PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11036}

Widmo

The Wraith
6,6 3 749
ocen
6,6 10 1 3749
Widmo
powrót do forum filmu Widmo

Jeśli ktoś nie oglądał za małolata na VHS to mu się nie spodoba. Dla współczesnego widza film będzie kiepski i wcale mnie to nie zdziwi. Wszak wiele w nim braków, ale nadrabia to "urokiem". Klimat lat 80' Ameryki czuć aż nadto. Dla mnie osobiście film mieści się w pierwszej 5tce (a nawet w pierwszej 3ce) ulubionych filmów (proszę nie mylić z filmami uważanymi za bardzo dobre, bardzo dobry a ulubiony to ogromna różnica). Film najlepiej ogląda się na starej kasecie VHS z lektorem zapamiętanym z dzieciństwa. Nie tylko lektor ma znaczenie ale także samo tłumaczenie. Choć teraz jestem w stanie obejrzeć zupełnie bez jakiegokowiek tłumaczenia, to i tak wolę oglądać ten film ze starym lektorem. Zarówno niedoskonałości kasety VHS (przytłumiony dzwięk, skakanie taśmy tu i ówdzie), stary lektor i tłumaczenie, jak i przede wszystkim genialna muzyka (super mieszanka kilku gatunków, ale wszystko charakterystyczne dla swojego okresu), wszystko to składa się na genialny, jedyny w swoim rodzaju klimat filmu. Fajne auta, fajne krajobrazy, ciekawe postacie, dość niepowtarzalna historia, dobra obsada, mieszanina gatunków... film super.

butler001

"Jeśli ktoś nie oglądał za małolata na VHS to mu się nie spodoba."
Nie zgadzam się z Tobą. Pierwszy raz z tym filmem miałem do czynienia dzisiaj. Obejrzałem sobie w HD i mi się podobał, bardzo dobry klimat, prosta historia, fajne auta.

ocenił(a) film na 8
Zetnakatel

Ja też oglądałem dopiero dzisiaj pierwszy raz :) Ale autka miodzio :) A autko które było głównym punktem filmu - kosmos :) Polecam film. Prosta historia jak poprzednik napisał. Autka super. Obsada też dobra. Muzyka z tamtych lat.

ocenił(a) film na 9
PapaSoprano

Jak wielu tutaj piszacych, tez wychowalem sie m.in. na tym filmie. Mam slabosc do tego typu filmow klasy B czy nawet C jak to niektorzy okresjala. Wtedy nie bylo tak wszystko dostepne. Za to sentyment z dziecinstwa pozostaje na lata.

butler001

Bzdura. Film jest niezły nawet dziś

ocenił(a) film na 7
TorcidaTiger

Podbijam. Czysty Power of the night.

Finalny_Odbiorca

Oglądałem go właśnie za dzieciaka, jeszcze kiedy nadawali go na kanale "Nasza TV" :)

ocenił(a) film na 7
drill90

Właśnie oglądam ten film i dziwie się że aż tyle szczegółów zapamiętałem, bodajże ostatnio oglądałem ten film z 20 lat temu, ale widocznie oglądałem go tyle razy że trudno było nie zapamiętać. Nie zakwalifikowałbym jednak tego filmu do klasy B, muza, kamerowanie, widoki super, a gra aktorska no cóż nie był to chyba gatunek filmu by grali w nim aktorzy teatralni, Ci co grali wypadli jak na tamte czasy naturalnie wg mnie.

ocenił(a) film na 3
butler001

To prościutki jak drut filmiczek jakich wiele w amerykańskiej filmotece.W tych filmach, kręconych na tony występują przeważnie albo idioci policjanci, albo idiotyczni bandyci no i ktoś kto ma to wszystko po nich posprzątać - i taki jest ten film. Grupa idiotów (jakich dziesiątki tysięcy w tym kraju - 4 lata doświadczenia) wraz z największym idiotą jako przywódcą rządzą miasteczkiem jak chcą, posuwając się nawet do zbrodni, no i piękna dziewczyna, którą sobie naczelnik przywłaszczył, no i ten, przez nich zgładzony, który zmartwychwstał i przemienił się w anioła zemsty wyposażonego w czarny (symbol śmierci) samochód dokonuje naprawienia tego czego nie uczynili stróże porządku, a czyni z impetem typowo amerykańskim. Sam się zastanawiam dlaczego ten filmiczek obejrzałem do końca !? może dla uroczej aktorki może dla młodziutkiego, ale nijakiego w tym filmie, Sheena a może nie wiedzieć czemu !? Przykro mi ale jest to, dla mnie, cieniuteńki filmiczek - 3/10 !!!

ocenił(a) film na 10
Szpila_1308

Myślisz, że skoro Ci przykro to film jest kiepski? Jak sam napisałeś z jakiegoś powodu film do końca obejrzałeś :)

ocenił(a) film na 3
mike_3

Dowcipny jesteś ! Brawo ! - a przykro mi jest bo w opozycji jestem (i jedyny na tej stronie) do tych co powyżej trójki oceniają ! Pozdrawiam !!!

ocenił(a) film na 7
butler001

To prawda ten film docenią tylko miłośnicy lat 80. To były filmy:), odpowiedni klimat, nastrój i mroczna sceneria. Można się pośmiać i przestraszyć:).

ocenił(a) film na 8
butler001

Dokładnie zgadzam się ze wszystkim. Ja ten film też za młodu oglądałam na kasecie VHS..i ta przepiękna Arizona :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones