PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 921
ocen
7,7 10 1 41921
7,9 27
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

Niesamowicie ugrzeczniony ten film.
Wersja z 1995 jest wierniejsza książce. W tej tu, mąż Blanche niby miał jakieś problemy, ona mu w końcu powiedziała, że jest słaby i się zastrzelił, to chyba jakaś inna książka, bo w oryginale przyłapała męża na seksie z jego przyjacielem. Widać kino nie było jeszcze wtedy gotowe na takie odważne teksty. Podobnie, w wersji z 95 roku nie ma także sceny gwałtu, ale tam Blanche nie mdleje i scena się nie urywa. Po tym jak Baldwin zrywa koszulę wiadomo co się stanie, tu, gdy Vivian mdleje ktoś kto nie zna książki mógłby dojść do wniosku, że Blanche zasłabła...

Podobnie, nie podoba mi się to przytulanie do ścian z tamtego okresu. Mitch przytula się do kolumny gdy Blanche nie daje się pocałować. Ja zawsze przytulam się do kolumn jak mi źle. Stella tak samo, przytula się do ściany.

ocenił(a) film na 5
KudlikPazernik

Przytulanie się do ścian- też zwróciłam uwagę :) Po prostu rewelacja :) i wbijanie paznokcie w te ściany, drzwi i inne elementy dekoracyjne ;)

ocenił(a) film na 10
KudlikPazernik

to nie książka, a sztuka (dramat), książka kojarzy mi się z powieścią, sama mam to wydanie - bardzo polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones