PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 941
ocen
7,7 10 1 41941
7,9 27
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

Scena gwałtu?

ocenił(a) film na 8

Czy tam w rzeczywistości doszło do gwałtu jak to sugeruje wiele stron filmowych? Wiadomo, że Stanley podbiegł do Blanche gwałtownie, kiedy ona stałą z rozbitą butelką i kadr się zatrzymał. Później dialogi ewidentnie sugerują, że Blanche opowiedziała wszystkim, że została zgwałcona, ale czy tak rzeczywiście było?

Jej zdanie się kompletnie nie liczy, ponieważ to kobieta, która żyła w wyimaginowanym świecie, i chwilę wcześniej majaczyła, że czeka na nią jakiś milioner z Dallas, itd. Równie dobrze mogłaby bredzić o jednorożcach.

Stanley z kolei, pomimo wielu wad, wydawał mi się w sumie na osobę bardzo prostą, ale szczerą i z minimalnymi zasadami. Rzeczywiście to by musiało być niezwykłe zwierze, żeby zgwałcić siostrę swojej żony i w przeddzień przyjścia na świat jego pierwszego dziecka. Nie wyglądał mi aż na zwyrodniałego łotra.


ocenił(a) film na 10
jfjsas07

Oczywiście, że ją zgwałcił. Pożądał jej od samego początku, kiedy Stella rodziła w szpitalu wreszcie miał do tego okazję. Sama wymiana zdań między Stanleyem a Blanche tuż przed gwałtem powinna już to sugerować. Ja od początku nie miałam żadnych wątpliwości potem weszłam na forum, patrzę i widzę mnóstwo takich postów jak Twój. W każdym razie reżyser tak jak autor sztuki potwierdzili, że był gwałt. Zauważ, że ona powiedziala takie jedno znaczące zdanie: potrafię kłamać, ale jeśli chodzi o rzeczy ważne mówię prawdę. Stanley to cham, jeszcze ją zgwałcił w jej urodziny ;/

ocenił(a) film na 9
jfjsas07

Intencją twórców było zasugerowanie gwałtu widzom (nie mogli go pokazać wprost). Wszystko wyjaśnione jest w dodatkowych materiałach na DVD. Więcej szczegółów:
http://www.filmweb.pl/film/Tramwaj+zwany+po%C5%BC%C4%85daniem-1951-11173/discuss ion/Informacje+z+DVD%3A+co+wyci%C4%99to+lub+zmieniono+z+powodu+cenzury,2954556

ocenił(a) film na 3
jfjsas07

Na Wikipedii pisze, że nie wiadomo, ale forumowicze wiedzą lepiej od twórców

ocenił(a) film na 8
Polaq_filmaniak

A ty jesteś kolejnym, jednym na dziesięć do którego to nie dotarło, jeśli nie było łopatologicznie pokazane, rozdział 4,4 https://books.google.fr/books?id=FWl3AQAAQBAJ&pg=PA15&lpg=PA15&dq=a+streetcar+na med+desire+tennessee+williams+interview+rape&source=bl&ots=BlUIiYcZiC&sig=ht-nU4 gE3QrUHQwxLJWeOKT68zc&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwi4ue-L_NLZAhUJbVAKHf3PBvU4ChDoAQhLMA U#v=onepage&q=a%20streetcar%20named%20desire%20tennessee%20williams%20interview% 20rape&f=false

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones