PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602101}
7,9 100 965
ocen
7,9 10 1 100965
7,5 56
ocen krytyków
Top Gun: Maverick
powrót do forum filmu Top Gun: Maverick

Dwa lata czekania i gdy tylko pojawiła się okazja, poszedłem na przedpremierowy pokaz i warto było! Ci, co się wychowali na Top Gun, znajdą coś dla siebie, ale i miłośnicy mocnego kina nie będą zawiedzeni. Zdecydowanie będzie to przypadek filmu, kiedy sequel przebija pierwowzór.

ocenił(a) film na 10
Elzi2

Potwierdzam

ocenił(a) film na 8
Elzi2

Tak, świetne widowisko, nie spodziewałam się, że będzie lepsze niż pierwowzór.

ocenił(a) film na 9
Elzi2

Zabrakło mi tylko na koniec jak odlatują Take my breath away. Zastąpili Lady Zgagą :((

ocenił(a) film na 7
albe

na koniec jak odlatują powinno lecieć "You've Lost That Loving Feeling" Righteous Brothers

ocenił(a) film na 10
albe

--> albe, tak! też uważam, że to byłaby ta ostateczna klamra spinająca dwa doskonałe filmy; swego rodzaju hołd dla pierwszej części

ocenił(a) film na 7
Elzi2

Na prawdę takie przerysowane, nierealne banały wyciskają łzy? Z jednej strony to urocze ale z drugiej fanboyowskie zawyżanie ocen. Nawet jeśli ocenimy TG z perspektywy blockbusters czyli ignorujemy bajeczkowy, banalny scenariusz to do 10/10 brakuje mocniejszych kreacji, dobrej muzyki (po takim składzie spodziewałem się muzycznego wbicia w fotel).

ocenił(a) film na 10
amfre

Gdy usłyszałem pierwszy raz "Hold my hand" Lady Gaga, zapytałem się, co to jest. Przy pierwszym seansie spodziewałem się na koniec bardziej jakiegoś kawałka z pierwszej części. Odkąd jednak byłem drugi raz na filmie, ta piosenka nie chce mi wyjść z głowy. Czuję tutaj nominację do Oskara.

ocenił(a) film na 7
Elzi2

Lady Gaga umie w takie piosenki ale z całym szacunkiem "Hold my hand" nawet nie stało obok "Shallow", które jest 2 półki wyżej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Elzi2

Momenty, w których ten film miał wyciskać łzy, wywoływały u mnie leki uśmiech zażenowania. Banalne, ciężkostrawne, przerysowane zarówno pod względem aktorskim (głównie Tom Cruise) jak i dialogowym. Film szasta wytartymi i sztywnymi ze starości kliszami. Schematyczne, w pełni przewidywalne i zwyczajnie kiczowate wątki.

Na szczęście, kiedy aktorzy wreszcie zamykają usta i przestają na siłę wyciskać ze swoich oczu łzy i wsiadają do swoich maszyn robi się już inne kino. Sceny "powietrzne" to nie lada uczta, nawet dla doświadczonych kinomanów.

ocenił(a) film na 7
Elzi2

Wychowałem się na Top Gun i mówienie że przebija pierwowzór jest nie na miejscu

ocenił(a) film na 5
Elzi2

Ludzie oszaleliscie do reszty,jak mozna dawac temu filmnmwi 9,toc to mega cukierkowe i przeslodzone tak jakby to zrobil M.Bay :D

ocenił(a) film na 4
aronn

W rzeczy samej w punkt!!!

ocenił(a) film na 10
Elzi2

Dokładnie ! Wciska w fotel i wyciska łzy !! 10/10 prawdziwe kino, prawdziwa rozrywka. Dla szukających skomplikowanych historii o złożoności życia i dumania nad własną egzystencją pokazuje drzwi wyjsciowe. :) to kino - ma nas bawić, zaskakiwać i wzruszać i tak tu jest :))))) Ruszajcie do kina póki można bo w domu nigdy takich doznań w przestworzach nie przeżyjecie !! :)

ocenił(a) film na 9
myniggaz

Może i cukierkowe, może i przerysowane ale jazda bez trzymanki. Walcie do kina bo takich filmów już nikt niestety nie robi. Ten obawiam się że był ostatni w tym gatunku.

myniggaz

Nie wiem ile było u Was dumania w wersji pierwszej ale tutaj dumania nie ma bo scenariusza nie ma. Nic nie zaskakuje, nic nie wzrusza. Za to trudno znaleść w kinie lepiej ukazane bitwy powietrzne. To jest fakt.
Czyli ocena punkt mniejsza niż część pierwsza.

ocenił(a) film na 5
myniggaz

To powiedz czym cię to kino zaskoczyło? Bo wszystko było oczywiste od momentu przedstawienia misji.

ocenił(a) film na 10
Foryster

ta ocena 6 to po obejrzeniu na skyshowtime, w domu na kanapie ?, no to powodzenia z recenzjami w ogóle, jeżeli dźwięk, atmosfera, i walki w przestworzach ( gdzie loty odbywały sie naprawde i byly krecone naprawde jak i reakcje aktorow, ich wykręcające sie twarze od przeciążeń i cały ogół armii i jej potęgi, maszyny połączonej z człowiekiem który ją steruje) nie robią na Tobie wrażenia no to pewnie nic w stanie nie jest zrobić.

ocenił(a) film na 4
myniggaz

Może i wciska, ale ten ogrom tandety jaka tam jest zaprezentowana. Film przewidywalny, powtarzalny. Schemat za schematem wykorzystywany w tysiącach filmów. Ludzie to nie ma prawa dostać więcej jak 5. A nominacje do Oskarów to tylko świadczy o upadku tego konkursu.

ocenił(a) film na 5
Boston09

O to to. Powtarzalność przede wszystkim, pierwsze 10 minut zastanawiałem się czy czasem przez pomyłkę nie włączyłem jedynki. Sceny z motorem, ściganie się z samolotem... Potem jeszcze wiele rzeczy sklonowanych z jedynki że bym pomyślał do pewnego momentu że to taki remake. Fabuła słaba postacie zagrane prostolinijnie nie wzbudzają większych emocji. Jedynie ratuje ostatnie 30 minut filmu, bo walka w powietrzu jest świetnie zrobiona nie dziwię się że te niektóre zachwyty są osób po wizycie w kinie. Ja film obejrzałem w domu i dobrze, no ale obróbka wizualna to nie wszystko. Gdyby nie końcówka nie wie czy bym dał 4 gwiazdki. Jedynka bije na głowę i ją mogę oglądać po kilka razy.

Elzi2

Obejrzałem go poraz pierwszy jakiś miesiąc temu i nie mogę o nim zapomnieć. Można narzekać że fabuła taka i taka, że to oklepane itd. ale sceny z bitew powietrznych to coś co wynagrodzi resztę. Podczas tych scen można bylo poczuć te przeciążenia, prędkość, adrenaline. Cruise świetnie to zagrał. Dla mnie rewelacja

ocenił(a) film na 9
Elzi2

Kocham ten film♥️

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones