wodnik82

Nie tylko Panasonic, budynek dalej widać Technics. Do tego domofony czy beczka złotówy - można nazbierać więcej niezgodności w czasie

ocenił(a) film na 7
wodnik82

Nie tylko neon. Na tramwaju też jest reklama.

ocenił(a) film na 5
wodnik82

Komentarz do skasowania. 

ocenił(a) film na 7
wodnik82

Film się toczy za czasów stan wojennego i po upadku komuny.

ocenił(a) film na 7
maciej2801

Ale scena opisana przez autora posta dzieje się za czasów PRL właśnie.

ocenił(a) film na 7
Alex303

Na pewno ? Bo ja sceny chowania nie kojarzę tylko ta jak już wyszedł z pierdla i chce odzyskać fanty.

ocenił(a) film na 7
maciej2801

Tak, akurat przedwczoraj oglądałem film. Chował te monety przy neonie za czasów PRL, zanim jeszcze trafił do pierdla i wtedy była ta scena.

Alex303

po prostu film kręcono w 1992 i z widoku na Warszawę nie udało się usunąć ówczesnych neonów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones