PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487478}

Tron: Dziedzictwo

TRON: Legacy
6,6 95 453
oceny
6,6 10 1 95453
5,3 19
ocen krytyków
Tron: Dziedzictwo
powrót do forum filmu Tron: Dziedzictwo

Oby takich filmów powstawało wiecej ! Szkoda że jedyny pomysł powstał w latach 80 na tak dobre kino :)

UPADLY_WIDZ

to jest przereklamowany torf i wcale nie wgniata tylko odpycha. od tego flmu można dostac choroby na kolor niebieski.

ocenił(a) film na 9
dawid13

Domyślam się, że film był reklamowany, sam nie pamiętam czy był czy nie.
Ale nie należy ulegać zbyt łatwo reklamom, wtedy film dostaje jedną lub dwie gwiazdki więcej, a i rozczarowanych jest mniej.

ocenił(a) film na 10
Olaf_Ragnarson

Reklamy były, ale po reklamach film spełnił oczekiwania, nie to co inne "mega dzieła"....

ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Ja już dawno nie oglądam żadnych, przygotowanych przez dystrybutora promocyjnych materiałów.
Największym wałkiem był ostatnio "Valhalla: Mroczny wojownik". Po tym już mnie nic nie zdziwi.

UPADLY_WIDZ

Zgadzam się fajnie historia opowiedziana, świetnie dobrani Aktorzy, niesamowity stworzony świat, muzyka Cud Malina. Film jak najbardziej zajebisty.

ocenił(a) film na 9
Kane777_filmweb

Mnie najbardziej wgniotła scena gdy Flynn wchodzi do klubu Castora aż ciarki przechodzą : )) Film jest genialny a jeśli chodzi o kolorystykę to właśnie bardzo pasuje do klimatu sieci ;) Jedne z ulubionych nowych filmów ;)

Kane777_filmweb

Zgadzam sie. P;)

UPADLY_WIDZ

Zgadzam sie. Dla mnie tez 10/10 !!! P;)

UPADLY_WIDZ

Mimo, że u mnie nie ma oceny 10/10, to film uwielbiam. Efekty i muzyka (szczególnie muzyka!) były świetne. Cały soundtrack odsłuchuję wiele wiele razy (i do filmu wracam dosyć często).

użytkownik usunięty
UPADLY_WIDZ

Good joke

ocenił(a) film na 10

To Twoje drugie imie ?

użytkownik usunięty
UPADLY_WIDZ

normalnie aż woda się wysuszyła od twojego suchara

ocenił(a) film na 10

Ale jaka woda, ta na pustyni ?

ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Zgadzam się. REWELACJA! muzyka, efekty, obsada...
A moment walki w klubie, kiedy leci "Derezzed"... *.* aż mnie ciarki przechodzą
Jeden z moich ulubionych filmów! Zasłużone 10/10

UPADLY_WIDZ

a ja dokończę twoje zdanie w tytule tematu.
cytat za UPADLY_WIDZ : "Film WGNIATA w fotel !!! 10/10"
przedszkolaka :)

ocenił(a) film na 10
Kurgan_fw

buahah hah hah normalnie spadłem z krzesła i do teraz nie mogę sie pozbierać :)

p.s. Ale Avatar widzę ze Cie wgniótł w fotelik 10/10 no no, lubisz bajki o niebieskich jaszczurkach ?

UPADLY_WIDZ

Ta antyfani. Avatar nic nie wniósł do kina :/ - Poza bardzo rozbudowaną fauną i florą obcej planety na skalę, której jeszcze nie było - Poza tym, że jest pierwszą epicką opowieścią romantyczną w konwencji Sci-Fi pomiędzy różnymi cywilizacjami - Poza pierwszą inwazją ziemian na planetę obcych - Poza fajnym pomysłem i realizacją lewitujących skał/minerałów będących jednym z najpiękniejszych elementów filmu. Genialny krajobraz, mocno odrealniony. - Poza pomysłem łączenia się naczelnych z innymi organizmami za pomocą splotów neuronów przy ogonach - Poza samym stworzeniem Awatara, który oparto o łańcuch DNA późniejszego właściciela - Połączenie filmu aktorskiego z animacją komputerową w proporcjach, których jeszcze nie było - Poza całokształtem designu postaci, zwierząt i technologii - Poza faktem, że jest to pierwszy pełnometrażowy film fabularny w tej technologii 3D - Poza faktem ogromnego urozmaicenia w gatunku Sci-Fi sprawiającego, że jest to jeden z najbardziej fikcyjno-naukowych filmów wszechczasów Oczywiście, lepiej chodzić na łatwiznę i kręcić znane i popularne historie jak Bay, Raimi i Jackson ? Ekranizacje książek i komiksów są niemal pewnym kasowym sukcesem, bardzo niewielka ich część poniosła finansową klapę. Avatara posądza się o wtórność przez swój szkielet fabuły, może 1,2 stron scenariusza. Ale już np. takiego Holmesa podziwia się, mimo, że jest tylko kolejną historią o detektywie rozwiązującym zagadki(i klepiącego się przez cały film po pysku) - takim obrazom wtórności się już nie zarzuca. Dlaczego Housea się nie linczuje za inspiracje Holmesem ? Czasami jak sobie tak pomyślę, Avatara się obrzuca błotem z najzwyklejszej zawiści. Jest tak wiele wtórności w kinie, kalek, kopiowania - ale krytyka postanawia się przyczepić szkieletu fabuły - opartego na legendzie, nie pieprzonej bajki, która też na niej oparta jest. Co z wami ludzie jest nie tak ? Kompleksy ? Avatar jest pięknym wizualnie filmem i piękna opowieścią. Jestem zachwycony pięknym światem Pandory, efektami specjalnymi towarzyszącymi filmowi cały czas, idealnie skomponowaną ścieżką dźwiękową i przede wszystkim postacią Neytiri, która wyszła najlepiej ze wszystkich bohaterów pod względem pokazania jej stanów emocjonalnych, mimiki i zachowania... Fabuła jest dość przewidywalna, ale mimo prostego scenariusza idealnie trzyma się kupy łącząc się z oprawą muzyczną i wszystkim co widzimy na ekranie, co wpływa na odbiorcę. Wybaczam tą przewidywalność fabuły i momentami powtórki ze scenariusza za wspaniale pokazany świat planety, klimat i przede wszystkim możliwość zapomnienia na ponad 2 godziny o całej masie spraw życia codziennego. Oceniam filmy pod względem gatunku i tym czy pozostaje w pamięci po seansie. Nie każdy obraz filmowy musi być głęboko refleksyjnym, egzystencjalnym dramatem na temat naszego bytu o czym zapomina coraz więcej głośnych na necie ''krytyków'' i ''znawców światowej kinematografii''. Jest jednak coś o czym zapominają osoby piszące że każdy wątek i motyw scenariusza, fabuły już były gdzieś w jakimś filmie. Nie trzeba szukać daleko. Mianowicie jest nam podane na samym wierzchu tacy. Mam na myśli sam fakt Avatar, program Avatar. Nie było jeszcze w żadnym filmie takiego schematu: ludzie w celu szpiegowania obcej cywilizacji (będąc lepiej rozwinięci technologicznie od niej) tworzą genetycznie ciała obcych aby ludzcy operatorzy mogli nimi sterować zyskując przychylność wroga. Fakt tego podłączania się w ciała innej rasy i sterowanie nimi umysłem jest czymś nowym. Nie można tego łączyć z Matrixem, gdyż operator i ciało są w tym samym świecie, a powód jak i cel są zupełnie różne od Matrixa. Czy to już gdzieś było? Nie sądzę. Tak więc główny motyw przewodni filmu jest czymś nowym. Przekaz filmu zależy od nas samych, czego oczekujemy od seansu. Dla mnie przekaz ''Avatara'': ekspansjonizm w połączeniu z cywilizacyjno-technologicznym postępem w celu osiągnięcia korzyści materialnych prowadzi do zapomnienia, upadku i braku poszanowania dla wielopokoleniowej tradycji oraz kultury mniejszych, słabszych etnicznych społeczności. Jako kino Sci-Fi ''Avatar'' wypada wg mnie bardzo dobrze. Jeszcze lepiej wypada jako epicka baśń, która potrafi trzymać w napięciu, zafascynować widza i wzbudzać na widzu różne uczucia i odczucia. Film przyjemnie się ogląda od początku do końca nie patrząc na zegarek i o to w tym wszystkim chodzi. Ocena prawidłowa : 10/10

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

"Poza tym, że jest pierwszą epicką opowieścią romantyczną w konwencji Sci-Fi pomiędzy różnymi cywilizacjami - Poza pierwszą inwazją ziemian na planetę obcych - Poza fajnym pomysłem i realizacją lewitujących skał/minerałów będących jednym z najpiękniejszych elementów filmu. Genialny krajobraz, mocno odrealniony. - Poza pomysłem łączenia się naczelnych z innymi organizmami za pomocą splotów neuronów przy ogonach - Poza samym stworzeniem Awatara, który oparto o łańcuch DNA późniejszego właściciela - Połączenie filmu aktorskiego z animacją komputerową w proporcjach, których jeszcze nie było - Poza całokształtem designu postaci, zwierząt i technologii - Poza faktem, że jest to pierwszy pełnometrażowy film fabularny w tej technologii 3D - Poza faktem ogromnego urozmaicenia w gatunku Sci-Fi sprawiającego, że jest to jeden z najbardziej fikcyjno-naukowych filmów wszechczasów "

Po pierwsze i najważniejsze Avatar to nie S-F !!!

Buahahaha nie było romantycznej opowieści o międzygatunkach ??? No to chyba kawał światowego kina Cie ominął...
Pierwsza inwazja na planetę obcych ??? czyt. wyżej.
Lewitujące skały? To Ja nawet w jakiejś grze z 99r widziałem...

dobra bo to nie ma sensu, avatar to gniot i tyle, bez polotu, ikry, błysku, nudny kolorowy i przewidywalny... z jednym mogę się zgodzić, to jest tylko baśń...bajka..nic więcej

UPADLY_WIDZ

Serdecznie ci współczuję problemu natury psychicznej:
http://www.filmweb.pl/film/Avatar-2009-299113/discussion/Jak%C5%BCe+banalny+pow% C3%B3d+antyfanostwa+UPADLEGO_WIDZA,1977624

UPADLY_WIDZ

Chyba każdy fan Avatara przesiadujący tutaj napotkał się na niejakiego
UPADLEGO_WIDZA, fana takich filmów jak "2012" i "Transformers", a także osoba
dumnie chwaląca się posiadaniem siedmiu kont. Ten to UPADLY_WIDZ udaje
wybitnego Krytyka przez duże K, twierdząc, że Avatar jest filmem prostym i płytkim, tutaj
zacytuję jedno z jego wysoce kulturalnych i złożonych wypowiedzi:
"Fabuła? Jaka kurna fabuła?"
Jak już jednak wcześniej wspomniałam na początku, ten Krytyk jest wielkim fanem
filmów takich jak: "2012", "Transformers", czy "Tron: Dziedzictwo".
I tutaj następuje moje pytanie: czy film o dryfujących kontynentach (ogólnie o
kataklizmach) i o grupce ludzi, którzy pozostają przeciętnemu widzowi (nie Upadłemu)
obojętni (tak, iż ten nie jest sobie w stanie przypomnieć ich imienia) możemy uznać za
głębszy niż film o przemianie wewnętrznej człowieka, marine? Film, w którym niektórzy
zmieniają "tych złych" z "tymi dobrymi"? Gdzie "ci źli" potrzebują surowca do przetrwania?
(Pozwolę sobie jeszcze dodać, iż "2012" został uznany przez NASA "najbardziej bzdurnym
filmem roku").
I tak samo film "Transformers", opowiadający o bitwach samochodów zmieniających się
w roboty. Albo "Tron: Dziedzictwo" z niezbyt realnym elementem - chłopaczyna zostaje
"wciągnięty" w komputer - tylko, że materia w naturze NIE znika. I późniejsze wydarzenia,
które są obrazą realiów komputerowych (myślące programy?, bitwy?). Zauważę też, że
jedną z reklam było "Największe widowisko od czasów Avatara", to samo uświadczymy
też na pudełku z tymże filmem.
Kończąc rozwinięcie, a rozpoczynając zakończenie, powód tychże wysoce kulturalnie i
intelektualnie negatywnych wypowiedzi UPADLEGO_WIDZA (nie tylko o filmie, także o
reżyserze, np. "Cameron to ćwok" z forum filmu "Aliens", notabene ocenionego przezeń
na 10) jest prosty - UPADLY_WIDZ lubi PROSTE filmy, jednak - muszą po prostu mieć
więcej "nawalania", a mniej "głębi", czy "przesłań". Oraz - UPADLY_WIDZ lubi chyba, jak
ludzkość zwycięża (kto nie lubi?), zapomina jednak, że to tylko pierwsza część sagi i
wszystko się może zmienić. Bo jak inaczej wyjaśnić nienawiść do filmu pełnego efektów
(pod tym względem takiego samego jak ulubione tytuły danej persony), z tym, że z
głębszym przekazem (tak, "Avatar" ma przekaz, tylko zobaczą go osoby wrażliwe na
innych i naturę, bo film jest w dużej części właśnie o związku człowieka (Na'vi) z
przyrodą)?

ocenił(a) film na 10
Selene_fw

No...Avatar ma głębie, potrójne dno i niezliczoną ilość przekazów...lepszego dowcipu nei słyszałem, AV jest płytki niczym główka Dody R.

UPADLY_WIDZ

To ty na publicznym forum filmwebu chwalisz się że, masz siedem kont?

ocenił(a) film na 10
Kurgan_fw

Ta kwestia była juz przerabiana, tworzylem nowe, po otrzymaniu bana...to aż takie trudne do zrozumienia ???

UPADLY_WIDZ

REGULAMIN FILMWEB

Art. 6 PRAWA I OBOWIĄZKI UŻYTOWNIKóW

1. Każdy Użytkownik może mieć tylko jedno Konto i nie może
udostępniać Konta innym osobom ani korzystać z Kont należących do
innych osób. W przypadku stwierdzenia przez Administratora naruszenia
postanowień zdania poprzedniego przez Użytkownika, Administrator
niezależnie od możliwości odpowiednio zablokowania Konta bądź
rozwiązania umowy o świadczeniu usług droga elektroniczną będzie
uprawniony do usunięcia wszelkich Treści tego Użytkownika oraz
jakichkolwiek efektów jego działalności w Serwisie w tym w
szczególności działalności polegającej na manipulowaniu rankingami
zamieszczonymi w Serwisie, bez konieczności powiadamiania Użytkownika.

ocenił(a) film na 10
Kurgan_fw

Ta kwestia była juz przerabiana, tworzylem nowe, po otrzymaniu bana...to aż takie trudne do zrozumienia ???

ocenił(a) film na 7
UPADLY_WIDZ

Cóż, ban ma z założenia na celu uniemożliwić korzystanie użytkownikowi z serwisu. Tworzysz następne konto, dostajesz następnego bana... proste

ocenił(a) film na 10
Niebieski_kosmita

Cóż za tendencyjny sposób myślenia ? To tak samo jak skazaniec miałby wyjść po 10 latach i ... musi zostać kolejne 10 no bo przecież po to był skazany...

Dzisiejsze pokolenie młodych "myslicieli" mnie powala, jak tak dalej pójdzie to faktycznie Europa cofnie siędo średniowiecza, albo nawet do starożytności ;/

ocenił(a) film na 7
UPADLY_WIDZ

Kolega chyba nie zrozumiał.
Jeżeli dostałeś bana, to raczej nie bez powodu. Przewinienie => kara. A jeśli stworzyłeś sobie następne konto... Używając przykładu z więzieniem, to tak, jakbyś uciekł z celi i potem dziwił się, że zamknięto cię z powrotem.

ocenił(a) film na 10
Niebieski_kosmita

błąd.

A tak swoją drogą gdzie jest w regulaminie napisane , że po usunięciu mi konta, nie mogę zrobić nowego ? W takim momencie nie mam dwóch kont jednocześnie, więc nie łamie regulaminu...

ocenił(a) film na 9
Kurgan_fw

Ale się młoda poczułam :) 23 lata mi odjęto :D

ocenił(a) film na 10
UPADLY_WIDZ

2 razy w kinie w 3D, dwa razy w domu...ten drugi prawie jak w kinie ze względu na jakość oglądania. Po raz czwarty te same emocje, te same dreszcze. Film mnie poczesał tak samo jak w kinie za pierwszym razem. Mój mężczyzna oglądał film po raz pierwszy, ale emocje podobne, bardzo mu się podobał film (podobno nie aż tak jak Avatar) uwielbiam ten film, a dla Daft Punk powinien być oskar za muzykę - nie zawsze się czeka na koniec napisów po filmie.

ocenił(a) film na 10
PinkLemon

BŁAGAM.... nie stawiaj nawet w pobliżu trona z avatarem...plisss... avatar to jedno wielkie g... ;/

ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Zdecydowanie świetny film. Cały obraz stworzony z bardzo dużym wyczuciem estetyki. Kolorystyka i klimat są niesamowite. Jeżeli chodzi o Avatara to też obejrzałam i doceniam ogrom włożonej pracy, jednakże całość wydaje mi się, że mocno zalatuje kiczem.

ocenił(a) film na 10
Kasica_9

mocno ? jak dla mnie jeden wielki kicz, od samego początku (reklamy, gadżety) po sam koniec, wydanie najpierw wersji dvd, a za chwile wersja dvd spcial... WTF

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones