PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686359}
3,7 3
oceny krytyków
Victor Frankenstein

Recenzje Użytkowników

"Victor Frankenstein" stara się być historią typu origin i opowiadać o początkach procesu ożywiania człowieka. Przy okazji robi to z perspektywy Igora, który jak to już w popkulturze dobrze wiadomo, służy za asystenta szalonego doktora. Nawet bez znajomości zwiastuna czy innych zapowiedzi, osobę ogarniętą choć trochę z motywem Frankensteina film w wielkim stopniu nie zaskoczy. więcej
Powieść "Frankenstein" powstała w 1818 r. Jego autorka Mary Shelley wpadła na pomysł napisania tej powieści dwa lata wcześniej podczas wakacji, które spędziła z mężem i dwoma przyjaciółmi - George'em Byronem i Johnem Polidorim. Z powodu złej pogody towarzystwo zaczęło opowiadać sobie straszne historie. Wśród nich pojawiła się opowieść o szalonym naukowcu, który postanowił zabawić się w Boga. Powieść doczekała się wielu ekranizacji oraz stała się inspiracją dla innych projektów, takich jak "Frankenweenie" czy "Ja, Frankenstein". Ale ile jest filmów ukazujących życie jego twórcy? Zadania tego podjął się Paul McGuigan, odpowiedzialny m. in. za serial "Sherlock". Czy "Victor Frankenstein" może zaliczyć się do filmów udanych? więcej