PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334999}
6,8 114 375
ocen
6,8 10 1 114375
4,9 14
ocen krytyków
Warcraft: Początek
powrót do forum filmu Warcraft: Początek

Jako fan serii gier Warcraft i książek z tego universum, zostałem zaspokojony. Pomimo całej tej nagonki na CGI, Orki wypadają świetnie. Śmiem twierdzić, że lepiej wypadły jak ludzie. Durotan i jego wątek skradł mi serce. Prawdopodobnie najbardziej wyrazisty, pełnokrwisty bohater w tym filmie, przyćmił Lothara i całą resztę. Chyba najlepiej napisana postać. Czego nie można powiedzieć o innnych. Może dlatego, że jest męczennikiem, postacią tragiczną, która reprezentuję honor i poświęcenie, a takich zawsze się pamięta jeszcze długo po seansie. Dla tej postaci jednak uważam warto obejrzeć ten film. Szkoda, że się nie skupiono bardziej na nim. Twórcy postanowili jednak wsadzić tyle wątków w dwu godzinny film ile tylko się dało co jak wiemy nigdy nie wychodzi na dobre. Przez ten zabieg film tylko stracił niż zyskał. Wiele postaci też wypadły słabo, Medivh czy Lothar. Ten pierwszy mimo, że grany przez naprawdę rewelacyjnego Bena Fostera, wypada nijak. Aktor robił co mógł żeby ożywić tą postać, jednak jeśli jest słabo napisana to aktor też wiele nie zdziała. A co do drugiego? Tutaj się nie będę wypowiadać, porażka. Czasami odnosiłem wrażenie, że film był robiony przez amatorów ze sporym budżetem. No i ten dziwny, rzucający się "zabieg", młodzi aktorzy grający starców. Nie rozumiem tego podejścia. Dialogi też często nie były wysokich lotów.
Mimo tak wielu wad cieszę się, że film obejrzałem i polecam wszystkim fanom Warcrafta. Dziś oddam cześć wielkiemu wodzowi klanu Frostwolf.

ocenił(a) film na 7
Maslo_filmaniak

Ma być wydana wersja reżyserska z dodatkowymi 40 minutami filmu, które studio kazało wyciąć. Dlatego ten film jest taki okrojony i za szybki. + wiele innych dodatków, któe miały pojawić się w filmie.

ocenił(a) film na 5
Moai

Ciekawe. Wątpię jednak żeby te 40 minut wiele zmieniło w odbiorze całego filmu. Dodatkowe materiały dalej będę grane przez tych samych aktorów itp. Mimo warto zobaczyć. Oby jak najwięcej scen z Durotanem :)

ocenił(a) film na 7
Maslo_filmaniak

Oglądałam wywiad z reżyserem i sam był bardzo zawiedziony, że był zmuszony pociąć film ponieważ on sam uważał, że to sporo zabrało jeśli chodzi o rozbudowę wątków oraz postaci, ale no studio kazało to tak zrobił. Ja jeszcze muszę do wtorku zaczekać, ale czuję, że wiele osób ma rację z tym "zbyt krótkim" filmem.

Nie mniej jednak zuważyłam, że reżyserowi naprawdę zależało aby robotę dobrze wykonać więc raczej pójdę dobrze nastawiona :)

ocenił(a) film na 5
Moai

Warto zobaczyć. Tylko z takim nastawieniem, żadnym innym. Mnie zostało czekać na wersję rozszerzoną. Miłego seansu

ocenił(a) film na 6
Maslo_filmaniak

Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o bohaterów ludzi, byli po prostu miałcy. Młody magik zwykła pierdoła, aktor grający króla też wyglądał żałośnie.

ocenił(a) film na 5
Nilred

Tak, zapomniałem o nim. Wyglądał jakby był w szoku że tam jest :). No i pół orczyca, wyglądała jak Hulk z lat 70...Mam nadzieje że poprawia te błędy i następnym razem będzie lepiej

ocenił(a) film na 7
Maslo_filmaniak

zgadzam się z tobą w 100% film furory nie robi ja dałem mocno na ciągane 7

ocenił(a) film na 5
_Akira_

Oby wyciągnęli wnioski przed rozpoczęciem drugiej części...

użytkownik usunięty
Maslo_filmaniak

W 100% zgadzam się z Tobą. Jednak bardzo dużo zależy od oczekiwań, ja zacząłem grać w Warcrafta w latach 90 jako dziecko i mam ogromny sentyment do tej gry, więc miałem wysokie oczekiwania co do filmu. Jednak ktoś kto nie miał takich oczekiwań mógł się pozytywnie zaskoczyć plusami tego filmu, które niewątpliwie też posiada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones