PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602101}
7,9 101 488
ocen
7,9 10 1 101488
7,5 56
ocen krytyków
Top Gun: Maverick
powrót do forum filmu Top Gun: Maverick

Film jest GENIALNY

ocenił(a) film na 10

Polecam każdemu iść do kina i samemu zobaczyć i doświadczyć tych emocji :) Ode mnie 10/10.

Ten film ma wszystko co potrzebne, dużo akcji, dramaturgii, super dialogi (wtrącane dowcipy to majstersztyk). świetnych aktorów, dobry scenariusz, niesamowite zdjęcia, piękną muzykę. Większośc ujęć jest prawdziwa, aktorzy wykonali naprawdę niesamowitą robotę będąc w samolotach, to się naprawdę ceni! Jedynke oglądałem po raz pierwszy dopiero przedwczoraj, czyli dzień przed obejrzeniem 'dwójki'. Jeydnka 7/10 film dobry, wzruszający, bardzo klimatyczny, ma to 'coś' w sobie. Ale dupy mi nie urwał, za to dwójeczka to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem, brawo!

ocenił(a) film na 7
p1et

nie no jedynki nie przebił na pewno. Co jest dobrego w tym scenariuszu? Atak na gwiazdę śmierci? Przeprowadzony zresztą tak bardzo bezsensownie, że brak słów? To, że rakiety naprowadzane radarem oni NISZCZYLI flarami, które mają służyć tylko do mylenia tych na podczerwień? W jedynce było o wiele bardziej realistycznie. Cel finałowej walki był jak najbardziej zrozumiały i sensowny. Tutaj mamy Mav`a, który niczym Luke Skywalker leci sobie wąskim korytarzem i trafia w mały otwór wentylacyjny by wysadzić wrogą bazę. Nawet się zwraca do swojego Obi Wana: "Talk to me GOOSE", by ten użył swej mocy i mu pomógł. bez żadnej osłony powietrznej, bez wyprzedającego uderzenia w systemy przeciw lotnicze (które zresztą były też wzięte z kosmosu) i li tylko niszczenie lotniska (co było jedynym sensownym nalotem w tym filmie) Motyw z zestrzeleniem ich i to, że wykradli F-14 to już głupota wyższej klasy. Bardziej to przypomina grę arkade niż film. Sceny ze szkolenia, są najmocniejszą stroną, a najlepsze sceny w tym filmie to te nawiązujące bezpośrednio do jedynki.

Ale trzeba przyznać, sceny lotnicze wgniatają w fotel i już dla ich samych warto pójść do kina.

ocenił(a) film na 5
p1et

Zastanawia mnie niesamowicie, jak ludzie dają takim filmom 10/10. Taka ocena oznacza, że lepiej być nie może. Że to maksimum, wyczerpany temat. Arcydzieło! Coś unikalnego.

A tu przecież mamy do czynienia z dobrze zrobionym ale odtwórczym filmem, momentami głupim, do bólu przewidywalnym. Nie mówię już o tym że bohaterowie płascy i nudni.

Na prawdę nie może być lepiej? To już arcydzieło? Maksimum? Aż tak zaniżamy kryteria?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones