PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532886}

Trzy kule

San qiang pai an jing qi
5,5 183
oceny
5,5 10 1 183
Trzy kule
powrót do forum filmu Trzy kule

Nie dajcie sie zwiesc smiesznym scenkom i głupawym zachowaniem co poniektórych postaci .
Ten film to koniec konców dramatyczna historia o chciwosci , zazdrości i strachu .
Bardzo fajne są zwłaszcza dwie postacie (i dobrze zagrane) w tym filmie :

Zona Wanga i Kapitan (detektyw / Milicjant ) i to na nich skupia sie uwaga widza .
Ciekawa historia , tworzące sie coś z niczego ,wszystko zgrabnie i ciekawie aż dziw ze tak prosta
fabuła potrafi przykuc uwage i zaskakiwac obrotem spraw . Bardzo miło sie ogląda ,
jednak jak juz napisałem , na koncu jest niedosyt .

ocenił(a) film na 3
Padraig

Moją uwagę przykuwał głównie zegar odliczający czas pozostający do końca filmu. Najsłabszy film Yimou Zhanga jaki do tej pory widziałem.

ocenił(a) film na 7
Padraig

Bardzo dziwny film, nie wiem nawet co o nim sądzić.

Padraig

Film fabułą dość wiernie podąża za oryginałem braci Coenów ("Śmiertelnie proste"), którego jest remake'iem. Poza początkiem (z Persem sprzedającym broń), który miał być zabawny, a nie jest (no, chyba, że jest - ale dla Chińczyków, którzy mają ponoć zupełnie inne od nas poczucie humoru :P ) całość jest zgrabnie opowiedzianym hołdem dla swojego pierwowzoru. Warto obejrzeć, żeby sprawdzić, jak taka sama fabuła - dobrze wyreżyserowana! - sprawdza się w zupełnie innym kontekście kulturowym, w innym czasie i przestrzeni.

ocenił(a) film na 6
Padraig

W wypadku filmu Coenów mamy do czynienia z jak najbardziej czarną komedią , i faktycznie dla nas , a przynajmniej dla mnie , oznacza to dosłownie " wisielczy humor " ... Gdy zobaczyłem z jakimi postaciami mamy do czynienia w chińskiej wersji filmu " Blood simple " byłem przekonany , że zatrudniono cyrkowych klaunów , a nie aktorów , z nich wszystkich tylko milicjant wyglądał normalnie , choć o jego zachowaniu już by tego nie powiedział . Wygląda na to że ludzie wschodu chyba mają inne poczucie humoru i estetyki , a jeśli komedia ma być dla nich śmieszna , to aktorzy muszą grać jak półgłówki i kompletni debile ...Jeśli jednak widz oswoi się z tym co widzi na ekranie , film daje się obejrzeć . Polecam . Aha , trudno ten film znaleźć na Filmwebie , w sieci występuje pod różnymi wersjami tytułu .

ocenił(a) film na 6
jjarek_filmweb

Tak, ludzie ze wschodu mają trochę inne poczucie humoru, które w większości przypadków mi odpowiada. Ale też miałem takie przypuszczenia na początku filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones