PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 905
ocen
7,7 10 1 41905
7,9 27
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

Jak dla mnie rewelacyjna rola Vivien Leigh, zagrała tak przekonywająco, że miejscami naprawdę zaczęłam się jej bać i zaczęłam wierzyć, że naprawdę z nią jest coś nie tak. ;P Marlon Brando również pokazał się z bardzo dobrej strony, udała mu się rola niewychowanego i porywczego Stanleya.

ocenił(a) film na 6
zezunia22

właśnie moim zdaniem zagrała niesamowicie sztucznie... w przeciwieństwie do reszty obsady. Cały film tylko mnie to irytowało...

ocenił(a) film na 6
damazygandurski

zgadzam się z przedmówcą. Nie poznalam Vivien w tej roli i dopiero teraz zobaczylam, że to ona a przez cały film drażniła mnie jej gra.

ocenił(a) film na 10
bioclub

ona drażniła, bo jej postać była "drażniąca". Ona miała ostrą psychozę, stąd jej nerwowość i labilność emocjonalna.

damazygandurski

mam identyczne odczucia

damazygandurski

No wlasnie :przez wiekszosc filmu jest mega sztuczna. Ale sa tez takie dluzsze chwile kiedy wydaje sie naturalna- np wtedy kiedy mitch "przypiera ja do muru" w poblizu konca filmu. Nawet glos jej sie wtedy zmienia. Wydaje mi sie wuec ze ta cala jej sztucznosc to bylo specjalnie zeby pokazac jej chorobe. Tyle ze niestety vivien sobie nie poradzila: miala grac osobe ktora jest manieryczna teatralna a nie sama grac teatralnie. W przemijajac z wiatrem wlasciwie byl z nia ten sam problem. No ale ona miala jakies silne ciagoty do teatru.

zezunia22

Miała szał w oczach i pod koniec wyglądała naprawdę jak wariatka, ale wolę ją jednak jako Scarlett:)

użytkownik usunięty
zezunia22

Vivien zagrała beznadziejnie.... Nie dość, że jej postać sama w sobie była irytująca to do tego plastikowa gra Vivien jeszcze pogorszyła sprawę. Albo jej styl gry się bardzo zestarzał albo po prostu jest słabą aktorką, bo w Przeminęło z Wiatrem też niczego specjalnego nie zagrała.

Jej gra jest chaotyczna - przez to, że po każdym zdaniu zmienia całkowicie gestykulacje i w jednej chwili z rozradowanej i uśmiechniętej zaczyna zmieniać się w płaczącą i smutną - co jest beznadziejnie sztuczne.

użytkownik usunięty
zezunia22

Wybacz, za mój komentarz na górze, ale pisałem to o dość późnej porze po 7 godzinach na uczelni, i owym genialnym filmie.

Wczoraj gdy oglądałem "Tramwaj..." uznałem, że Vivien zagrała strasznie - przekoloryzowana postać niczym role Pazury plus plastikowe gesty itd. No strasznie się zawiodłem...

Zawiodłem się do tego stopnia, że dzisiaj przyszedłem, zjadłem szybko kolację i odpaliłem film sobie o 19 by spokojnie go obejrzeć, i powiem szczerze... że rola Vivien była... rewelacyjna. Uważnie obejrzałem cały film, przyjrzałem się postaci granej przez Vivien i to co zobaczyłem to było coś... niesamowitego - ta "sztuczność" w gestach i mowie idealnie pasowała do tej postaci która robiła się na straszną damę a była zwykłą wariatką.

A co do "Przeminęło z Wiatrem" to pisałem to będąc już bardzo zmęczonym, bo oczywistym jest, że zagrała tam rewelacyjnie, ale chyba moja wczorajsza irytacja skłoniła mnie do pisania takich głupot.

Vivien Leigh doprawdy wielką aktorką była, i wstyd mi za post u góry ;)

ocenił(a) film na 7

Wybaczam ;p dobrze wiem co może czuć student po kilku godzinach spędzonych na uczelni ;p

ocenił(a) film na 9

Witaj! Może masz "Tramwaj zwany Pożądaniem" i mógłbyś mi przesłać kopię na płycie DVD ? W zamian chętnie prześlę Ci inne filmy, podaj tylko tytuły lub aktora. Jeśli mam dany film, prześlę Ci. Mam sporo dawnych filmów. Pozdrawiam .

użytkownik usunięty
IrenaSz

Wiesz co... Ja to oglądałem na kinomaniak tv i nie mam tego ani na płytce ani na kompie. Na kinomaniak tv jest w średniej jakości ale jest.

ocenił(a) film na 9

Dzięki za podpowiedź.

użytkownik usunięty
IrenaSz

Nie ma sprawy. Niektóre tytuły strasznie ciężko znaleźć w oryginale i dobrej jakości, a niestety takich filmów w TV nie puszczają więc internet jest jedyną szansą na obejrzenie tego typu klasyków.

użytkownik usunięty
zezunia22

Choć i tak Vivien została przytłumiona przez geniusz Brando ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones