PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594494}
6,3 1 010
ocen
6,3 10 1 1010
6,3 7
ocen krytyków
Twist & Blood
powrót do forum filmu Twist & Blood

Ciekawie (sama postać Brzucha, chłopca z nadwagą, jego wewnętrzny dramat,
wyalienowanie, osamotnienie, rozczarowanie tym co wnosiło właściwie ostatnie światełko
do jego szarego życia, czyli przyjaźnią z Myszą), miejscami jednak zbyt stereotypowo ("no
wypij, będziesz taki jak inni" - nie wierzę w postać dorosłej, doświadczonej życiowo kobiety,
kochającej swojego syna matki wygłaszającej takie frazesy) , a samookaleczanie się
głównego bohatera w myśl zastąpienia wszelkich zmartwień bólem nie jest w moim
przekonaniu zbyt wiarygodne. Nie kupuję tego. Przerysowane są też trochę relacje na linii
Brzucho-koledzy ze szkoły.
Na plus akcenty humorystyczne z Myszą (angielsko-polskie rozmowy), minimalistyczna, ale
spełniającą należytą rolę w obrazie muzyka i parę ładnych kadrów.
6/10
Widzę w reżyserze spory potencjał. Niech jeszcze tylko Czekaj popracuje nad dialogami, a
stereotypy zostawi w spokoju ;) i rozwinie się chłopak, jestem tego pewien.

ocenił(a) film na 8
jojok21

nie widziałam jeszcze filmu i na jego temat nie mogę nic powiedzieć, ale na temat samookaleczania się mogę: otóż jest ono właśnie ucieczką w ból fizyczny przed bólem psychicznym, który jest dużo cięższy do zniesienia dla człowieka, zdarza się, że człowiek nie radzi sobie z dramatyzmem przeżyć wewnętrznych i wtedy robi coś z czym - jak sądzi - może sobie poradzić, coś co w swoim przekonaniu może kontrolować, oczywiście nie każdy działa w ten sposób, jednostka silna psychicznie poradzi sobie z bólem wewnętrznym, jednostka słaba, np. dziecko, już nie

ocenił(a) film na 6
koNinka

Oczywiście pełna zgoda. Ale odtwórca roli Brzucha nie zagrał scen samokaleczania się na tyle przekonująco, żebym to kupił. Ponadto film jest zwyczajnie za krótki i nasączony stereotypami, aby wiarygodnie przedstawić tak żałosny stan psychiczny bohatera.
Nie można jednak odmówić dziełu Czekaja unikalnego klimatu, więc warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
jojok21

właśnie chciałabym bardzo obejrzeć, tylko nie wiem gdzie... :))

koNinka

można obejrzeć tutaj http://kinoplex.gazeta.pl/specjalne/18,125186,10988739,Twist___Blood.html

ocenił(a) film na 8
banjaluka

dziękuję bardzo, już obejrzałam :))

ocenił(a) film na 7
jojok21

film widziałem wczoraj. Ja samookaleczanie odebrałem inaczej: jako sposób powrotu myślami do tej chwili, kiedy matka okazała mu ciepło (kiedy opatrywała mu skaleczenie). Zaciekawiło mnie, że pod mianownik "brzuchol" można podstawić wiele współczesnych problemów i zatargów w rodzinie: np chłopak się źle uczy i też: w szkole brak akceptacji, w domu wszystko kręci się wokół znienawidzonego tematu nauki. Wydaje mi się, że odbiór filmu jest rózny w zależności miedzy innymi od tego czy masz dzieci. Ja mam 3 chłopaczków i oglądałem z zapartym tchem.

ocenił(a) film na 7
jojok21

Przerysowane? A ty myślisz że jak jest? Poza tym, to co teraz wydaje Ci się banalnym problemem, to dla takiego dzieciaka jest mega-problemem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones