PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101835}
6,6 104
oceny
6,6 10 1 104
Trzeba przejść i przez ogień
powrót do forum filmu Trzeba przejść i przez ogień

budzenie sie swiadomosci komunistycznej w prostej i naiwenej mlodej sanitariuszce.
Bez natretnej agitki, po latach oglada sie niezle, ale broni sie przede wszystkim rewelacyjna kreacja glownej bohaterki tej prostej opowiesci.

Zakonczenie niestety nazbyt lopatologicznie przedstawione, ale wizualnie bez zarzutu.

ocenił(a) film na 4
torgm

Obejrzałem z mozołem,ów liryczny aromat, z którego film słynie do mnie nie dotarł.Zagłuszył go zgiełk peanu na cześć rewolucji i poświęcenie się tejże.Ode mnie 4/10.Good night and good luck, esforty

ocenił(a) film na 8
torgm

świadomości komunistycznej? nie sądzę; to była prostolinijna kobieta, która wierzyła, że nastanie lepszy, szczęśliwy świat; jej rozpaczliwy zryw w końcówce jest wyrazem solidarności z towarzyszem i protestem przeciwko jaskrawej niesprawiedliwości świata; wszystko to naturalne ludzkie odruchy i nie mają nic wspólnego komunistyczną ideologią nawołującą do bezpardonowej walki klasowej; tu właśnie przejawia się niezwykła subtelność tego filmu oraz dramat kobiety - pozornie tylko ginie za rewolucję, w rzeczywistości ginie w obronie własnego ideału świata

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones