PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11564}

Wczoraj i dziś

Before and After
6,6 2 536
ocen
6,6 10 1 2536
4,7 3
oceny krytyków
Wczoraj i dziś
powrót do forum filmu Wczoraj i dziś

tak, ci którzy mają dzieci lub myślą tym aby je mieć, film daje dużo do myślenia. Ja chcę być dobrym i mądrym ojcem, i mocno sie zmieszałem tym filmem. Trudna decyzja i pytanie o to co jest ważniejsze :sprawiedliwość czy miłość i lojalność wobec rodziny. Do dziś nie wiem co bym zrobił - oby nie było powodów do rostrzygania tej kwestii.

ocenił(a) film na 7
Przemekm

SPOILER SPOILER SPOILER



tak, dla mnie ta tematyka tez jest ciekawa, gdyz wlasnie sama planuje rodzine. jednak uwazam ze ojciec postapil bardzo dobrze broniac syna za wszelka cene, jego wersja zdarzen byla bardzo dobra i realna. szkoda tylko ze matka nie wspierala męża w dzialaniach. jej zachowanie bylo moim zdaniem absurdalne i egoistyczne. ja stawiam przede wszystkim na lojalnosc wobec rodziny, szczegolnie ze Jacob nie zrobil w zasadzie niczego zlego.

ocenił(a) film na 7
mai_ka

To, że nie zrobił tego umyślnie, nie znaczy, że nie zrobił niczego złego. Miłość ojca do syna była naprawdę ujmująca, ale jego działania prowadziły do rozpadu rodziny; kłamstwo ją ewidentnie niszczyło. A to co zrobił Jacob (poprzez zmierzenie się z prawdą) - umocniło ją.

ocenił(a) film na 6
mai_ka

Przyznanie się Jacoba dało spokój rodzinie zabitej dziewczyny. Gdyby dalej kłamał, oni wciąż szukaliby mordercy, który nie istnieje.
Sama również nie wiem co bym zrobiła.
Gdybać to sobie można, nie jesteśmy w tej sytuacji.

ocenił(a) film na 8
mai_ka

Oglądaliśmy ten sam film, ale mamy zupełnie inne odczucia. W mojej ocenie to matka postąpiła słusznie, a ojciec robił źle, a co więcej, robił to z powodów, które dla mnie były egoistyczne. Słuszność postawy matki potwierdzają słowa sędziego. Ojciec od początku postępował w zaślepieniu i z pobudek bardzo samolubnych.

Neferubiti

popieram.

mai_ka

"nie zrobil w zasadzie niczego zlego" powiedziałabyś to samo, gdyby to twoja córka umarła?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones