PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869412}

W świetle dnia

Természetes fény
5,5 827
ocen
5,5 10 1 827
6,6 5
ocen krytyków
W świetle dnia
powrót do forum filmu W świetle dnia

A co ,,Pokłosia", ,,Idy" i ,,Demona" ci dyletanci nie widzieli?

ocenił(a) film na 10
Shadow_dawnego_gggggg

Zapomniałeś o nowym "Weselu" Smarza :) A poważnie (i bez cienia ironii!): fajnie, że dostrzegasz takie filmy jak ten, czy np. rumuńskie "Nie obchodzi mnie, że..." Wiele razy napotykałem tu zarzuty, że niby tylko w Polsce powstają filmy "kalające własne gniazdo", podczas gdy wszędzie indziej wyłącznie produkcje swe "gniazdo" wychwalające. Ewidentnie wypisywali je dyletanci... Ty widzisz, że to bzdura. Doceniam i (podkreślam: bez ironii) pozdrawiam ;)

Sqrchybyk

Dziękuję ci za informację.
Podsyłaj mi więcej takich filmów.
Poprawią mi humor - będą oznaczały, że nie jesteśmy jedynymi głupkami na świecie. Tylko tu dochodzi jedna rzecz: czy Rumuni (tak jak i inne narody EŚ-W) nie zasłużyli na to, aby sami kręcić takie filmy o swoich zbrodniach. Z historii wiem, że Rumunia była ewidentnie państwem Osi.
Z tym poście nie ma ironii, Skurczybyku.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Widzę, że rozliczanie z historią mógłbyś zaakceptować, ale pod warunkiem, że będzie to historia innego kraju.

Lukasz_Gugulski

Chodzi o kraje sprzymierzone z III Rzeszą w trakcie II w.św. (Chorwacja, Węgry, Rumunia, Słowacja)? Tak, masz rację. Rzeczywiście przydałoby się im rozlicznie. Ale oni się nie rozliczają. Zamiast tego robią filmy o tym jakoby Polacy dręczyli bidnego kosińskiego (https://www.filmweb.pl/film/Malowany+ptak-2019-592731) albo o tym jak to ponoć Polacy mordowali w Auswitz. Nie martw się. O naszych winach, i tych autentycznych, i tych zmyślonych filmy robią obcy (jak spielberg który dodatkowo twierdzi, że słyszał jakąś kobiecinę która jakoby w imieniu Polaków zachwalała hitlerka). Widzę, że rozliczanie z historią mógłbyś zaakceptować, ale pod warunkiem, że będzie to historia innego kraju niż twój, a więc historia Polski. Co wy macie z tym rozliczanie Polaków? Dlaczego nie rozliczycie się z tego co robicie w Stefie Gazy i na Zach. Brzegu Jordanu?
A co do Auswitz - zginęło tam 70-75 tys. moich rodaków. Ale o tym jakoś wy filmów nie robicie. Węgrzy też nie robią, bo tak jak napisałem wyżej robią filmy o polskich zmyślonych zbrodniarzach z tego obozu a nie o zbrodniach szalasiego i zielonych koszul. Duńczycy też wolą finansować gnidę a nie robić filmów o duńskich esesmanach mordujących Żydów w Polsce.
Rzeczywiście Węgrom, Słowakom, Czechom, Chorwatom i Rumunom przydałoby się rozliczenie. Finom też. Czy Polakom? Może tak, nie wiem tylko z czego? Nie byliśmy sprzymierzeni z III rzeszą. Nie służyliśmy w ss. Zdarzali się źli Polacy, ale było to odstępstwo od reguły. Regułą było że Polacy sami byli ofiarami niemców i z nimi walczyli.

Shadow_dawnego_gggggg

Napisałem: ,,Co wy macie z tym rozliczanie Polaków?" a chciałem napisać: ,,Co wy macie z tym rozliczaniem Polaków?"

Lukasz_Gugulski

Tu masz link do tego węgierskiego filmu o tym jak Polacy jakoby mordowali w Auswitz o którym 2 razy wspomniałem w powyższym poście, bo zapomniałem wkleić
https://www.filmweb.pl/film/Syn+Szaw%C5%82a-2015-725060.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Ani nie jesteśmy na zebraniu jaczejki komunistycznej, ani nie reprezentuję tutaj żadnej organizacji, więc nie wiem czemu zwracasz się do mnie per "wy". Pytanie brzmi dlaczego Ty masz problem z rozliczaniem historii swojego kraju. Nie chodzi tylko o historię II WŚ, ale nawet gdyby zawęzić temat tylko do II WŚ, to naprawdę nie znajdujesz nic negatywnego, co zasługiwałoby na dobry film rozliczeniowy? (Piszę "rozliczeniowy", ale chodzi mi rzecz jasna o dobry film poruszający trudny temat.) Nie ma trudnych tematów? Bo Polska nie była sojuszniczką państw OSI? Co to za argument? Jedyne zło w czasie II WŚ robiły państwa OSI i ich sojusznicy? "Zdarzali się źli Polacy, ale było to odstępstwo od reguły". Ale rozliczenie nie polega na stwierdzaniu "źli Polacy", "źli Niemcy" itd., tylko na pokazaniu zła i zjawisk jakie za jego powstaniem i trwaniem stoją. Nie wiem zresztą jak Ty wyliczasz sobie tych "złych" i tych nie-"złych". Jeśli tylko kilkudziesięciu mieszkańców Jedwabnego dokonało pogromu, to ok., to tylko kilkudziesięciu, odstępstwo od reguły, nie liczy się? Czy może niemiecka inspiracja w ogóle znosi polską odpowiedzialność? Czystki etniczne dokonywane przez organizacje podziemne (np. oddział Łupaszki czy NSZ), już wprawdzie bez niemieckiej inspiracji, ale też się nie liczą, bo to np. "odwet", "kara", "wojna", itp?

"Malowany ptak" to adaptacja powieści, nie oglądałem, więc się nie wypowiem. "Syna Szawła" nie oglądałem, więc nie jestem, póki co, w stanie stwierdzić czy zdanie "film o tym jak Polacy jakoby mordowali w Auswitz" nie jest zwykłym nadużyciem z Twojej strony.

Odpisałem Ci, choć sugestie o moim pochodzeniu, wiążącym mnie z państwem Izrael, dyskwalifikują Cię jako dyskutanta. Dlatego też to moja ostatnia odpowiedź

Lukasz_Gugulski

Pride Month 2022 ROZPOCZĘTĘ, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Gdybyś zajrzał na mojego fb, to wiedziałbyś, że w tym roku na Marszu Równości już byłem. Ale jeśli gdzieś podobny organizujesz, to daj znać, może dam radę wpasć.

Lukasz_Gugulski

MOŻESZ PODESŁAĆ FB

Lukasz_Gugulski

,,Nie chodzi tylko o historię II WŚ, ale nawet gdyby zawęzić temat tylko do II WŚ, to naprawdę nie znajdujesz nic negatywnego, co zasługiwałoby na dobry film rozliczeniowy?" - nie, nie znajduję nic za co Polacy by odpowiadali. Najwyżej ty, np. ,,polskie" obozy.
,,film rozliczeniowy?" - czyli fałszujący historię? Było ich pełno. I Polacy je finansowali i nie. Polacy je nawet kręcili. Były ,,powroty", ,,gnidy", ,,pokłosia", ,,wybory Zofii", ,,Shoahy", ,,exodusy" itd. Polacy mordowali na nich wszystkich, tylko nie jelonka Bambii.
Masz rację, że nie tylko państwa osi robiły zło. nkwd też. Polaków nie było ani w ss, ani w nkwd. W tym ostatnim był ktoś inny. Ale co ci będę tłumaczył. I tak do ciebie nie docierają racjonalne argumenty.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Przestań manipulować. Nie pisałem o żadnych "polskich obozach", ale o np. Jedwabnem czy Łupaszce.

Lukasz_Gugulski

Człowieku, było coś poza jedwabnem? Np. Majdanek albo Treblinka?
Nic nie wiem aby Łupaszka służył hitlerkowi. Nie to co litwini, którzy w służbie nazistowskich niemiec zamordowali w Ponarach 20 tys. Polaków.
O jedwabnem było kilka filmów. Ostatnio wesele, wcześniej pokłosie. Nie liczę pomniejszych. O polskiej zbrodni na niemcach w II w.św. w Bydgoszczy też był film ucickiego ,,Powrót". Tylko o zbrodni w Dubinkach nie było filmu. Ale by mieli uciechę litwinii, że Polacy robią film fałszujący historię relacji polsko-litewskich. O maskarze w Nowych Święcianach gdzie litewska kolaboracyjna policja zamordowała kilkuset Polaków nikt filmu nie zrobi. Nawet w Polsce. A co dopiero na litwie. O zbrodni w Ponarach też nikt filmu nie zrobi. Wiem, że Łupaszka zamordował kilkudziesięciu litwinów. Znajdą się tacy, którzy będą twierdzili, że to o kilkudziesięciu za dużo. Ale nie fałszujmy historii. saguma to organizacja zbrodnicza tak samo jak gestapo. A litwini zamordowali kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Żydów zamordowanych przez litwinów nie będę wspomniał. Ale jak chcesz wiedzieć, to było ich 200 tys. W samych Ponarach litwini zamordowali 70 tys. Żydów. W Kownie 3800. Ale jakoś filmów o tym nie robią. O jednostkach plechaviciusa też filmów nie robią. Ale może jednak zrobią. Bo niedawno odznaczali weteranów tej zbrodniczej jednostki. Gardzę naziolami i ich pachołkami.
Wiesz kto służył w nkwd? Zgaduj!

Lukasz_Gugulski

Bezlitośni ci niebinarni. Już kogoś miażdżą. Średniowieczne tortury. Cofają nas do średniowiecza, do kwalifikowanych kar śmierci.
https://film.interia.pl/wiadomosci/news-legendarna-wonder-woman-nie-miala-litosc i-dla-homofoba,nId,6071515#iwa_source=newsfeed_next

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

Jeśli już mielibyśmy wskazywać jakąś lokalizację wydarzeń przedstawionych w filmie (tylko po co?), to "Wesele" Smarzowskiego jest o zbrodni w Radziłowie, nie w Jedwabnem. Nie interesuje mnie licytacja na trupy, szczególnie z osobą, która nie znajduje "nic za co Polacy by odpowiadali". I z wymienionej wcześniej przyczyny kończę tę dyskusję definitywnie.

Lukasz_Gugulski

Taki jest problem was. Kłamiecie zawsze. Co to ma być ,,licytacja na trupy"? Wszak warto aby Polacy wiedzieli ilu Polaków zamordowali nasi sąsiedzi. Wesele jak i Malowany ptak przypisują Polakom zoofilię. gebels-srebels też przypisywał Polakom najgorsze cechy, zupełnie jak kosiński: brud, perwersje seksualne, ciemnotę (m.in. zabobon). Ci dwaj mówią takim samym językiem. Choć zdaję sobie sprawę, że ten pierwszy atakował Słowian jako całość. Ten drugi tylko Polaków. Rasizm w postrzeganiu Polaków jest podobny u tych narodów z których pochodzą ci ,,panowie". Jeden taki pojechał do Moskwy i twierdził, że Polacy zamordowali 500 tys. tych co to przed 1939 r. trzymali handel w Polsce. A podobno was cyfry nie interesują. A już wiem - interesują was tylko zmyślone cyfry. A ten co tak twierdził w Moskwie też jest z tych co to trzymali handel przed 1939 r. a później kolaborowali z nkwd. Zresztą nkwd też było z nich złożone. Cały aparat zbrodni w państwach komunistycznych był w ich rękach (obozy, urzędy bezpieczeństwa). Jeden z nich odpowiada za Świętochłowice, ale uciekł na Bliski Wschód. Dla ciebie nie liczą się fakty i liczby. Zbywasz je takimi bzdurami jak ,,nie interesuje mnie licytacja na trupy". Jeżeli cię cyfry nie interesują, to dlaczego twierdzisz, że Polacy coś jednak na sumieniu mieli? Co bredzisz? Mnie interesują cyfry i fakty. A nie czyjeś uprzedzenia. Antypolonizm to rak mózgu. Odbiera zdolność racjonalnego myślenia. Nie ma znaczenia o jakich zbrodniach Polaków smarzowski robi film. I tak są one nieistone i nie odgrywają żadnej roli w historii. Polacy bez porównania więcej wymordowali ukraińców i niemców. Ale był to odwet i nie zmienia to faktu, że tamci byli bez porównania gorsi. Widzisz jaki jestem porządny. Nie interesują cię fakty i cyfry. Nie interesuje cię ile polscy podatnicy wydali na fałszujące historię Polski filmy. Jesteś uprzedzony. Ale jak i tak prowadzę z tobą dyskusję. Choć cechujesz się fanatyzmem i nienawiścią do wszystkiego co polskie.
Po 17 IX '39 r. ci co się handlem zajmowali mordowali Polaków. Strzelali polskim żołnierzom w plecy gdy ci walczyli z Wehrmachtem i Armią Czerwoną.
O braciskach bielskich był taki film z Danielem Craigiem ,,Opór". Przedstawiono ich jako girojów. W rzeczywistości byli gwałcicielami i mordercami. Z niemcami nigdy nie walczyli.
Nie dociera to do ciebie? Masz podobne myślenie jak jak ci z gazeciny wybiórczej. Cyfry i fakty ich nie obchodzą. Skierujesz mój post do wykasowania bo napisałem ci prawdę?

Lukasz_Gugulski

TRZEBA SŁUCHAĆ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, A NIE GUGLI:
https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/

Lukasz_Gugulski

https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

Lukasz_Gugulski

Ha, ha, ha, dobre, naprawdę dobre. Słucham piosenkę, a tu jakże aktualne w obecnej chwili słowa w 11 sekundzie:
https://www.youtube.com/watch?v=u6WuxSGoJss
Te słowa powinny stać się teraz hymnem, naczelnym hasłem, dla tych którzy nie są idiotami. Oddajecie się rudym, dupiarzom i innym szarlatanom, jesteście lemingami. Oni wam wodę z mózgu robią, ci wszyscy proeskimoscy, pro,,amerykańscy”, prorosyjscy, proniemieccy politycy:
https://wpolityce.pl/polityka/602008-dupiarz-trzaskowski-tus...

Lukasz_Gugulski

Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

Sqrchybyk

Pride Month 2022 ROZPOCZĘTE, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

Sqrchybyk

DYLETANCI PROROKÓW TEŻ NIE WIDZIELI:
https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/
JEDYNIE SKURCZYBYKÓW.

Sqrchybyk

https://paczaizm.pl/pacjent-lat-43-wciaz-krzyczy-pomozmy-bankom-ratujcie-demokra cje-petru-zalecam-masc-na-bol-dupy/

Sqrchybyk

Ha, ha, ha, dobre, naprawdę dobre. Słucham piosenkę, a tu jakże aktualne w obecnej chwili słowa w 11 sekundzie:
https://www.youtube.com/watch?v=u6WuxSGoJss
Te słowa powinny stać się teraz hymnem, naczelnym hasłem, dla tych którzy nie są idiotami. Oddajecie się rudym, dupiarzom i innym szarlatanom, jesteście lemingami. Oni wam wodę z mózgu robią, ci wszyscy proeskimoscy, pro,,amerykańscy”, prorosyjscy, proniemieccy politycy:
https://wpolityce.pl/polityka/602008-dupiarz-trzaskowski-tus...

Sqrchybyk

SKURCZYBYKU, KOLEJNY PROROK. Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones