PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 905
ocen
7,7 10 1 41905
7,9 27
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

warto, dla brando

ocenił(a) film na 6

Film nieco anachroniczny, szczególnie Vivienne Leigh nie powala. Mogłoby się wydawać, że tekst Williamsa jest świetnym materiałem na dobre kino psychologiczne. W rzeczywistości adaptację oglądało się jak teatr telewizji i to nie najlepszej jakości.

Mimo wszystko Marlon Brando jest w roli Stanleya po prostu genialny. Jego gra jest intensywna, ale nie przerysowana. bardzo nowoczesna. Cały czas przyciąga wzrok na ekranie, nie tylko ze względu na urodę i wręcz dziki seksapil ;)

ocenił(a) film na 10
agnese89

Vivien. Na początku kariery Vivian ale nigdy Vivienne.

ocenił(a) film na 6
agnese89

Mam podobne odczucia. Brando to zdecydowanie najjaśniejszy punkt całego filmu. Wyróżnia się niesamowicie i aż dziw, że nie dostał Oscara mimo, że dostały go dwie inne osoby z tego filmu. Być może chodziło o zagraną postać: za rolę zapijaczonego polaczka nie mógł przecież dostać Oscara heh. Widać już jak w tamtych czasach postrzegano Polaków w USA i pewnie do dziś niewiele się zmieniło.

Co do Vivien to popieram: wyjątkowo irytująca postać.

agnese89

Jestem świeżo po seansie.
Film jest niesamowity.
Vivien jak Blanche okropnie mnie irytowała swoja naiwnością, delikatnością... A jednocześnie jej współczułam. Była strasznie samotna. Do tego chora psychicznie. Żyła w swoim świecie. Trafila do domu szwagra, który od samego początku byl do niej wrogo nastawiony.
Brando jako Stanley był tak realny, tak prawdziwy, że aż napawał przerażeniem. Cyniczny, prostacki i porywczy... Bez 2 zdań jest najwiekszym plusem tego filmu.

ocenił(a) film na 7
agnese89

Racja, gdyby nie Brando, ten film byłby zwykłym przeciętniakiem.

ocenił(a) film na 10
agnese89

nie oszukujmy się, wizerunek Brando a la Stanley Kowalski, wszedł do kanonu popkultury

Bruno_10

Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones