PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=275064}

Tulipanowa gorączka

Tulip Fever
6,3 26 715
ocen
6,3 10 1 26715
4,3 11
ocen krytyków
Tulipanowa gorączka
powrót do forum filmu Tulipanowa gorączka

Czemu niemal za każdym razem, gdy oglądam film, w którym młoda dziewczyna wychodzi za starawego faceta, którego nie zna, to on okazuje się być despotycznym zboczeńcem zmuszającym ją do aktywności seksualnych? Corneliusa przedstawia się od samego początku jako zwyrola rzucającego zboczonymi tekstami i traktującego Sophie jako osobę zobligowaną do spełniania jego seksualnych zachcianek. Po co? Pewnie po to, by usprawiedliwić jakoś zdradę, jakiej dokona Sophie. Trochę mnie wkurza takie demonizowanie postaci Corneliusa, żeby tylko wytworzyć u widza określone stanowisko poprzez proste przekazy typu "stary zbok ochajtał się z powodu układu, a nie prawdziwego uczucia". Tylko, że takie układy bywały wówczas dość powszechne i to, że ludzie się na nie decydowali, nie oznacza od razu, że byli zdeprawowanymi zboczeńcami i materialistami.
Książkę czytałam dawno, jednak wydaje mi się, że Cornelius był w niej postacią dobrą, prostoduszną i uczciwą.

ocenił(a) film na 5
idj95

Nie czytałem książki, ale z filmu również odczytałem Corneliusa jako postać bardzo pozytywną. Owszem, pragnął potomka, ale nie zauważyłem u niego jakiś specjalnych dewiacji seksualnych. W trakcie filmu można nawet zauważyć, że zaczyna mu zależeć na
Sophie.

ocenił(a) film na 6
mons7

Z czasem faktycznie zdobywał sympatię widza, jednak mam wrażenie, że zastosowano nieczyste chwyty wobec tej postaci.

ocenił(a) film na 5
idj95

Przesada. Przecież każdy wie, że tak kiedyś było: małżeństwo jako układ. Z drugiej strony przecież on pragnął potomka i w główniej mierze po to mu była żona ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones