PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11845}
7,6 4 311
ocen
7,6 10 1 4311
7,0 10
ocen krytyków
Wśród nocnej ciszy
powrót do forum filmu Wśród nocnej ciszy

Osoby,które jeszcze nie oglądały niech nie czytają.Mam pytanie dotyczące tego,kto był właściwie mordercą.Oglądałem film dość uważnie i doszedłem do wniosku,że:
- pierwsze 2 ofiary zostały zamordowane przez Stopka.Wybrał on bowiem na ofiary dzieci podobne do jego syna,którego notabene podejrzewał że wcale jego synem nie jest.
-trzecia ofiara została zamordowana przez syna Hermana Wiktora.
A co wy o tym myślicie? Czy mój tok myślenia jest prawidłowy?Bo przyznam,że
mam jednak trochę wątpliwości.Czy jest jednak możliwe,że wszystkie 3 morderstwa zostały dokonane przez syna Hermana? Wydaje mi się,że nie,bo przecież na zabawkach znalezionych przy 2 pierwszych ofiarach były odciski palców Stopka.A po drugie na statku Stopek miał ukryty pistolet i zabawki,które pozostawiał na miejscach zbrodni.
No więc Stopek i Wiktor Herman,czy sam Herman?

orphe

Odpowiem:
Pierwsze dwie ofiary zostały zamordowane przez Stopka,Wiktor Herman zabił tylko 3 ofiarę.Tak, więc Stopek i Wiktor Herman.

ocenił(a) film na 9
Mary456

Tez mam takie wrazenie. Dwóch chlopcow zapija Stopek. Trzeciego zabija Wiktor. W dodatku Stopek zabil samego Hermana i - jak przewidzial Wiktor - to byl definitywny koniec kariery tegoz. Dobry film!

orphe

Myślę,że masz rację, takie wrażenie odniosłam po obejrzeniu filmu. Poza tym każda zbrodnia musi być ukarana, tak powiedział Herman. I każda została. Jeżeli wszystkie trzy ofiary zabił Stopek , po co zostałby zabity? Nie mówiąc już o innych rzeczach, o których wspomnieliście: odciski palców, zabawki/...

użytkownik usunięty
orphe

Też tak mi się wydaje. Syn komisarza zabił trzecią ofiarę bo chciał by ojciec został zwolniony. Miał nadzieję na normalne stosunki z ojcem.

ocenił(a) film na 7
orphe

tak 2 pierwsze zabil stopek 3 syn komisarza ktory namawial nawet samego stopka zeby on to zrobil ale widocznie musial sam.

ocenił(a) film na 9
orphe

Tak, to jedyna przekonująca wersja; odciski palców decydują. Myślałem jeszcze, że może Wiktor przypadkiem zostawił na pogrzebaczu odciski podczas którejś ze swoich dwóch wizyt w palarni, ale nie mógłby przecież jednocześnie wyczyścić z niego odcisków Stopka, który to miał w rękach cały czas - a wtedy facet od daktyloskopii zauważyłby więcej, niż 1 rodzaj odcisków. Ergo dwie pierwsze ofiary musiał zabić Stopek, skoro te same odciski były na zabawkach przy ofiarach. A swoją drogą to trochę mnie rozczarowuje, że w filmie z tak świetnym scenariuszem morderca zostawia swoje odciski palców na każdej zabawce pozostawionej przy ofierze i to w dodatku w zimie, kiedy normalnie się nosi rękawiczki...
Ale tak czy inaczej świetne kino.

adipiscor

Byłbym zaskoczony, gdyby ktokolwiek nie zrozumiał tego podanego na tacy rozwiązania zagadki. :)

ocenił(a) film na 9
kendo777

Wiesz, oprócz geniuszy intelektu Twojego pokroju nie brak na tym świecie prostaczków i przeciętniaków, cieszących się każdym, nawet najprymitywniejszym odkryciem....

adipiscor

Nie nie, wszyscy zrozumieli ten film, ale każdy ma potrzebę skonfrontowania swoich przemyśleń z innymi i uspokajającego potwierdzenia, po którym nasze zrozumienie wskakuje z 99,9% na 100. :)

ocenił(a) film na 9
adipiscor

Zgoda, że świetne kino, ale poza tym chyba się czepiasz.
Dziś, po latach oglądania Teatru Kobra. mnóstwa kryminałów w TV i kinie tudzież czytania doniesień prasowych każdy, bez względu na wiek, wie co to są linie papilarne i że należy wkładać rękawiczki. Ten prymitywny palacz na holowniku w okresie międzywojennym mógł o tym nie myśleć.
Ponadto seryjni mordercy często zostawiają ślady i robią to celowo. Trudno więc stawiać taki zarzut. Prawda, że była zima i zapewne ręce powinien chronić przed mrozem ale odcisków na zabaweczkach mógł narobić w ogrzewanej koksem kajutce holownika. Po prostu nie wycierał ich dokładnie.
Film jest rewelacyjny i nie widzę możliwości zarzucenia mu czegokolwiek.

ocenił(a) film na 7
adipiscor

To są lata 1919-1924 (w użyciu są jeszcze marki polskie). Daktyloskopia wtedy jeszcze w Polsce raczkowała. Pierwszy polski podręcznik daktyloskopii (Ludwikowskiego) ukazał się w 1920 roku. Wiedza o możliwości wykorzystywania linii papilarnych nie musiała być w społeczeństwie powszechna.

ocenił(a) film na 8
orphe

Nie - no proste. Pierwsze 2 ofiary Stopek (bo był poj*bany). Trzecia ofiara - Wiktor (bo był chyba jeszcze bardziej poj*bany - tylko dlatego ten trzeci dzieciak zginął żeby j*bnięty Wiktor mógł zaszkodzić ojcu). Tadabums.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones