PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11845}
7,6 4 310
ocen
7,6 10 1 4310
7,0 10
ocen krytyków
Wśród nocnej ciszy
powrót do forum filmu Wśród nocnej ciszy

Oglądając ten film wiara w polskie kino wróciła

ocenił(a) film na 10
KaciorAlku

To przecież film z 1978 roku... patrząc na to co dzieje się teraz w polskim kinie to chyba wręcz przeciwnie .

ocenił(a) film na 8
dyabel

Też bez przesady kolego dyabel. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze. Zwłaszcza ostatnio. Wiadomo, troszkę jeszcze brakuje do stanu zadowolenia ale już niedługo. Cierpliwości,

ocenił(a) film na 10
Kocipies

Jakieś konkrety ?

ocenił(a) film na 10
Kocipies

btw. koleżanko jak już ... kolego

ocenił(a) film na 8
dyabel

To przepraszam za kolegę.
Konkretów sporo.
Wystarczy w czwartek włączyć TVP i obejrzeć serial "Paradoks"
Na WFF byłem na panoramie polskich filmów krótkometrażowych a potem oglądałem zagraniczne filmy konkursowe. To była spora różnica na korzyść naszego kina (wyciągając jakąś umowną średnią poziomu oczywiście).
A w kinie, pójść np. na Obławę.
Smarzowskiego można lubić albo nie, ale nie można odmówić poziomu a filmów robi sporo
Zobaczyć sobie "Chrzest".
Zobaczyć sobie "wymyk", który jest po prostu genialny

Wypadamy całkiem dobrze jak uświadomimy sobie co przez ostatnie lata powstało np. w holiłudzie.

ocenił(a) film na 10
Kocipies

wybaczam.
Tv nie mam a seriali nie oglądam polskich.
Wiedziałam ,że temat Smarzowskiego się pojawi -to ratuje poziom polskich produkcji w dużej mierze .
jednak patrząc na takie filmy jak : "Prosto z nieba"- film katastroficzny o Smoleńsku-urzekający wręcz swoim jakże niskim poziomem , czy te wszystkie "zabawne komedie" : "och ,Karol" , "Kac-Wawa"-gdzie scenariusz zerżnięty żywcem z amerykańskiej produkcji, idąc dalej w super produkcje : "Ciacho ","Weekend ","Jak się pozbyć cellulitu "(..)i tak można by jeszcze długo wymieniać . Samo dno i żenada a wierz mi tych dobrych filmów jest mniej , a mówić o polskim kinie na pierwszy plan wysuwa się właśnie takie g#^&o bo się lepiej sprzeda bardziej się rozreklamuje czego wynikiem jest później taka a nie inna ocena polskiego kina.

ocenił(a) film na 8
dyabel

"Tv nie mam a seriali nie oglądam polskich."
Ja stronię od jakichkolwiek seriali bo ta forma mnie razi. Paradoks wziął się stąd że przechodziłem przez pokój w którym był włączony telewizor podczas emisji tego serialu. Stanąłem zaśmiałem się (Linda jako niepokorny policjant), postałem 10 sekund bo zobaczyłem dobry kadr, usiadłem żeby obejrzeć kilka minut a potem obejrzałem wszystkie odcinki (9, jak na razie). Jest to bezapelacyjnie najlepiej zrobiony serial jaki widziałem, jeśli chodzi o warsztat. Polecam, spojrzyj sobie nań w internecie, jest cały.

Czemu piszesz, że to problem polskiego kina a nie kina w ogóle? Na całym świecie tak jest, że sprzedaje się filmy łatwe w odbiorze i przaśne a te lepsze muszą walczyć o byt na festiwalach czy pojawiać się o 3 w nocy kiedy nie ma czym zapełnić ramówki.

Polskie kino jest w niezłej kondycji, a będzie niebawem w jeszcze lepszej. Żeby tego dowieść weźmy na warsztat dwa filmy które zostały pokochane przez tłumy czyli Nietykalnych i Jak zostać królem. Oba przy najlepszym Polskim filmie ostatnich lat, czyli Wymyku, po prostu bledną. Są obiektywnie patrząc poziom niżej. A mówimy tutaj o filmach nagradzanych, które stały się hitami kinowymi.

Ja mam natomiast problem z kinem amerykańskim. Tam znaleźć cokolwiek przyzwoitego to jest już sukces.


Jeżeli znasz dobrze filmografię jakiegoś kraju na przestrzeni np. 2-3 lat to prześledź ją dokładnie i porównaj ilość filmów dobrych do bzdur. Założę się, że stosunek będzie dużo gorszy niż w naszym kinie rodzimym.

Skończę Smarzowskim. Wspomniałem o jego filmach nie dlatego, że są wybitne, tylko, że przedostały się do szerszej publiki.

ocenił(a) film na 10
Kocipies

Jakoś mnie nie ciągnie do tego serialu ...może kiedyś jak na razie jestem na nie :P
Napisałam o polskim bo o tym była mowa , wiadomo ,że to co robi się w US i A to w większości same gnioty , ale liczy się kasa wiadomo.
Nie zagłębiam się aż tak w filmografię każdego kraju , za to mogę przyznać ,że kino skandynawskie jeszcze mnie nie zawiodło

ocenił(a) film na 8
dyabel

A jesteś w stanie wymienić chociaż kilka filmów skandynawskich na światowym poziomie? Ja też lubię ten styl, tylko jakoś brak dzieł wybitnych. Chyba że przeoczyłem

ocenił(a) film na 7
Kocipies

Co do filmów skandynawskich http://www.filmweb.pl/person/Anders+Thomas+Jensen-12094 chodź by "w chinach jedzą psy" i "błyskające światła" jeśli chodzi o horror to "rovdyr"

ocenił(a) film na 8
dyabel

A jeśli chodzi Paradoks to wyłącz dźwięk jak fabuła Cię nie interesuje i obejrzyj sobie 10 minut. Nagle się okaże, że polski serial z Lindą jest o niebo lepszy niż Housy srousy, siesaje czy inne friendsy.

ocenił(a) film na 10
Kocipies

hm...myslisz ,że nawet bez dźwięku robi wrażenie ? co do wymienionych seriali żadnego nie oglądam .Jeśli chodzi o filmy to polecam Larsa von Trier jednak ostrzegam nie każdy go widzi jako geniusza :)

ocenił(a) film na 8
dyabel

"hm...myslisz ,że nawet bez dźwięku robi wrażenie ?"

Jak ogarniasz choć trochę zdjęcia, bez wątpienia.

"Larsa von Trier "
Muszę sobie odświeżyć bo nie mam jakichś konkretnych skojarzeń.

ocenił(a) film na 10
Kocipies

ostatnio do obiadu 1 odc. włączyłam i powiem ,że jakoś nie mam ochoty na następny , nawet tego 1 nie skończyłam . Nie dla mnie ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones