PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602101}
7,9 102 296
ocen
7,9 10 1 102296
7,5 57
ocen krytyków
Top Gun: Maverick
powrót do forum filmu Top Gun: Maverick

Czuje, że po tym filmie w końcu będziemy mogli powiedzieć - "epoki sie scaliły"...

Jestem sceptykiem, marudom na wszelkie tykanie sie legend, klasyków etc.. Po prostu...
Chce czegoś nowego..

ALE...

Tu? Tu zwiastun, Cruise w formie - I PRZEDE WSZYSTKIM przeczucia, mówią mi,że pierwszy raz sie komuś uda połączyć epoki!

O co chodzi w tym banalnym stwierdzeniu?! A o to, że jest taka naprawdę duża szansa na to, że dostaniemy dzieło, które połączy:

1) Klimat, naturalność, muzyke, prawdziwość zdjęć z 90's

Ze

2) Wspołczesnymi możliwościami technicznymi(dotychczas zakrytymi na każdym kroku we współczesnych czasach łatwizną, przesadą i kiczem)

.. I teraz uwaga.. TO wszystko połączone na najwyższym poziomie !

...Ktoś powie, ale czy predzej było o to trudno? Czy tego nie było? Tak było i tak - na poziomie "arcydzieła" nie było ;)

Ps. Sentyment + Zwiastun = Ja chce oscara dla Toma Cruise'a!!! Zresztą w ostatnich bardzo ciasnych latach akademia pucuje sie godnie i chwali sie to! Zaczęło sie od Mistrza Absolutnego - DiCaprio, idąc do pozostałych najlepszych, czyli; Oldmana, Phoenixa czy Pitta... Wyrównują rachunki ;)

Odbiegając własnie od tematu, to kto z wybitnych im jeszcze został? Ja z pamieci, tak na naprawde szybko(na sekundy) machnę im jeszcze Defoe, Nortonem, no i własnie przede wszystkim Cruisem! A Wy kogo jeszcze byście dodali do takiego grona? Są jeszcze świetni, ale z róznymi formami: np. genialny duet L.Jackosn czy Travolta - Ich role były arcydziełem w "PulpFiction" - no ale w ogolnym rozrachunku warsztatu to oni chyba jednak nie są tymi genialnymi.. A może i są! Ja nie wiem :) Co sądzicie o tym wszystkim? :) Kto zajebisty jeszcze nie ma oscara?

mateos8

Zgadzam się kolego, to może być dzieło kompletne, pokłon dla lotnictwa którego jestem fanem. Szanuję twórców, którzy realizm traktują jako priorytet i zostawiają kaskaderom. Osobiście mam cichą nadzieję, że ujęcia położą mnie jak w przypadku Les chevaliers du ciel. Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones