PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807157}

Ulepszenie

Upgrade
7,2 49 491
ocen
7,2 10 1 49491
6,1 15
ocen krytyków
Ulepszenie
powrót do forum filmu Ulepszenie

Nie mogłem się powstrzymać. Główny bohater wygląda i gra jak Tom Hardy.Ale nie jest to zarzut. Jak kopiować to z najlepszych, a Logan Marshall-Green robi to naprawdę sprawnie. To nisko budżetowe, inteligentne s-f, bez pretensji do udawania czegoś czym nie jest. To co wyróżnia ten film spośród innych produkcji tego typu to bardzo dobry scenariusz - spójny, logiczny, pozbawiony oczywistych absurdów. Do tego niezła gra mało znanych aktorów, bardzo dobre tempo,brak dłużyzn i zapychaczy. Jest kilka brutalnych scen, ale wynikają one z dramaturgi filmu a nie z chęci przypodobania się określonej grupie odbiorców. Sowem bardzo solidne kino które nagród na festiwalach nie dostanie, ale do nich nie pretenduje. To kino które ma zapewnić rozrywkę tak aby widz nie myślał że twórcy traktują go jak idiotę. I z tego zadania wywiązuje się znakomicie.

ocenił(a) film na 8
lornemalwo

No wlasnie czy ten scenariusz jest do konca taki logiczny? Skoro Stem rządził całym projektem to wystarczyło żeby kazał sie wszczepić bez żadnych blokad i mógł z marszu przejąć ciało Greya?

mleqs

Stem nie chciał od razu przejąć jego ciała. Po pierwsze chciał ewoluować, poznać ludzką naturę i nauczyć się czegoś od Grey'a. Ostatecznie to Grey pokonał Fiska, wbijając mu na emocje. Po drugie Stem sam przyznał na końcu, ze chciał, żeby Grey powalczył z nim o kontrolę, dzięki czemu mógł "uszkodzić mu mózg" na tyle, żeby pozbyć się jego świadomości.

Co prawda blokada nie było do tego potrzebna, mógł po prostu oszukać Grey'a, ze ten ma jakąkolwiek kontrolę. No i w sumie może w rzeczywistości nigdy nie istniała? Jest też możliwość, była to jakaś ostatnia desperacka próba Erona przeciwko Stemowi, w końcu raczej nie był zadowolony z tego, że Stem zyskał samoświadomość.

ocenił(a) film na 7
lornemalwo

Film całkiem całkiem, ale zakończenie trochę zrypane :) za to kilka scen pod względem montażowym było na prawdę mega...podoba mi się ruch kamery w scenie, gdy bohater przyszedł do hakerki i zaczął walczyć jak doszły do niego te "zbiry" :)

ocenił(a) film na 7
lornemalwo

Ja wiem czy podobnie do siebie grają. Zobacz sobie z T.Hardy - "Bronson" 2008, "The Take" 2009,
"Peaky Blinders" 2014-2017 (sezony 2-4), "Mad Max: Na drodze gniewu" 2015, "Zjawa" 2015, "Tabu" 2017,
a zobaczysz, że gra tych aktorów różni się. Głównie z wyglądu są do siebie podobni.

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones