PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 921
ocen
7,7 10 1 41921
7,9 27
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

Mistrzostwo

ocenił(a) film na 10

Ostatnio udało mi się zobaczyć ten film w jakości HD(zauważalna jest różnica w stosunku do DVD). Od dawna zabierałem się do powtórki tego arcydzieła.
Za co kocham ten film? Przede wszystkim kapitalne kreacje aktorskie Stanleya, Blanche, i Stelli. Reżyser dostał znakomitą podstawę w postaci sztuki Tennessee Williamsa, w której autor zderza dwie przeciwstawne postacie Stanleya i Blanche i umieszcza po środku nich Stelle. Marlon Brando(Stanley) tworzy kreacje prostaka, twardo stąpającego po ziemi. Oglądając film kolejny raz jeszcze bardziej mnie zachwycił swoją grą aktorską. Jednak w tym filmie geniusz Brando jest przyćmiony przez Vivien Leigh(Blanche), dzięki niej przed telewizorem mogłem poczuć się jak na dobrej sztuce teatralnej(zachwyt!!!!). Blanche jest kobietą dobrze wychowaną, która od samego początku kłamie i zdradza objawy choroby psychicznej. Dopełnieniem tych przeciwstawnych postaci jest Stella(Kim Hunter), która próbuje pogodzić dwie główne postacie.
Bardzo podoba mi się w tym filmie teatralność, większość akcji dzieje się w niezbyt przyjemnym małym mieszkaniu Państwa Kowalskich co jeszcze bardziej potęguje atmosfera i konflikt. Znakomite dialogi i sytuacje życia codziennego. Film wniósł dużo świeżości do Hollywood(język, styl bycia Stanleya, momentami brutalność)
Po prostu znakomita historia: kobieta z przeszłością burzy spokój prostej rodziny i jakie wykonanie... 10/10

ocenił(a) film na 9
marcinus10

Zgadzam się. Genialny wprost film. Nic w tym filmie nie zawiodło.
9/10!

ocenił(a) film na 10
marcinus10

Nic dodac nic ując - 10/10. Film należy do moich ulubionych i minimum raz w roku muszę go obejrzec, choc zwykle oglądam 2:-) Niestety nie wiem, jak można dotrzec do sztuki Williamsa, bo z chęcią przeczytałabym oryginał. Do filmu z A. Baldwinem i J. Lande też nie można dotrzec, a szkoda. Kilka lat temu leciał w telewizji (wtedy akurat nie mogłam obejrzec) i później już nigdy nigdzie, o kupieniu go gdziekolwiekm też nie ma mowy:-( Pozostaje stara, dobra wersja, ale chciałabym zobaczyc, jak zrobiono to ze współczesnymi aktorami. Może kiedyś się w końcu doczekam powtórki w telewizji.

ocenił(a) film na 7
antra

Książkę można sprowadzić przez internetowe księgarnie w oryginale.
Ja najpierw czytałam sztukę, potem obejrzałam film - znakomity efekt.

ocenił(a) film na 6
marcinus10

a ja choć lubię teatralną grę i Tennessee Williamsa, jakoś nie mogę dać się przekonać do tego filmu. gra aktorska ok, scenariusz ok, ale coś mi nie pasuje, coś mnie nie przekonuje. zdecydowanie bardziej przekonał mnie inny film na podstawie sztuki Williamsa - "Nagle, ostatniego lata".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones