PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31575}

Towarzystwo wilków

The Company of Wolves
7,2 3 241
ocen
7,2 10 1 3241
8,2 4
oceny krytyków
Towarzystwo wilków
powrót do forum filmu Towarzystwo wilków

Cudo.

ocenił(a) film na 10

Company of wolves to genialna, utrzymana w pięknym, oniryczno-poetyckim tonie baśń z elementami horroru. Film jest oparty na opowiadaniu Angeli Carter, która to z kolei sięga po motywy wilkołactwa i Czerwonego Kapturka, i zgrabnie je miesza. Jednak jego lekturę (którą dzięki uprzejmości La_Pier mamy tu na forum) polecałabym o dziwo PO filmie - cieszę się, że ja tak zrobiłam, bo inaczej świadomość tego, że wiem mniej więcej jak to się skończy trochę pozbawiłaby ten obraz napięcia. Jednocześnie opowiadanie potem przeczytać warto, bo rzuca trochę światła na niektóre elementy filmu.
Company... jest po brzegi wypełniony symbolami, zarówno takimi dostrzegalnymi na pierwszy rzut oka (np. to co główna bohaterka znajduje w gnieździe albo co się dzieje z księżycem pod koniec) jak i takimi, na które być może za pierwszym razem nie zwrócilibyśmy uwagi lub nie pomyślelibyśmy, że jest to symbol 'czegoś'. W internecie są dostępne dwie świetne strony dotyczące tego filmu - jedna po polsku, zawierająca recenzję i po części wyjaśnienie symboliki, druga po angielsku, która jest doskonałym opracowaniem chyba wszystkim symboli występujących w filmie (linki do obu są gdzieś na forum).
Poza tym - świetny klimat, wystrój, szczegółowa i dopracowana scenografia.
Ode mnie dodatkowo wielkie brawa za wybór aktorów, są rewelacyjni. Rosaleen jest słodka i przepiękna, cudownie ukazuje kobiecą dumę i chęć bycia dojrzalszą wymieszane z dziecięcą ciekawością i naiwnością; myśliwy jest pociągający i odrzucający jednocześnie; babcia ze swoją krzywą mordą przeraża mnie bardziej niż wszystkie wilki i wilkołaki razem wzięte w tym filmie xD itp itd, nie chcę za dużo zdradzać :)

film obejrzałam 2x i na pewno na tym nie poprzestanę.

Miyaret

Film naprawdę super! :)
Znasz może coś jeszcze w tym klimacie?

użytkownik usunięty
Miyaret

Powiem ci szczerze iż uważam, że ten film jest dla znawców właśnie symboliki... ja jako zwykły kinoman wielbiciel horrorów o tradycyjnym wampiryzmie oraz wilkołakach nie skumałem tej całej symboliki w tym filmie i była ona dla mnie niezrozumiała, bo nie jestem w temacie jeśli chodzi o te kwestie... np. to co główna bohaterka znajduje w gnieździe nie wiem co to znaczyło... jak i wiele innych aspektów. Film ogólnie osadzony w dziwnej scenografii takiej mroczne, scenicznej j bez słońca... choć nie jestem znawcą może to wydawać się śmieszne dla innych oglądających ale w moim odczuciu to jakiś swoisty gatunek regularnego horroru, kolejnej wersji czerwonego kapturka... ale tak jak napisałem ten film zapewne podoba się widzom, którzy siedzą w tych klimatach.

ocenił(a) film na 10
Miyaret

Ekranizacji powieści gotyckiej w dobrym stylu :)

Miyaret

Szczególnie wierszyk recytowany przez starszą kobietę spoza kadru w zakończeniu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones