PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1281}
3,9 54 131
ocen
3,9 10 1 54131
2,3 11
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum filmu Wiedźmin

Wielbiciele literatury oglądają filmy z dziwnym przeczuciem, że zobaczą ekranizację swoich ulubionych książek. Nie, to jest "na podstawie" książki, czyli pomysł wzięty z niej i tylko pomysł..
Sapkowski wymyślił wiedźminów i cały świat, więc świat ten stał się inspiracją dla twórców filmu. Ja tak to odbieram i chyba jest to odbiór należyty.

kampinosek1990

Ale film 'na podstawie' może być dobry i mieć sens a nie jak ten film który momentami woła o pomstę.

użytkownik usunięty
kampinosek1990

Jeśli film jest na podstawie" książki, powinien ją wiernie odwzorować. Gdyby miało być inaczej można by to nazwać "inspiracją książką". A co do Wiedźmina to ten film jest po prostu bezsensowny i kiepsko zrealizowany.

ocenił(a) film na 3
kampinosek1990

Bzdury. "Wiedźmin" czerpie pełnymi garściami z "Ostatniego życzenia" i "Miecza przeznaczenia". Na dodatek robi to w sposób nieudolny. Scenarzyści wzięli kilka opowiadań i wpakowali je w dwugodzinny film. Powstała z tego papka ciężkostrawna dla fanów Sakowskiego, a ludziom, którzy nie czytali sagi może obrzydzić Geralta i spółkę na dobre.
Przy okazji radzę jednak się zapisać do jakiegoś kółka literackiego. Wtedy przynajmniej będziesz potrafił rozróżniać pojęcia "na podstawie" i "luźna interpretacja", zamiast atakować osoby lubiące czytać.

ocenił(a) film na 6
Gongu

nie, to nie tak - źle mnie zrozumiałeś.
Ja również lubię czytać, przy czym odcinam literaturę od sztuki filmowej. Nie potrafię jednak zrozumieć ludzi, którzy atakują film tylko za to, że nie est książką.

ocenił(a) film na 3
kampinosek1990

Ok, to przepraszam jeśli źle cię zrozumiałem ale tak odebrałem niektóre twoje słowa.
Dobrym przykładem jest gra. Wcale nie trzeba było czytać "Wiedźmina" żeby odnaleźć się w świecie Geralta i przyjemnie sobie pograć. Problem w tym, że film, tak jak wcześniej napisałem to zupełnie nieudana próba przeniesienia kilku opowiadań na ekran. I bez znajomości oryginału ciężko zrozumieć o co chodzi. Na dodatek gumowy smok oraz Paździoch i Stępień w roli rycerzy - to się nie mogło udać :D

ocenił(a) film na 4
Gongu

tak paździoch i agata buzek której majtki oglądaliśmy w fakcie i super expressie :)

ocenił(a) film na 4
Gongu

a Iola powinna być ładna, był fragment w książce który mówił, że do świątyni oddawano tylko ładne dziewczynki, a czarodziejkami zostawały wszystkie-brzydule i garbate również, a tu Iolę zrobili jakąś pryszczatą i w krótkich włosach ;p

dead_evil

"do świątyni oddawano tylko ładne dziewczynki, a czarodziejkami zostawały wszystkie-brzydule i garbate również"
ale Iola jest w książce taka obok wszystkich trochę, więc i w kwestii urody może być obok

ocenił(a) film na 4
kampinosek1990

Ekranizacja Władcy Pierścieni też była "na podstawie" książki, a nie było nic zmienione, co najwyżej pominięte z racji ograniczonego czasu wyświetlania co zresztą oczywiste, a tutaj? Jestem w połowie oglądania i już muszę coś napisać bo strasznie mnie denerwuje to, co zrobili. Jest dużo dziwnych rozwiązań, które miały zapewne na celu skrócenie jakoś obrazu, ale te rozwiązania są niezgodne z książką (np. przy scenach z Pavettą i jeżem gdy Calanthe jak tylko zobaczyła gębę potwora to od razu mówi "daję ci Pavettę", albo co zrobiono ze związku Yennefer i Geralta jakąś parodię, wygląda to tak jakby jej zależało na stabilizacji a on ciągle niby ganiał za potworami; po co pokazywali smoka jeśli nie pokazali walki końcowej z nim (wojska, Zerrikanki itd.)

ocenił(a) film na 4
kampinosek1990

Wątek Ciri i Geralta też pomieszali i to bardzo, on ją zabiera od Nenneke, Nenneke się sprzeciwia (?), to co się dzieje dalej to już w ogóle całokowite pomieszanie, gdyby Peter Jackson zrobił coś takiego z Władcą Pierścieni fani by go zbojkotowali, no ale tu mamy Polskę a nie USA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones