PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32808}

Więzienny rock

Jailhouse Rock
7,2 1 595
ocen
7,2 10 1 1595
6,0 4
oceny krytyków
Więzienny rock
powrót do forum filmu Więzienny rock

Czytałem że po premierze film został zmieszany z błotem przez krytykę i okrzyknięty kultowym przez fanów "Króla". Chyba bliżej mi do krytyków bo fanem Elvisa nigdy nie byłem, ale rozumiem co w nim widzicie- piosenki są tu świetne i ciekawie zilustrowane. Gorzej z resztą. Aktorsko Presley niczym nie zaskakuje, te jego krzywe miny wręcz bawią, nie jest zły, ma dobrą dykcję, potrafi pokazać wiele uczuć, ale rewelacji w jego roli nie znajduję. Postaci
Vince'a Everetta nie polubiłem, bo w gruncie rzeczy trudno ją lubić- cwaniak, egoista i szpaner który przez 90 % filmu myśli wyłącznie o pieniądzach, a te 10% w których zaczyna myśleć o czymś więcej nie wystarczą by zmyć złe wrażenie. Całość bywa zbyt ckliwa i przewidywalna. Owszem jest tu atmosfera wszechobecnego rocka i jest tu jakaś krytyka biznesu muzycznego i Hollywood, ale to stanowczo za mało bym mógł dać więcej niż 5.

Lucky_luke

Więzienny rock spodobał mi się bardzo bo jakby nie inaczej jeśli jestem jego fanką... zachwyca mnie urok i muzyka ,zagrał dobrze i oczarował ..Chociaż po części zgodzę się z twoją wypowiedzią co do tego ,że jako aktor niestety się nie spełnił ,czegoś mu brakowało chociaż pewnie mógłby lepiej ,za mało się wczuwał w to ,co najgorsze? w innych filmach w jakich grał też nie było niesamowicie (w większości nie zachwycało ,istnieją małe wyjątki) , bo zazwyczaj miał rolę babiarza co robiło się już mdłe bo ile można wałkować to samo ?kiedyś czytałam iż Presley od samego początku planował karierę aktorską ,nie zamierzał być muzykiem tak bardzo jak aktorem ,robił to choć nie wychodziło to tak wspaniale z emocjami jak na scenie gdy śpiewał .Nie wiem czy jest jakiś film ,w którym zagrał niesamowicie wciąż oglądam i zazwyczaj chodzi o przelotne romanse ,sławę i pieniądze..
Podobało mi się bardzo Love me tender nie całkiem ze względu na Elvisa bo nie był rolą główną ,jego pierwsza niezbyt wielka rola...w której został uśmiercony ,ale był dobry słodki młodzieniec ,..co do tego
nawet scena śmierci nie była tak przekonująca,ale sprawdził się jako tako w roli i zaliczam do jego lepszych wystąpień.
Bohatera nie da się polubić hm... no w zasadzie nie dało za specjalnie ,cwaniaczek .:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones