PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11036}

Widmo

The Wraith
6,6 3 753
oceny
6,6 10 1 3753
Widmo
powrót do forum filmu Widmo

Za stary chyba jestem ;]

użytkownik usunięty

W mojej opinii film jest po prostu kiepski, i nie mówię tutaj o efektach specjalnych, bo to oczywiste, że one starzeją się najszybciej. W oczy kłuje mnie nachalna reklama ameryańskiej "kultury" i stylu bycia - każdy nastolatek jeździ własnym samochodem, odżywia się w fastfood'zie a wolny czas spędza na uganianiu się za niesamowicie atrakcyjnymi przedstawicielami płci przeciwnej. Kupa. No i jeszcze straszliwy gang - skąd ci ludzie biorą pieniądze na te swoje auta, paliwo, modyfikacje; a tymbardziej na swój efekciarski warsztat? No chyba nie z pracy na złomowisku samolotów? Rozbroił mnie niezwykle mroczny przywódca gangu terroryzujący wszystkich dookoła nożem sprężynowym. Przerażenie malujące się na twarzach aktorów w momencie, w którym Packard Walsh wyciąga ten rekwizyt - przezabawne.
Film zrobiony jest w konwencji klasycznego westernu - do małego miasteczka gdzieś na pustyni w Arizonie terroryzowanego przez złoczyńców przybywa człowiek z nikąd by dokonać krwawej i słusznej zemsty i na końcu odjechać na swoim rumaku ku zachodzącemu z najpiękniejszą dziewczynę w mieście. Wymieniamy kowboi na nastoletnich gangsterów, konie na samochody i motocykle, wrzucamy całość w realia lat '90 a tajemniczego mściciela zamieniamy na nie mniej tajemniczego upiora z matplanety. W efekcie uzyskujemy ten film. Żadna rewelacja, acz miło się ogląda przy piwku.

http://www.badmovies.org/movies/wraith/index.html [www.badmovies.org/movie...]

ocenił(a) film na 3

TAK TAM JEST. TO NIE PONURY OSWIECIM-POLSKA.
TAM każdy nastolatek jeździ własnym samochodem, odżywia się w fastfood'zie a wolny czas spędza na uganianiu się za niesamowicie atrakcyjnymi przedstawicielami płci przeciwnej.

schiz

a co to ma wspólnego z tym filmem ? Jeśli masz jakieś zaburzenia i problemy emocjonalne stwórz sobie osobistego bloga i tam się wytrząsaj

ocenił(a) film na 7

Widzę , że kolega nie oglądał filmu dokładnie i się wypowiada więc wytłumaczę kilka niejasności ....! Film w założeniu miał wyeksponować, przejaskrawić obraz młodzieży, na swoje "zabawki i bajerancki warsztat" zarabiali w wyścigach, kradnąc, oszukując. Ludzie i Gang byli terroryzowani nie przez nóż P.W.a przez chory umysł który jakby Pan dokładnie oglądnął film był dość mocno wyeksponowany. I mocno przypomina sytuacje z polskiego filmu lincz gdzie 60 letni dziadek za pomocą różnej maści ostrych narzędzi terroryzował całą wieś. Więc nie wiem co w tym dziwnego.


"W oczy kłuje mnie nachalna reklama ameryańskiej "kultury" i stylu bycia - każdy nastolatek jeździ własnym samochodem, odżywia się w fastfood'zie a wolny czas spędza na uganianiu się za niesamowicie atrakcyjnymi przedstawicielami płci przeciwnej. Kupa. No i jeszcze straszliwy gang - skąd ci ludzie biorą pieniądze na te swoje auta, paliwo, modyfikacje; a tymbardziej na swój efekciarski warsztat?"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones