PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11036}

Widmo

The Wraith
6,6 3 753
oceny
6,6 10 1 3753
Widmo
powrót do forum filmu Widmo

co do filmu chyba szanowni przedmówcy wspomnieli o wszystkim...wychowałem się na tym
filmie epoki VHS, więc złego słowa nie powiem:)
Zaciekawił mnie jedna rzecz, czy taki samochód istniał w rzeczywistości ( kosmiczny kształt
rodem z XXII wieku) czy to tylko koncept wymyślony na potrzeby filmu lub obiekt muzealny
coś jak polskie wynalazki stojące obecnie w muzeum motoryzacji ( dużo uprościłem z
porównaniem do polskich,ale chodziło mi o sam zamysł projektu)

ocenił(a) film na 6
martinez_12

Też wychowałem się na tym filmie :) Ostatnio z przyjemnością wracam do wszystkich tych "klasyków" ;)
Też kiedyś zastanawiałem się nad tym samochodem. Wyczytałem gdzieś dawno temu, że samochód z filmu to Dodge Interceptor.

wimmer0

bo one mają jakiś urok...niby tematyka oklepana, środowisko szkolne made in usa, kolorowo i pstrokato a la lata 80-te, a jednak uważam, że one mają duszę w porównaniu do współczesnych, często zwulgaryzowanych filmów o młodych ludziach, gdzie musi być koniecznie nadmiar seksu i dyskusyjnego humoru, żeby zwrócić na siebie uwagę...absolutnie nie jestem osobą " w gorsecie obyczajowym", jedynie jest to moja obserwacja na ewolucję kina ( nie zawsze in plus) w ramach pokazywania tych samych z grubsza środowisk i tematów... ale wracając do Widma i Interceptora...moja kopia autentycznie jest z wczesnych lat 90-tych - kopia kopii zgrana z dwóch magnetowidów podczas jakiegoś sennie-deszczowego wakacyjnego dnia z "bandą" kumpli spędzających wakacje u dziadków w pewnej sennej wiosce...ehhh, wspomnienia... może wyszła jakaś jego edycja na płycie, przy okazji popytam w wielkopowierzchniowych medialnych lub kosmicznych marketach :PPP A swoją drogą, czarny wóz robi wrażenie wyglądem do dziś :)) pozdrowienia dla sympatyków złotej ery VHS :)

martinez_12

Autko występujące w filmie, jest jak najbardziej prawdziwe. Nazywa się- Dodge M4S Turbo Interceptor. A tak na marginesie polecam dwie strony internetowe: http://www.imcdb.org baza danych o samochodach występujących w filmach, http://www.imfdb.org stronka podobna do poprzedniej, z tą różnicą, że są tam prezentowane modele broni.

ocenił(a) film na 7
Darcknat

w tamtym czasie kazdy kosztował bagatela 1,5 mln dolców a zuzyto 4 modele - taka ciekawostka:d pozdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones