PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708601}

Transformers: Ostatni Rycerz

Transformers: The Last Knight
5,8 55 719
ocen
5,8 10 1 55719
3,4 7
ocen krytyków
Transformers: Ostatni Rycerz
powrót do forum filmu Transformers: Ostatni Rycerz

Komentarze

ocenił(a) film na 9

To, że wielu nie podobał się początek kumam, ale później... przecież cała akcja była fajna. Mnie się bardzo podobało. Jak dla mnie najgorsza z wszystkich części to Dark of the Moon. Najlepsze to pierwsza część, Wiek Zagłady i Ostatni Rycerz. Co do Dark of the Moon pomysł fajny, ale wykonanie już niestety gorsze.

Komentarze:
- Po Wieku Zagłady w 2014 r. już pojawiły się plotki o Unicronie. Słyszałem, że podróż w kosmos doprowadzi go do spotkania z Unicronem. On przybierał postać planety, więc na trailerze można było wziąć Cybertron za Unicrona. Tak się wszyscy spodziewali, a tu.... Ziemia to Unicron. Na to bym nie wpadł, choćbym myślał miliardy lat.
Ciekawe, jak zrobią wątek Unicrona dalej. Słyszałem, że w uniwesum Unicrona zniszczył Optimus Prime. Ale... jeśli Prime zniszczy Unicrona zniszczy też ludzkość. A jak zamierzają pokazać Unicrona w postaci robota. Przecież jak on się zmieni Ziemia przestanie istnieć i będzie koniec świata.
Na koniec Quintessa powiedziała, żeby nie dotykać Unicrona, bo on tego nie lubi. Ale... przecież on był uśpiony(inaczej przecież nie martwiłby się ludźmi i transformowałby i pożerał czy niszczył planety). A inną drogą, to skoro Unicron to Ziemia to przecież miliardy ludzi i zwierząt chodzi po nim i tak go dotyka. A to mu nie przeszkadza?????????????????????

- Czy nie sądzicie, że trochę zbyt dużo zbiegów okoliczności, jeśli chodzi o przeplatanie się losów Cybertronu i Ziemi. Policzmy.
1) Najpierw, w prehistorii Twórcy przybywają na Ziemię i tworzą z dinozaurów Dinoboty, którą są prawie jak Transformery(metal, alt-mode), u których boku później Dinoboty walczyły.
2) Późnej 17 000 lat p.n.e. pierwszych siedmiu Prime'ów przybywa na Ziemię i tworzy Żniwarz Słońć. Upadły zdradza, a reszta akurat na Ziemi tworzy swój grobowiec i zostawia swoje ciała i Matrycę Przywództwa.
3) Nadzieja na zwycięstwo jednej ze stron, Wszechiskra zaginęła w kosmosie i trafia akurat na Ziemię.
4) Statek z technologiami dającymi szansę na sukces Autobotów lub Deceptikonów(Arka) rozbija się akurat na ziemskim Księżycu. Ludzie wszystko rejestrują i losy Cybertronu i Ziemi znów się plączą.
5) Koniec, końców nawet sama Ziemia okazuje się być dawnym wrogiem Cybertronu - Unicronem.

Czy wg. was to nie zbyt dużo zbiegów okoliczności?

Dobrze, że jeszcze jedna postać nie jest z wszystkim związana... dobrze, że Sam Witwicky nie był i potomkiem znalazcy Megatrona, który wykuł współrzędne Wszechiskry na okularach i Merlina z jeszcze dawniejszych pokoleń i dlatego mógłby przejąć laskę. I jeszcze Ostatnim Rycerzem. Gdyby akurat z jakiś przyczyn to zawsze na nim ciążyły losy świata.

- Pytanie. Czy ten statek na Księżycu, gdy uderzał Cybertron to nie była czasem Arka?
- Ciekawi mnie również jeszcze jedna kwestia. Czy Tessa Yeader i Shane Dyson dalej są razem? I jeszcze jedno dosyć ciekawe. Optimus Prime w bitwie o Chicago stracił rękę. A później ma całą pięknie. Jak?



- To, że Bumblebbe przeżyje to był raczej oczywiste. Inaczej nie pokazywaliby takiej sceny w trailerze.

ocenił(a) film na 8
anonim300

Sam też trochę nad tym myślałem do jakich sytuacji musiało dojść, a które nie zostały pokazane w filmach, żeby wszystkie pięć części były ze sobą logicznie powiązane. Zakładam, że było tak:
- Twórcy budują Unicrona, może jako eksperyment czy da się tworzyć sztuczne światy na których rozwijałoby się życie, a może jako rodzaj powerbanku, którego się użyje w razie potrzeby
- Unicron przechodzi różne przemiany (przekształca się w prawie pełnoprawną planetę) co by wyjaśniało dlaczego rogi z części piątej są tak od siebie oddalone, chociaż pierwotnie tworzyły okrąg
- kiedy na Ziemi-Unicronie rozwijają się dinozaury Twórcy przylatują, detonują Ziarno i mają pod dostatkiem transformium
- budują kolejne transformery i też Cybertron

To, że Prime'owie przylecieli na Ziemię było logiczne, bo to planeta blisko gwiazdy na której mogli użyć Żniwiarza Słoń. Tyle, że tylko Upadły chciał to zrobić.

Może to trochę naciągane wytłumaczenie, ale można założyć że Megatron to bardzo sprytny skurczybyk i przygotował sobie parę planów na prawie każdą ewentualność.

Wydaje mi się, że to była Arka, bo w części trzeciej nikt nie był zainteresowany samym statkiem tylko jego zawartością, więc pewnie wrak zostawili na Księżycu.

Odrastająca ręka Optimusa to jedno, a jeszcze zostają nogi Bumblebee z jedynki. Najwyraźniej Autoboty mają szczególną zdolność regeneracji, hehe.

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

- No może i Ziemia była blisko Ziemi, ale w całym Wszechświecie na pewno by znalazła się inna planeta blisko jakieś gwiazdy. A jeszcze nie chodzi mi o to jedno, ale że tyle przypadków na raz ma związek z Ziemią, a nie każda z inną planetą.

- Rozdzielone rogi Unicrona to wytłumaczyli. Powiedzieli, że one były gdzieś na środku i gdy kontynenty się rozdzieliły one pękły i pozostały na obrzeżach każdego z nich.
Ale co z tym dotykaniem? Unicron jest uśpiony, a i tak chodzą po nich miliardy ludzie i zwierząt. Nie przeszkadza mu to?

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

Tak jak mamy odrastające kończyny Autobotów(Optimus i Bumblebbe) to jest coś jeszcze ciekawego.

- kiedy w 2007 r. Optimus Prime przyleciał na Ziemię powiedział Samowi, że Transformersi znają język ludzki z Internetu. Tu jeszcze jest ok. Ale Megatron.... przecież on się rozbił na biegunie północnym tysiące lat wcześniej, a zaraz po przebudzeniu z hibernacji umiał mówić do ludzi(,,chłopcze oddaj mi go(Sześcian)). Pytanie. Skąd Megatron znał ten język ludzki, skoro rozbił się tysiące lat temu i do dzisjaj był zamrożony? Tysiące lat temu to albo starożytność, albo prehistoria. Nie było przecież wtedy Internetu. Angielskiego też raczej nie było. Jak więc to się stało?

- jest coś jeszcze ciekawego. Dlaczego zaraz po bitwach(szczególnie tej o HongKong) miasto nie jest zniszczone. W niektórych budynkach to nawet szyby nie są pozbijane. Gdy Optimus rozmawiał z Cade' em tuż przed swoim wylotem w kosmos tak było. A ulica nie miała nawet dziury.

- Twórcy kochali Cybertron. Przecież Quintessa próbowała zniszczyć Ziemię dla odbudowania, a Unicron był pradawnym wrogiem Cybertronu. Dlatego nie sądzę, by to Twórcy zbudowali Unicrona. A już na pewno nie jako ekseryment by tworzyć sztuczne światy. Unicron przecież był robotem, a Ziemia to tylko jego alt-mode(tak jak alt-mode Optimusa to ciężarówka czy alt-mode Bee to auto). Po co Twórcy mieliby twórcy mieliby tworzyć sobie wroga? Chyba, że nie spodziewaliby się jego działania.
Moim zdaniem Unicron po prostu kiedyś działał, pożerał planety(jak w uniwersum) i je niszczył, próbował zniszczyć Cybertron. W końcu został pokonany i uśpiony. Przybrał postać kuli i tak powstała Ziemia. A to jak powstał możliwe, że nie zostanie wyjaśnione. W uniwersum nie wiadomo, jak powstał Unicron.

ocenił(a) film na 8
anonim300

Myślę, że tej kwestii autorzy nie przemyśleli, ale powiedzmy że można to sobie wytłumaczyć tak, że Megatron był zamrożony i unieruchomiony, ale do pewnego stopnia świadomy i słuchając otaczających go ludzi nauczył się angielskiego. Wiem, trochę naciągane.

Niedopatrzenie twórców, podobne do tego, jak w scenie kiedy Lockdown strzela do Cade'a to na krótką chwilę widać jakiegoś gościa z ekipy filmowej.

To tu wychodzi mój brak rozeznania w innych transformerowych produkcjach. No to tu się robi ciekawie, bo jeśli to Unicron jest zły i może stanowić zagrożenie i dla transformerów i dla ludzi, to Quintessa jest w pewnym sensie pozytywną bohaterką.

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

Ciekawe są jeszcze inne kwestie.

- Skoro w najnowszej części rogi Unicrona wyłoniły się jako zwiastun zbliżającego się Cybertronu... to dlaczego podczas bitwy o Chicago nic podobnego się nie zdarzyło? Tutaj wyłoniły się nawet, gdy Cybertron miał jeszcze trochę drogi do przebycia, by dotrzeć do Ziemi. W czasie bitwy o Chicago Cybertron był bliżej Ziemi niż Księżyc, a nic co ma związek z Unicronem się nie stało.

- Kiedy w 3 części Transformersi odnaleźli Arkę polecieli na Księżyc do niej jakimś statkiem kosmicznym. Później, gdy opuszczali Ziemię Sam(który nie wiedział, że Autoboty mają statek kosmiczny) powiedział, że Autoboty nie mają jak opuścić Ziemi. Ale zaraz... skoro wtedy potrzebny był im statek, to jak Optimus nie mając go opuścił Ziemię w poszukiwaniu swoich stwóców po bitwie o HongKong i jak przybył na Ziemię w pierwszej części? Albo po był im ten statek na Księżyc w poszukiwaniu Arki?

- w drugiej części Optimus powiedział, że cała historia Transformersów przepadła wraz z Wszechiskrą, w której była ona zapisana. Jego wiedza o Arce, to ok, bo to widział. Ale skąd wiedział, że Unicron był pradawnym wrogiem Cybertronu, skoro historia Cybertronu przepadła wraz z Kością?

ocenił(a) film na 8
anonim300

Z tą pierwszą kwestią to myślę, że to po prostu nieścisłości scenariusza i autorzy części trzeciej nie myśleli o tym, żeby zrobić z Ziemi Unicrona. Albo z Unicrona Ziemię. Jak kto woli.

W pierwszej części wyglądało na to, że Autoboty przeleciały w jakiś kapsułach i raczej się rozbiły niż wylądowały. W trzeciej powiedzieli, że kolejna grupa przyleciała na pokładzie Xantium (który potem został zestrzelony przez Starscream'a). W "wieku zagłady" jest taka scena, kiedy Optimus ze zbrojowni zabiera jeden miecz i moc tego miecza zmienia jego pancerz na bardziej "rycerski". Pewnie z nowym wyglądem przyszły też nowe moce, jak na przykład możliwość latania.

To tylko moje przypuszczenie, ale przed wojną między Autobotami a Decepticonami pewnie było dość czasu, żeby studiować Iskrę i odczytać z historii transformerów ile się da. Może dzięki wiedzy ze Wszechiskry transformery wiedziały jak się naprawiać? Np. Frezny wiedział jak jej użyć, żeby odzyskać ciało.

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

Anthon_M, jesteś w stanie mi wytłumaczyć następujące kwestie z filmu, bo mi wyleciało z głowy:
- skąd w ludzkiej bibliotece wzięła się księga, z której sir Edmund Burton dowiedział się, że Ziemia to Unicron? Czy była to zwykła książka? Jeśli nie, co to była za książka? I skąd sir Edmund Burton dowiedział się, gdzie jej szukać? Przecie ludzkość nie wiedziała, że ich planeta jest w rzeczywistości bestią z kosmosu - Unicronem. Kto więc mógł ją napisać? I skąd ktoś wiedział, że Quintessa zniszczy Ziemię-Unicrona?
- jakie powiązanie ma Stonehenge z Unicronem?
- Ile było rogów Unicrona? W jakich miejscach się one wyłoniły(pamiętam, że jeden w Jordanii, ale reszty już zapomniałem.

ocenił(a) film na 8
anonim300

- skąd się tam wzięła i kto ją napisał tego nie wiem. Sir Burton dowiedział się o niej od agenta Simmona, który był na Kubie, a sam agent znalazł jakieś poszlaki i w zamian za dołączenie do Zakonu powiedział sir Burtonowi gdzie jej szukać. Zakładam, że autor książki nie miał pełnej wiedzy. Mógł wiedzieć że Ziemia to nie zwykła planeta, ale dopiero Burton zrozumiał że Ziemia to Unicron.
- jeśli się nie mylę, to Stonehenge było centralnym punktem pomiędzy rogami Unicrona
- tego Ci teraz nie powiem, bo nie pamiętam. Ale mając wolne 2,5 godziny (a tyle ze spokojem znajdę) obejrzę film jeszcze raz, bo na pewno jest scena gdzie widać lokalizację rogów.

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

A powiedz mi jak sądzisz czy w szóstej części zobaczymy:
- Unicrona w pełnej postaci, a nie pod postacią jego alt-mode, czyli Ziemi(może, jak z nim walczą)
- Primusa
?????????????????????????????

ocenił(a) film na 8
anonim300

Ja bym raczej obstawiał pełną postać. "Ostatni Rycerz" co prawda zarobił ponad 600 milionów, ale w porównaniu z wynikami poprzednich części to nie aż tak imponujący wynik i wcale bym się nie zdziwił, gdyby część szósta była ostatnią. Powstaną pewnie też filmy animowane, ale nie będą miały takiego budżetu jak wersje aktorskie. Dlatego myślę, że będą chcieli w części szóstej pokazać jak największego przeciwnika.

Jeśli mają zakończyć tę serię, to ja najchętniej widziałbym to tak: Unicron się przebudza i żeby go pokonać ludzie muszą połączyć siły z Autobotami, ale też z niedobitkami Decepticonów, a nawet Quintessą. Walka zakończy się zwycięstwem i tu można debatować czy Decepticony wzorem Wheelie'go przejdą na stronę tych dobrych czy postanowią walczyć do końca i zginą. Quintessa raczej podejmie walkę, ale patrząc na to że przeżyła strzał Bumblebee'go w plecy obstawiam, że ona jest jakąś formą Energonu i nie da się jej po prostu zabić (sama siebie nazywa Prime'm Życia), więc co najwyżej odeślą ją gdzieś w kosmos, żeby zbyt szybko nie wróciła. Ale to tylko moje przypuszczenia.

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

Bez przesady. Ja nie sądzę, żeby szósta część była ostatnią. Zapowiadali, że ,,Ostatni Rycerz" miał otworzyć drogę do szerszego uniwersum. Będzie jeszcze na pewno ,,Bumblebbe" i jakiś jeszcze inny spin- off, szósta część no i może siódma.

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

Ja uważam, że jednym z ważnych wątków szóstej części powinien być Unicron. Mam nadzieję, że w 2019 roku dowiemy się o nim więcej. Moje pytania na jego temat to:
- Co robił Unicron i z kim walczył zanim został uśpiony(mam nadzieję, że pojawi się tu postać Primusa)?
- Jak wyglądał Unicron zanim został uśpiony(chciałbym zobaczyć go w pełnej postaci i myślę, że takiego go zobaczymy. Żeby tylko miał rogi, te same które wyszły w ,,Ostatnim Rycerzu" jako zwiastun zbliżającego się Cybertronu)
- Kto i jak pokonał Unicrona i jak doszło do tego, że Unicron przybrał postać Ziemi(tu mam nadzieję, że to Primus pokonał Unicrona)?
- Jak powstał Unicron(w uniwersum to jest nieznane, ale może w filmie to wyjaśnią)?

Dobrze, że w każdej części Transformersów na początku jest ten prolog kluczowy dla całego filmu. W ogóle zakładam, że w szóstej części będzie on dotyczył Unicrona. I może Primusa?Anthon M, jak sądzisz czy jest szansa na Primusa w kolejnych częściach?

ocenił(a) film na 9
Anthon_M

No dobra załóżmy, że autor tej książki nie miał pełnej wiedzy. Wiedział, że Ziemia nie jest zwykłą planetą, nie wiedział jednak co jest z nią nie tak. Ale skąd? Jak zwykły człowiek mógł się domyślić, że Ziemia nie jest zwykłą planetą, skoro przez 19 tys. lat nie zorientowali się nawet Transformersi(najpierw pionierzy, którzy zbudowali na Ziemi Żniwarz Słońc; później Rycerze Cybertronu, którzy przybyli w V w.; później Optimus Prime przez 7 lat nic nie podejrzewał(lata 2007 - 2014)).
I skoro dopiero Burton na podstawie tej książki zorientował się, że Ziemia to Unicron to chyba musiał coś wcześniej o nim wiedzieć. Musiał znać jego wygląd i przydałaby się też historia. Skąd by miał mieć te wiedzę?

Anthon_M

Ja myślę, że rogi Unicrona się wtedy nie pojawiły, gdyż spał on głębiej

ocenił(a) film na 9
mistrz_sheldon

Ziemia powstała 4,5 miliarda lat temu(czyli w filmie można 4,5 miliarda lat temu Unicron został pokonany i uśpiony pod postacią swojego alt-mode, czyli Ziemi). Myślę, że przy takiej ilości lat 6 lat nie robi żadnej różnicy. Unicron spał tak samo smacznie w 2011 roku, jak i 2017r.

ocenił(a) film na 3
anonim300

''kiedy w 2007 r. Optimus Prime przyleciał na Ziemię powiedział Samowi, że Transformersi znają język ludzki z Internetu. Tu jeszcze jest ok. Ale Megatron.... przecież on się rozbił na biegunie północnym tysiące lat wcześniej, a zaraz po przebudzeniu z hibernacji umiał mówić do ludzi(,,chłopcze oddaj mi go(Sześcian)). ''

Jest kolejna nieścisłość. Hopkins mówi że BumBlee walczył w latach 40s przeciwko III Rzeszy z komandosami, więc musiał znać język na 40 lat przed internetem. Zresztą się okazuje że od V wieku Transformersi są na stale obecni w historii i wielu ludzkich wojnach.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Od jakiego V w. Transformersi są na Ziemi????????????????? Oni byli już wcześniej, kiedy siedmiu pierwszych Prime' ów zbudowało tam Żniwarz Słońc i kiedy Upadły ich zdradził. To było chyba na 10 tys. lat p.n.e.
No wtedy to jeszcze jest logiczne, bo nie potrzebowali jeszcze języka ludzkiego. Przecież przylatując na tę planetę nie wiedzieli jeszcze o istnieniu ludzi.
Ci co byli w V w. mogli się jeszcze nauczyć tego języka pamięciowo, ale nie mogliby go użyć w świecie współczesnym. Przecież język ulegał przemianom na przestrzeni lat. Czytałeś chyba jakieś teksty napisane w średniowieczu(choćby na lekcjach).

Anthon_M

A co z tym że sam w trzeciej części przyczepił bombę do głowy Starscream'a która jak wybuchła to oderwała mu pół głowy a w części ostatni rycerz głową Starscream'a była już cała zauważyliście to

ocenił(a) film na 5
anonim300

Optimus mógł mieć sprawną ręke dzieki Ratchetowi. Mógł mu naprawić zanim ludzie zaczeli na nich polować w 4 części.

anonim300

"Ziemia to Unicron" czyli nie oglądałeś żadnej kreskówki z pod znaku transformers? praktycznie w każdej wersji Unicron był ziemią.

a co do pytań chyba za dużo dajesz wiary w scenarzystów. a mnie zastanawia tylko jakim cudem te filmy zarabiają?

ocenił(a) film na 9
nieznajomy43

Czemu cię zastanawia. jak te filmy zarabiają? Przecież one są dobre. Najsłabsza była trzecia część(fabuła wyśmienita, ale wykonanie zbyt słabe). Najlepsze zaś według mnie to pierwsza, czwarta i piąta.
Kreskówki nie obchodzą mnie. Raz obejrzałem jedną tylko ze względu na Unicrona(było to już po Transformers 5).

anonim300

nie nie są ... ja strasznie wynudziłem się na T4 (5 nawet nie planuje obejrzeć) a druga jest najgorsza, za dużo psiego seksu i innego rynsztokowego humoru. ludzie myślą, że są dobre bo pamiętają kilka scen ze scen akcji oraz gorące laski. zobacz też, że film ma ocenę 5.8 więc średnio się podobał widzom. a fani prawdziwych Transformers a nie Bayformersów wręcz nienawidzą tej serii. Dobre, że ten film okazał się klapą w porównaniu do poprzedniej serii.
warto obejrzeć obiektywną analizę tej serii "The Whole Plate: Film Studies through a Lens of Transformers" https://www.youtube.com/playlist?list=PLJGOq3JclTH8J73o2Z4VMaSYZDNG3xeZ7

anonim300

Wyśmienita fabuła ???!!! :D

ocenił(a) film na 9
jetli22

tak, wyśmienita fabuła.

anonim300

Fabuła i efekty specjalne to dwie różne rzeczy. :)

anonim300

Unicrona najpewniej zniszczą tak jak w serialu Transformers: Prime (z tego serialu wzięli pomysł na Unicron=Ziemia), Optimus użyje matrycy by go zniszczyć, poświęcając się przy okazji

ocenił(a) film na 9
mistrz_sheldon

Ale jeśli Optimus zniszczy Unicrona zniszczy też ludzkość! - zniszczy całą Ziemię, którą tak chronił.A Optimus nie byłby do tego zdolny(chyba, że pod wpływem klątwy Quintessy).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones