PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602101}
7,9 102 296
ocen
7,9 10 1 102296
7,5 57
ocen krytyków
Top Gun: Maverick
powrót do forum filmu Top Gun: Maverick

1) Szczerze nie wiele spodziewałem się po tym filmie początkowo spodziewałem sequela za piniądze oraz góra nostalgi i tyle. Oraz to że Fanem oryginalnego Top gun gigantycznym nie jest ale mam sporo miłych wspomnień z tym filmem i nawet ostatnio odświeżyłem sobie by sprawdzić czy dalej dobrze się ogląda. I powiem tyle nawet jakbym narzekał bo jest co bo umówmy się oryginał wysoko oceniany nie jest (w skrócie film który albo polubisz albo znienawidzisz) ale zajebisty film. Spoko historia, Aktorzy spoko (Cruise, Kilmer, Mcgillis, Edwards super), Muzyka na czele z ,,https://www.youtube.com/watch?v=7GQXU-78pyk" genialna, Sceny powietrzne genialne, Klimat i tak dalej ale to film w stylu AMERICA F##K YE! i tak dalej kicz i inne. Generalnie Jedynkę lubię takie 8/10 przyjemny film z Cool momentami, Śmiesznymi momentami i też smutne momenty więc dzieje się ale nie powiem żeby było to Arcydzieło kinematografi okej. Natomiast gdy dowiedziałem że powstaje ta Druga część no to miałem brak emocji bo spodziewałem się filmu z punktami: Nostalgia, Wybuchy, Fanserwis i tak dalej w skrócie spodziewałem się odcinania kuponów pokroju Ghostbusters 2016, Skywallker odrodzenie czy Remake'u pseudo Kevina samego w domu i Matrixa 4 oczywiście wyjątki były jak Star wars Przebudzenie mocy, Jurassic world czy Blade runner 2049 i Mad max gdzie było spoko a nawet super ale i tak na Top gun 2 nie czekałem. Natomiast zainteresowanie moje wskoczyło po obejrzeniu tego zwiastuna szczególnie w kinie ,,https://www.youtube.com/watch?v=giXco2jaZ_4" więc spoko ciekawie się robi a jeszcze potem zwiększyły mi pierwsze opinie pozytywne i mówiłem sobie ,,No no może coś z tego wyjdzie".

2) Byłem w kinie na 4Dx no i po seansie powiem tyle KURDE!!!! ale to wyszło Tony Scott byłby dumny. Moje największe zaskoczenie tego roku i na razie mój ulubiony film Roku. Niespodziewałem się wiele a tu proszę zrobili to Świetny, Epicki, Fajny i porządny film i nawet powiem że lepszy do jedynki.
Plusy:
+Fabuła: Prosta i na początku trochę odświeżona jedynka się robi ale wciągająca od początku do końca
+Aktorstwo: Cruise, Teller, Kilmer, Connelly najlepsi nie powiem że to ich najlepsze role ale super wszyscy byli reszta również czy to ci którzy mieli dużo miejsca lub ci którzy mieli mniej dają radę
+Reżyseria i Scenariusz dają radę: W ogóle mało się po nich spodziewałem gdyż Reżyser Joseph Kosinski od którego widziałem Niepamięc tylko która była okej i tylko tyle to muszę przyznać tu zaskoczył a Scenarzyści to w ogóle 5 gości w tym Craig od Batmana nowego, McQuarrie stały kolega Cruise'a z planu Mission Impossible ale też z Oscarem za Podejrzanych i Kruger który pisał scenariusz do mało chwalebnych filmów m.in Transformers 3 i 4 także zaskoczenie pozytywne pozostałej dwójki nie znam ale wszyscy moim zdaniem zrobili kawał dobrej roboty
+Muzyka: Super Zimmer po Diunie znów pokazał klase chociaż na początku obawiałem się że podobnie jak w No time to Die nie będzie miał za bardzo pola do popisu a potem tu łał i w pewnym momencie (nie jestem pewny ale) leciał sobie kawałek z Modern Warfare 2
+Piosenka od Lady Gagi: Dobra ale i tak nie dorasta do pięt ,,https://www.youtube.com/watch?v=7GQXU-78pyk"
+Zdjęcia Super
+Sceny powietrzne epickie i trzymają w napięciu
+MOMENTY: Otwierające napisy i sceny rodem z Jedynki tylko odświeżone z starym dobrym Logiem Duetu Bruckheimer-Simpson i muzyką oczywiście, Maverick przebijący prędkość, Końcówka, Pierwszy trening, Scena w Barze, Siatkówka, Rozmowa Mavericka z Iceman'em i nawet się wzruszyłem, Pogrzeb Iceman'a i mógłbym kilka wymienić jeszcze.
+Trochę Humoru i Trochę dramatu
+Klimat
+Szacunek do Oryginału

Minusy (szczerze nie mam na co narzekać ale to i tak pierdoły o których łatwo zapomnieć):
-Trochę pachnie Remake'iem Oryginału szczególnie na początku
-Krótkie rólki Kilmera czy Harris'a

Moja ocena 10/10

Podsumowanie:
Przed obejrzeniem nie miałem wielkich nadziei a po obejrzeniu mega pozytywnie się zaskoczyłem świetny film. Jeden z najlepszych Sequeli jaki oglądałem stawiam go na tej samej półce co: Dwie Wieże, Imperium kontraatakuje, Mroczny rycerz, Batman Retruns, Terminator 2, Obcy 2, Toy story 2, Ojciec chrzestny 2, Zimowy żołnież,Blade runner 2049 i inne. Polecam świetna rozrywka i trzeba przyznać że idealny film na obecne wydarzenia. I to jest (na razie) mój film roku.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones